הבלוג של כולן - كلهن

מקדמות את השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על... +עוד

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

אזלת היד של הרשויות במניעת פשעי אלימות נגד נשים, היא בלתי סבירה. המציאות היא שהרשויות האמונות על שמירת ביטחונן ושלמות חייהן וגופן של נשים כושלות שוב ושוב

15/10/2018

הבוקר התעוררנו שוב לידיעה הקשה שאישה נוספת, אימא לשלושה ילדים קטנים, נרצחה על ידי מי שהיה בן זוגה, שותף לחיים שהפך לסיוט הכי גדול שלה. הפעם, הרוצח הוא שוטר. איש שאמון מטעם המדינה על שמירת הסדר והביטחון. איש שהופקד בידיו כלי נשק חם, ברישיון וברשות. התהייה הגדולה של כולנו היא עוד כמה בקרים נמשיך להתעורר למציאות האכזרית הזו בה נשים נרצחות? המציאות הנוראית בה חיי נשים הן הפקר?

אנגווץ וואסה ז"ל, נרצחה ביריה על ידי בעלה השוטר (אלבום פרטי)

אזלת היד של הרשויות במניעת פשעי אלימות נגד נשים, הרתעה וכמובן הענשה של רוצחים היא בלתי סבירה. המחיר האישי והחברתי שמשלמים רוצחי נשים הוא מגוחך, ולא משקף את היקפי הזוועה. באופן מקומם, המציאות היא שהרשויות האמונות על שמירת ביטחונן ושלמות חייהן וגופן של נשים כושלות שוב ושוב.

נשים שרוצות להיות מוגנות נאלצות להתחבא, ממש כך, לעזוב את חייהן, את עבודתן, את סביבתן התומכת, ולברוח. מספר המקלטים והשירותים לנשים מוכות אינו עומד בדרישה. אין תכנית פעולה לאומית לטפל בתופעה האיומה, להרתיע את הרוצחים מחד, ולתמוך, לחזק ולהגן על הקרבנות מאידך. השימוש באמצעי בקרה ואיכון על מנת להרתיע, להרחיק ולאכוף צווי הרחקה של גברים מכים – לא קיים. רק לאחרונה, התברר שרוצחה של עליזה שפק, הורשע בעבר בעבירות אלימות נגדה. מרגע התלונה ועד הרשעתו חלפו כמעט שנתיים. ועונשו? פיצוי כספי זעום ומאסר על תנאי. עוד מקרה בו הכתובת הייתה על הקיר.

עליזה שפק ז"ל, רוצחה הורשע בעבר באלימות נגדה (אלבום פרטי)

ביוני שנה שעברה הבטיח השר ארדן להעביר כספים ייעודיים לנושא. וכלום. הרשתות החברתיות והמדיה מוצפות בקמפיינים להעלאת המודעות למצבן של נשים במדינת ישראל, אך המחזיקים במושכות ובתקציבים – אילמים. מי שאמון על הגנתן של נשות ישראל נותר חסר מעש. ועדות על ועדות, דיונים מיוחדים על דיונים מיוחדים מתכנסים כדי לדון בתופעות איזוטריות, שטרם גבו חיי אדם, וכל ייעודם החלשתן של נשים ופגיעה בהן. איפה כל אותם שומרי חוק ומשפט כשנשים הן אלו שנרצחות בידי גברים?

אנו קוראות, בקול רם, לשר ארדן, לשרת המשפטים, לשר הרווחה ולמפכ”ל המשטרה לפעול לאלתר על מנת לטפל ברעה החולה הזו שגובה את חייהן של נשים רבות כל שנה. אנו דורשות הקמתה של תכנית חירום לאומית לטיפול באלימות כלפי נשים, הקצאת תקציבים ייעודיים, בין היתר: הרחבת הפריסה של מקלטי ההגנה לנשים מוכות, וקידום אישור לשימוש באמצעי איכון לאכיפה של צווי הרחקה וחיזוק שירות הסעד לאיתור, טיפול, מניעה ותמיכה בנשים החשופות לאלימות בין כותלי ביתן.

חייהן של האזרחיות הם לא הפקר.

עיצרו את הטרור המגדרי – עכשיו!

לא לרצח נשים (כולן)

רוצות לעשות יותר? התקשרו או שלחו אסאמאס ותגידו להם מה אתן חושבות!
לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בטלפון 050-5936500
למפכ”ל המשטרה רוני אלשייך בטלפון 050-9522222
לשרה לשיויון חברתי גילה גמליאל בטלפון 052-2700727 או 050-6200039
לשר הרווחה חיים כץ בטלפון 052-3274333

רוצות לקרוא עוד על הפעילות של כולן? הצטרפו למהפכה הפמיניסטית

עוד מהבלוג של כולן - كلهن

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמנית ערביה? אין לך זכויות

איך נראית עליונות תרבותית לבנה? כשההגמון מפרסם יצירות אמנות של אומניות המשתייכות לתרבות שאינה עליונה, מבלי לקבל הסכמתן לכך ותוך הפרת זכויות היוצרים שלהן. לא מאמינות שזה אפשרי? אז הרשו להוצאת רסלינג לחלוק עליכן. מישהו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה