הבלוג של נדיה היבא

אופנה, עיצוב, טיפוח ולייף סטייל

מזמינה אותכם, אוהבי החיים הטובים, הלייף סטייל, חובבי האופנה, היופי ,הטיפוח והעיצוב לגלוש בבלוג ולהנות מעולמות האופנה, הצרכנות, מחופשות מפנקות במלונות , תיירות, המלצות ועוד...

עדכונים:

פוסטים: 967

החל ממרץ 2014

שירות חדש, פרטי, שהוקם במטרה להעניק טיפול רב-מערכתי בביתם של מטופלים עם פצעים קשיי ריפוי

26/05/2018

אלפי ישראלים סובלים מפצעים כרוניים שאינם נרפאים ומעמידים, חלק מהחולים, בסכנת חיים. “מרפא לפצע” הוא שירות חדש, שהוקם במטרה להעניק טיפול רב-מערכתי בביתם של מטופלים עם פצעים קשיי ריפוי, כגון: פצעי לחץ, פצעי סוכרת וכיבים על רקע מחלות בכלי הדם. הטיפול ניתן בהתאמה לסוג הפצע, להיקפו ולחומרתו. תוך התחשבות במחלות הרקע של המטופל, בתרופות אותן הוא נוטל ובתזונתו.

embedded by Embedded Video

השירות פרטי וניתן בפריסה ארצית, מידי רופאים ואחיות בעלי ניסיון, רב שנים, בריפוי פצעים מורכבים. השירות כולל ייעוץ ראשוני טלפוני ללא תשלום וטיפול מקיף בגישות ובטכנולוגיות מתקדמות, כדי למנוע מהחולים ומהמשפחות סבל מיותר והתדרדרות רפואית בת מניעה.

צילום: יחצ

 

מיכל רבה-סבאג, אחות ומנהלת השירות: “פצעים קשיי ריפוי הופכים ל’מחלה משפחתית’, משום שרוב החולים זקוקים לעזרה ולתמיכה בטיפול בהם. אנו רואים חשיבות רבה בהעצמת המטפלים העיקריים, ובליווי צמוד למשפחות. בהענקת מידע, בהדרכה ובמתן פתרונות טיפוליים מתקדמים. הטיפול בפצע דורש, לעיתים, תיאום בין אנשי מקצוע רבים ואנו משמשים כגורמים המקשרים המנהלים את המחלה. הנחלת ידע למטופל ומשפחתו חיוניים לעצמאות בטיפול היומי: לדיאטה מותאמת המעודדת החלמה, לאיזון מחלות הרקע, לטיפול המקומי והמערכתי בפצע ולמניעת הישנותם של פצעים”.

מפצעים קשיי ריפוי סובלים, גם, אנשים עם מוגבלות בתנועתם, חולים רתוקים למיטות, חולים סיעודיים, חולי סרטן, פצעי ניתוחים מורכבים שאינם נרפאים ועוד.

מומלץ לפנות מיד לטיפול רפואי כאשר מופיעים סימנים אופייניים לפצעים כרוניים דוגמת: זיהום מקומי המאופיין באודם, נפיחות וכאבים. הפרשות מרובות, דימום ועצמות וגידים חשופים במקרים של פצעים עמוקים. ייעוץ, אבחון וטיפול מערכתי מוקדם מאיצים החלמה ומונעים סיבוכים רפואיים וסכנת חיים.

צילום: יחצ

אודות פצעים קשיי ריפוי
פצעים קשיי ריפוי מוגדרים ככאלו, כאשר הם אינם נרפאים ללא התערבות טיפולית בתוך כשלושה שבועות, ולפעמים גם חודשים ושנים. עם פצעים קשיי ריפוי נמנים: פצעי לחץ, פצעי סוכרת, כיבים ורידיים ועורקיים, פצעי טראומה, ופצעי ניתוח שהסתבכו.

מהם הגורמים המעכבים ריפוי פצעים?
תזונה לקויה, טיפול תרופתי, זיהום, יובש או עודף לחות בפצע, מחסור בחמצן מקומי, היעדר תנועה ולחץ מקומי על הפצע, הם בין הגורמים המעכבים ריפוי. תהליך טבעי של ריפוי פצע כולל 4 שלבים, המופיעים בזה אחר זה: דימום, יצירת גלד, תגובה דלקתית, התחדשות ובנייה מחדש. ריפוי פצעים תלוי באיזון העדין שבין תהליכי ריפוי המובילים לבניית רקמות חדשות, לבין תהליכי פירוק החיוניים להסרת רקמות פגועות. שיבוש באחד התהליכים מוביל לקושי בריפוי הפצע.

אילו טיפולים ניתנים כדי לרפא פצעים אלה?
מטרת הטיפול לעודד צמיחה מחודשת של תאים ורקמות חיבור החיוניות להחלמה מלאה. לריפוי פצעים קשיי ריפוי נדרשים טיפולים מערכתיים וטיפולים מקומיים, שמטרתם ליצור תנאים אופטימליים שיעודדו את תהליך הריפוי הטבעי.

בין הטיפולים המערכתיים: שינוי או התאמת הטיפול התרופתי במחלות שגרמו, או השפיעו על היווצרות הפצעים. מתן טיפול אנטיביוטי במקרים של זיהום בעצם, או ברקמות הרכות, ואיזון וטיפול מצבים כרוניים, כגון אנמיה או אי ספיקת לב.

הטיפולים המקומיים כוללים: ניקוי הפצע, הטרייה, שימוש בחבישות מתקדמות ובטכנולוגיות חדישות לריפוי פצעים.

שירות “מרפא לפצע” – 08-6386414

עמוד הפייסבוק של מרפא לפצע

ערכה: נדיה היבא
הצילומים באישור שימוש היחצ

עוד מהבלוג של נדיה היבא

תצוגה מקדימה

ספא VIM בראשל"צ, זה לא רק מכון כושר

במתחם G2  צמוד למתחם הסינמה סיטי בראשון לציון מערב,  במתחם המסחרי , בקומה השנייה של המבנה - את השלט אי אפשר לפספס - נמצא ספא VIM , שהינו ספא  ענק ויוקרתי בראשון לציון. עם הכניסה לספא, נעלם כל הרעש וההמולה של המרכז המסחרי,...

תצוגה מקדימה

מותג ההנעלה גלי השיקה את קולקציית סתיו חורף 2015/16 לנשים

קולקציית נעלי הנשים של רשת גלי לסתיו חורף 2015/16, מציעה מגוון רחב של סגנונות המושפעים מהטרנדים המובילים בעולם. בקולקציה ניתן למצוא מגוון רחב של נעלי קז'ואל, לצד מבחר עשיר של מגפיים ומגפונים בשלל גבהים וצורות, עקבים...

תצוגה מקדימה

"מעודד צבעים" מציגה את החידושים בתחום הצבע והטפטים לשנת 2015/2016

הקיץ, העונה החמה של השנה, הוא בדיוק הזמן לצבוע ולרענן את הבית, רגע לפני החגים שאוטוטו כבר שוב כאן. "מעודד צבעים" המתמחה בכל הקשור ליבוא וייצור צבע ומוצריו, מציגה את הצבעוניות השולטת לצד הטרנדים והחידושים החמים בעולם הצבע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה