הבלוג של שיווק אסטרטגיה והספר ויטוריה

הבלוג של דפי ויטלה

לפני מספר חודשים יצא לאור ספר הביכורים - ויטוריה. ניסיון רב באסטרטגיה ושיווק, בתחום הרפואה, והצרכנות. מעניקה ייעוץ לחברות בתהליכי שינוי. ניסיון: טבע אונקוטסט, שחל רפואת העתיד, שלמור אבנון עמיחי

עדכונים:

פוסטים: 4

עוקבים: 0

החל מדצמבר 2015

לשחרר באהבה

לשחרר באהבה מאת מלי דנידנו

קונטנטו – הוצאה לאור בינלאומית/ 176 עמודים

לשחרר באהבה נחת בתיבת הדואר שלי ערב פסח, יומים לאחר שבן זוגי נסע לטיול לכמה שבועות באוסטרליה. ראיתי את הספר, ותוך כדי כל מטלות הבית, וסוג של חופש גדול, הספר הסתכל עלי מהמדף של הספרים שממתינים.

חלפו להם שבועיים של חג, קראתי בשקיקה  את השלישי של פריאנטה, אפילו קראתי גם את גיבור , ערימות כביסות, שלל ארוחות, ולאורך כל השבועיים האלו, נזכרתי שצריך לשחרר באהבה. ואז לקחתי אותו לידי, קראתי מעט על מלי דנינו, שכתבה, מנכ”לית אגודת ניצן ומצאתי את עצמי מתעצבנת על מצדה. בספר מתוארת מצדה, אשת קבע נוקשה שמנסה לתקשר עם ביתה שיש לה מעט הפרעות קשב וליקויי למידה על שלל המשימות, שנקראות מלאכת החיים. הנערה נאלצ לוותר על הצופים, ולצד ההכנות לבגרות, האם מנסה ללמוד לתקשר איתה.

למען הגילוי הנאות, יש לי רק בנים, והספר מדבר על יחסי אם ומתבגרת, אך יחד עם זאת מצאתי אותו מרתק. תאורי הקסם המתרחשים במפגשי הטיפול החזירו אותי לימים בהם למדתי לטפל, והאמנתי. העצות והדרך בה מלמדת המאמנת את האם לשוחח עם ביתה, שיקפו לי גם בחיי תקשורת פחות בונה וטובה עם ילדי, ואפילו עם הורי.

יחסים משפחתיים הם סבוכים ומתמשכים, הם לעיתים ממלאים אושר, ולעיתים ממלאים תסכול, השמחה הכי גדולה מגיעה מהמקום בו העלבון הכי צורב, והתסכול הכי מציף. מתבגרים.

וכמה אורך רוח נדרש להכיל ולנהל את זה.

ניכר כי דנינו היא אשת מקצוע ממדרגה ראשונה, ושמחתי לראות כי יחסי האם עם ביתה, אכן משקפים את יחסי האם עם עצמה. ההבנה הזו, והתהליך של האם תוך כדי הטיפול המתואר בספר, מחליפות מחוייטות לחולצות טריקו מעט פשטני, אבל הבחלט מעבירים את השחרור. עיקר היתרון בתהליך האמון בעיני, ומה שמצאתי מכון ומעניין היא התובנה כי הכל מתחיל באם, כי בסוף הדברים שההורים הכי מתעקשים אליהם עם הילדים, הם הנושאים שהכי כואבים להם. יש בכך יתרונות, אבל ההבנה הזו מייצרת תקשורת טובה יותר.

חסרה הייתה לי הסיפור סביב, מה קורה לה ביחסים עם בן זוגה, עם הילדים האחרים, ובעיקר מה מרגישה המתבגרת, תוך כדי התהליך שמתואר באופן מוצלח ואמין.

אהבתי את הספר. הוא העניק לי נקודות למחשבה ומצאתי את עצמי יומיים לאחר מכן בוהה בסופר מרקט באם וביתה מתווכחות ליד הגבינות מה לקנות. כמעט ניגשתי לאם לומר לה שתנסה לבדוק עם עצמה מה הבעיה.. התאפקתי.  זה החזיר אותי לשניה אל הספר. מצאתי את עצמי רואה את בני חולפים ליד פח הזבל הגדוש, ובמקום לרטון כרגיל באזנם על שאינם רואים זאת פשוט ביקשתי שיפנו אותו.וזה עבד. חמש דקות לאחר מכן נחה שקית חדשה בפח ריק.

נראה כי השיטה לאימון הורים אותה פיתחה מלי דנינו אכן עושה את העבודה, ומשמח ומרגש כי לעיתים באמצעות המתבגרים, גם ההורים עוברים תהליכים שמשפרים את איכות חייהם.

הזדמנות להודות לקוראות של סלונה על הבית שהם נותנים לספרים והבמה.

כיף גדול.

עוד מהבלוג של שיווק אסטרטגיה והספר ויטוריה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

עיצוב, האגף החדש של טייט בלונדון

העבודה הראשונה הרצינית שלי, במקביל למלצרות הייתה ב"עולם האישה". דנדי חברתי סידרה לי ראיון עבודה עם עורכת מוסף המזון ב"עולם האישה" אירן אנגל. אירן, שהיא עדיין מדהימה ואחת מבעלות הטעם המשובח שפגשתי בחיי,  תכחיש זאת, אבל...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

עיצוב ואספנות - לא רק למעצבי פנים ולאדריכלים

אודה על האמת, אני לא מבינה דבר בעיצוב, ובטח שלא בעיצוב פנים, אני כן יודעת איפה נעים לי להיות, ואיזה רהיטים הייתי חושקת שיהיו שלי. לפני שנה בדיוק סיימתי לשפץ את הבית.  במשך ארבע שנים התלבטנו אם לשכור ולהשכיר, אם לבנות עוד...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה