הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל ממרץ 2013

משהו רע קורה במשפחת המלוכה הבריטית. לא מפסיקים לדלוף דיווחים על התנהגותה המתנשאת של מייגן מרקל ועל איך היא הרגיזה את קייט מידלטון ואת המלכה אליזבת’ ויצרה קרע בין האחים הנסיכים

01/12/2018

כשיוקו אונו נכנסה לתמונה, היה ברור שג’ון לנון יתפקח. היא הרחיקה אותו מ”החיפושיות” שהיו הדבר הכי חם שהעולם המתעורר והמתנער צרך. אבל אפילו גאון כמו ג’ון לנון היה עיוור לנזק התדמיתי שיצרה ולמעשה היא לא הראשונה וכנראה לא האחרונה שמתיישבת על המשבצת הזו, אותה מאכלסות דמויות כמו אוויטה פרון או אימלדה מרכוס. הדפוס הולך ככה – הנשים הללו שאפתניות וקושרות את גורלן עם גבר עשיר בעמדת כוח. הוא חזק וכריזמטי, אך יש לו חולשה לנשים חזקות כי יש לו סדק אחד, וזה החסך שלו באהבת אם. האהבה האימהית שהוא משיג מהאישה שאתו תעוור אותו גם אם שניהם ישקעו יחד עם האימפריה כולה. אומרים ששמשון ודלילה יושב עם אותו עקרון. גבר חזק שמוותר על אונו לטובת אישה מניפולטיבית.

לכן, רבותיי, יש סיכוי שזה ימשיך, למרות שזה בהחלט מתחיל להיראות מאד מכוער. בסופשבוע האחרון התפרסמו לא מעט אייטמים שליליים מאוד, בהם התראיינו מקורות שדלפו מארמון המלוכה, על היחסים המתערערים בין קייט מידלטון למייגן מרקל ולגבי הבקשות המוגזמות שלה מבית המלוכה סביב החתונה שלה עם הארי. ואחרי שנישאה לו ברעש וצלצולים שמתברר שהיו רועשים ומצלצלים במיוחד. אם לדייק, הרשימה מתחילה להיות אינפלציונית וכמעט משעממת כי יש בה מידע דומה ולא מפתיע אבל כזה שמצייר אותה באור שלילי מאוד וכמו דיווה מגיהנום. בהסתמך על הפרסומים האחרונים, באתר הבריטי ה”דיילי מייל” ועוד אתרים, מייגן מצטיירת שהיא רודה בצוות השירות של הארמון ומעליבה אותו, ומצליחה לעצבן את קייט שיודעת לשמור עם אנשי השירות על יחסים תקינים. המשבר שקרה טרום החתונה, הביא את קייט להגן על אנשי השירות והעובדים ולהכריז עליהן כעל הצוות “שלה”.

מייגן והארי בניוזילנד צילום: Michael Bradley - Pool/Getty Images

צילום: Michael Bradley – Pool/Getty Images

מידע נוסף קשור למדידות השמלות לפני החתונה, שעל פי דיווחים של מקורות, היו מתוחות במיוחד והביאו את קייט לידי דמעות. מקור אחד, מקורב לנפשות, מדבר על מדידת שמלות של קייט עצמה ומקור אחר מדבר על התאמת בגד נערת הכלה לשרלוט, בתה של קייט. בכל מקרה מדובר בהתעמרות קטנונית של מייגן סביב נושא הבגדים לחתונה, מה שמפתיע לאור הפוזה שלה כשה תמים שלא אכפת לו מה לובשים, ומי לובשים. כזכור, המלכה ממש לא אהבה את הבחירה של מייגן ללבוש שמלת כלה צחורה מאחר שהיא כבר גרושה אבל זרמה עם העניין. לפי הפרסום האחרון, שכנראה מדובר בגברת קטנונית וחסרת בטחון שמנסה להכתיב בכוח גחמות שלה על אחרים.

חלק מהגחמות הלא הגיוניות שלה היה לפזר מטהר אוויר בכנסיית סנט ג’ורג’ שם נערכה החתונה המלכותית. המלכה סירבה באופן חד משמעי. מייגן לא מקבלת את כל מה שהיא רוצה, בניגוד למה שהארי ציווה על עובדי בית המלוכה. כ-10,000 תגובות של גולשים המומים התייחסו לדיווח הזה. מדובר בכנסייה בת מאות שנים, בה ביקרו מלכי אנגליה בעבר, אותה פוקדת המלכה אליזבת’ ושאר בני המלוכה, שכמובן מריחה כמו מבנה עתיק. את הריח הרוויחה הכנסייה בזכות עמידותה בצוק העיתים, חילופי מזג האוויר, תוך השתמרות של קישוטים וספסלים מעץ ישן, ואבן שמספרת על גלגולי הזמן וההיסטוריה. כזכור, הבריטים מתים על היסטוריה ומצדיעים למסורת. המלכה עצמה מבקרת בכניסה כדי להשתתף בטקסים דתיים ובמקום עצמו גם מצויה הכספת המלכותית. מה עכשיו שפריץ של מטהרי אוויר, שמזכיר לכולם איך האמריקאית חושבת שהיא תהפוך ותשנה את המקום. מה חשבה לעצמה מייגן? להפוך את הכנסייה לקזינו מבושם בוגאס?

מייגן מרקל צילום: Charles McQuillan/Getty Images

צילום: Charles McQuillan/Getty Images

“אם זה מספיק טוב למלכה אליזבת’”, נאמר למייגן, “זה חייב להיות מספיק טוב גם עבורך ועבור אורחייך”. הבקשה להתיז חמר ריחני העליבה את אנשי החצר והארמון כיוון שמייגן נתפסה שיפוטית ומתנשאת. והצרות לא מפסיקות שם. נוסיף לרשימת הריג’קטים של מייגן את הסאגה סביב בחירת הטיארה לחתונתה, שהובילה לסכסוך עם צוות יועצי ומפיקי החתונה שמבין באוסף הכתרים ובסמליות של כל אחד מהם. ההתעקשות של מייגן על טיארה שהייתה משובצת אזמרגדים נתקלה בסירוב מצד צוות החתונה של המלכה והובילה לסכסוך בסגנון מפונק והוליוודי, שזיהם מסורת בת מאות שנים של כבוד הדדי ונימוס בין מונארך לשדרת יועציו. שם נחרט המשפט המפורסם של הארי “מה שמייגן רוצה, מייגן מקבלת“. להיכנס בברכה למשפחת המלוכה ולהרים סקנדל על ימין ועל שמאל זה כל כך סר טעם ומיותר. מייגן מתנהגת כאילו היא עדיין באודישן לסדרה סוג ז’ בלוס אנג’לס, נלחמת מלחמת חתולות עם כוכבנית אחרת ומתחמנת את דרכה לצמרת בכל אמצעי אפשרי. גברת מרקל לא מבינה שבית המלוכה הבריטי שרד שנים על גבי שנים בדרכי שלום וכי היא מתפרצת לדלת פתוחה לרווחה, וזה פאטתי.

העיתונות הבריטית מפוצצת בידיעה על המעבר של מייגן והארי לקוטג’ פרוגמור בוינדזור, הרחק מלונדון ומכל האקשן, היכן שבני מלוכה אחרים קבורים. והפרשנים כמרקחה. מצד אחד זוהי המתנה שהם קיבלו מהמלכה, יש שם יותר חדרים והגיוני שלקראת הרחבת המשפחה והרצון לארח את דוריה רגלנד אימה של מייגן, ירצו לעבור לבית גדול יותר מיחידת הדיור שלהם בקינזינגטון. מצד שני, ולכאן נכנסת הרכילות השמיכה, ישנה טענה שמייגן וקייט כל כך לא מתחברות, ושהאחים הגיעו למסקנה שעליהם להפריד כוחות ולהתרחק. כזכור, הארי וויליאם יצרו בונדינג חזק עם מות אמם, דיאנה וכעת קורה מה שקורה לקשרים הכי אמיצים, נכנסת אישה שמתחרה על הצומי והכישוף, בכך, נגמר.

מייגן והנסיך הארי צילום:  Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

צילום:  Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

ברור שמשפחת המלוכה הייתה יכולה למצוא למייגן והארי אופציה להישאר בלונדון במתחם קנזינגטון, אבל המתיחות בין קייט הבריטית בעלת שיעור הקומה לבין מי שנחקקה בתור “השחקנית המניפולטיבית והאינטרסנטית, והמטפסת החברתית” כנראה בלתי ניתנת לגישור. הארי לא מבין כנראה מה הוא עולל למשפחת המלוכה כי מייגן היא כרטיס היציאה שלו מהדמדומים הנפשיים שהיה שרוי בהם מאז מות אמו. הוא טיפוס מרדן ומפונק וכנראה הרצון למצוא מישהי לצדו טשטשה את שיקול דעתו.

ועוד – מייגן הצהירה שהיא רוצה לידת בית בוינדזור ובכך היא מערערת מסורת של אגף לינדו המפורסם, שזוגות מלכותיים יוצאים כדי להציג את הרך הנולד על המדרגות ולנפנף להמון המשתתף בשמחתם. הרי ברור שציבור האומה הבריטית, מעניין את מייגן כקליפת השום. בסרט “מלכת העולם” שצולם לטלוויזיה בשני פרקים, מציגים את יחסה החם של המלכה לחבר העמים (הקומונוולט’) מאז שנות החמישים. מייגן מככבת במיני סדרה הזו כשהיא מדברת (די ארוך ומשעמם), על כל הפרחים של מדינות הקומונוולט’ שנרקמו במשך עשרות שעות על גבי הינומת הכלה שלה. “רציתי להפתיע את הארי” היא אומרת ונזכרת קצת מאוחר לומר “וגם את העם”.

בואו נודה בכך, מייגן מאד זרה לתרבות הבריטית ולגינוני הארמון. מי שלא מרגיש קרוב לעולם הטקסי התובעני הזה יפיק פחות תועלת מהצטרפותו לחצר, וימצא את עצמו מבודד ומקריב. לעניות דעתי בכל פעם שהארי מעלה את האפשרות שמשהו, אולי אולי, לא בסדר, היא מטיפה לו על הצורך שלו לתפוס יותר מקום ולטפס למעמד גבוה יותר והוא, לדעתי, מודה לה שהיא שומרת עליו ועל האינטרסים שלו. מהבחינה הזו זה קצת אבוד… הקלישאה המתוקשרת כי הארי “צריך לצאת מהצל של אחיו” נשמעת לי מגרונה של מייגן. אני משוכנעת שהארי מרגיש שסופסוף יצליח לעמוד על רגליו בזכות עצמו, עכשיו כשיש אשה כה מפרגנת לצדו אתה יצלח את הדרך הנפרשת בפניו. ככה זה גברים שנופלים ברשתן של נשים כמו מייגן. ואם שמעתם אנחה  – זו הייתי אני.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה