הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל ממרץ 2013

מקורות מעבר לים מספרים איך מייגן מרקל טלטלה את ארמון המלוכה ולא לטובה: הדוכסית שולחת הודעות בחמש בבוקר, שלושה עובדים מסורים כבר התפטרו והמלכה אליזבת’ לא מרוצה מהתנהגותה

18/11/2018

מייגן מרקל נכנסה לארמון המלכותי על תקן גוזל רך ופגיע. הכרטיס של אמריקאית, בת להורים מעורבים, גרושה ומבוגרת מהארי הקנה לה סוג של חסינות במשפחת המלוכה הבריטית. מי שהתנגד לה הואשם בגזענות, הדרה או דעות קדומות. למעשה, דווקא הפגיעות הזו סללה את דרכה אל המעמד המוזהב של להיות הדוכסית מסאסקסס, כשבימים אלה היא נושאת ברחמה את בנה הראשון. אילו הייתה עוד אריסטוקרטית בלונדינית, כמו בנות הזוג הקודמות של הנסיך, אנחנו בספק שהייתה מעוררת כל כך הרבה כעס כלפיה בקרב גולשים.

למשך תקופה די קצרה טיפסה מייגן למעמד המאמי הלאומית וכולם היגגו “תראו כמה היא יפה וחכמה ובטוחה בעצמה” וכן הלאה. ומדוע קצרה? אחרי כמה וכמה פעמים בהן תרמה את חלקה לתלבושות וינדזור השמרניות, עם הכובע והכפפות, עברה מייגן לגלגול הבא שלה ממש כמו בפוקימון. היא כבר לא גוזל חסר אונים שזקוק להגנתו של הנסיך צ’ארלס ולאישורה של המלכה. אם להאמין לפרסומים הרבים באתרים בחו”ל, הממלכה קצרת רוח כלפי מייגן שנחשבת כעת כ”פורקת כל עול”. היא משנה את פרוטוקול הלבוש ל”הוליוודי טראשי” להגדרתם, בין אם מדובר בשמלות מגוחכות ומוגזמות ובין אם מדובר בחליפות מכנסיים ובצבע השחור החביב עליה שעד היום היה שמור אך ורק להלוויות ואזכרות.

מייגן מרקל והנסיך הארי צילום:Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

צילום: Eddie Mulholland – WPA Pool/Getty Images 

בנוסף לכך, יש ביקורת על כך שמייגן מגיעה לאירועים ברגליים חשופות (חוזר על עצמו למרות שחשבנו שנכנענו לחוק הגרביונים) ועם מיני קצרצר (ושחור!). אגב, לפי מקורות מעבר לים, המלכה אליזבת לא אהבה בלשון המעטה את הבחירה של מייגן בשמלת כלה צחורה, היות שמקובל שגרושות מורידות בטון או שניים את צבע שמלת הכלה שלהן כדי לסמן את העובדה שאינן בתולות כשרות. אבל מייגן בחרה בשמלת זי’בנשי צחורה מצחור כשהיא לא סופרת את המסורת ואת הפרוטוקול. גולשים ציינו “מייגן לא מבינה שהיא לא תשנה 100 שנה של מסורת. בית המלוכה חזק ממנה ואפילו חזק מהמלכה”.

בנוסף, כאשר התלוותה מייגן למלכה בביקורן בצ’שייר, התעקשה מייגן שלא לחבוש כובע למרות שהמלכה הגיעה עם כובע. לא סוף העולם לכאורה אבל הפרוטוקול מחייב  נשים ליישר קו עם קוד הלבוש של המלכה ובמקרה הזה מדובר היה בכובע. מייגן הסרבנית מגדירה את עצמה יותר ויותר דרך התנגדות לנוהלי הארמון ואנשי החצר כלל לא מתרשמים מזה. אנחנו לא חיים בימי הביניים וכללי המסורת של משפחת המלוכה נועדו להצדיע ולכבד את המסורת, ולא יותר מזה. מרד בהם אינו נחשב מעשה אמיץ והוא אינו יכול לסמל פריצת גבולות או חופש ביטוי כי הארמון עצמו לא נחשב למערכת מדכאת או מסרסת. מהבחינה הזו מייגן מצטיירת לדעת גולשים בריטים רבים כפאתטית ובמובן מסוים, כמי שיורקת לבאר ממנו היא שותה.

מייגן מרקל צילום: Charles McQuillan/Getty Images

צילום: Charles McQuillan/Getty Images

הפרסומים בבריטניה חושפים שמייגן מתעוררת בחמש בבוקר וכבר בשעה זו היא מתחילה לשלוח הודעות טקסט, לצוות עובדיה, קצת בסגנון מנכ”ל חברת ענק שרוצה לטלטל את עובדיו ולהכניס אותם למתחים ואי נחת כדי להפיק מהם יותר. הסגנון הזה לא מתאים לאקלים של ארמון בקינגהאם וכבר שלושה! מזכירים אישיים הודיעו על התפטרותם מאז חתונת הדוכסית במאי האחרון. לא בטוח אם מייגן היא הסיבה אבל זה בטח לא נראה מבטיח.

המצב הנוכחי מזכיר לנו קצת את מרי אנטואנט ואולי עוד כמה נשות ראשי ממשלה, שלא הצליחו להכיל את שגעון הגדלות שלהן, לפחות כך מרגישים אזרחים רבים החיים בבירת התה. אנחנו יודעים שהנסיכה יוג’יני רצתה להינשא לג’ק ברוקבק כבר בשנת 2017 אולם המלכה ביקשה ממנה לחכות לאחרי החתונה של הארי ומייגן. אם לא די בכך כדי להשפיל את יוג’יני, ההודעה על הריונה של מייגן הגיעה ישר באמצע החתונה של יוג’יני שסופסוף קרתה בחודש שעבר. אומרים שיוג’יני התחרפנה מזה ונעלמה לשעה קלה באמצע החתונה, כנראה כדי להירגע מהפרובוקציה ומהעובדה שמייגן תמיד מטילה עליה צל כלשהו ולא מאפשרת לה לנצוץ.

מייגן מרקל והארי צילום:  Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

צילום:  Yui Mok – WPA Pool/Getty Images

יש עוד ועוד טענות נגד מייגן, רובן ככולן קשורות להתנהגות ה”דווקאית” שלה, אותה בוחרים עורכי מגזינים בריטים להדגיש. היא שכרה בית בקוטסוולס, יחד עם הארי, למרות שהמלכה העניקה להם בית נופש, היא מתייעצת עם חברותיה הישנות, למרות שצוות יועצי תדמית ונהלים עומד לרשותה. הרבה נאמר גם על הפרדת הכוחות של שני הזוגות – הארי ומייגן, וויליאם וקייט, ואף ישנן שמועות שהארי ומייגן יתרחקו מהשכנות לצדם אבל זה עדיין חזון למועד.

יש סיכוי שהממלכה מתחילה להרגיש שמייגן היא לא הנסיכה להם חיכו שנים רבות. היא לא זו שחשבו כי תגאל את הארי מבדידותו כי אם מביטים עליו, הוא נראה מדוכא ומוטרד ונעלם ה”ניצוץ” שאפיין אותו בעבר. כעת נראה, לדעת רבים, שמייגן מתנהגת כמו נובורישית מצויה שמאבדת את הצפון מרוב כוח וממון, ומאבדת בכך הרבה קרדיט, ואנחנו – קצת מאבדים בה עניין. אוקי, לא באמת.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה