הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 66

החל ממרץ 2013

זמנים השתנו. כיום, כל מה שצריך כדי להיות מגישת בידור זה מידת מכנסיים 36, עבר בתור מלכת יופי או דוגמנית ולהיות בוגרת “גיא פינס”. הגיע הזמן לרענן את המסך

21/04/2018

באמת שאני כבר לא מבינה יותר מה קורה פה.

פעם הלכו ללמוד קריינות והגשה. היה דבר כזה ‘קריינית רצף’, הייתה מנחה והייתה מגישה. כשכרמית גיא הסתפרה והורידה את העוגה הקלועה מהראש, חצי מדינה דיברה על זה ועל הרווח בין שיניה הקדמיות. להיות גם מגישה טובה, בחדשות או בטלוויזיה, וגם יפה – נחשב בזמנו לבונוס. זה לא היה הכרחי בכלל, בדיוק כפי שדוקטור לכימיה מולקולארית לא חייבת להיות יפה, ואם היא כן, מדובר בפלא הבריאה.

אבל זמנים השתנו. כיום, כל מה שצריך כדי להיות מגישה זה מידת מכנסיים 36, עבר בתור מלכת יופי, דוגמנית או לצאת מבית החרושת של גיא פינס. פעם עוד התנצלו וניסו לשכנע שיש למנחה הנבחרת דבר מה המכונה כריזמה. כיום זה כבר מסלול אוטומטי וידוע מראש כמו קורס טייס או מסלול אקדמי. עד היום גולשים רבים לא מבינים איך שלומית מלכה או בר רפאלי קיבלו מיקרופון ליד. הן יפות מאוד אך מנחות בינוניות במקרה הטוב.

לירון ויצמן, שהעבירה עשור אצל “גיא פינס”, נבחרה להנחות את ‘האח הגדול” ברשת לצד עופר שכטר ואסי ישראלוף והיא תקבל על העונה החדשה, אם להסתמך על הפרסומים, 600,000 אלף שקל (לפני הורדת מס ולפני עמלת סוכן כך שיוצא 12,000 שקל בערך לפרק). קריאת הטוקבקים המרובים נגדה לא מבשרת טובות. לא ברור למה היא נבחרה מאחר והנחייתה נותרה אנמית וחסרת אמירה עוד מהימים שישבה לצדו של פינס. זהו, נגמרו נשים מעניינות עם שיער חלק? גם סיון קליין, שמנחה בערוץ 10 תוכנית בידור לצד אריאל מרגלית, לא מסעירה ממנה.

לירון ויצמן מסך

בניגוד לוויצמן, קליין קודם כל מלכת יופי אך גם לה אין את הכריזמה כדי להחזיק תוכנית באמת. אה, שלא נשכח את דנה גרוצקי (שהחלה בפינס כמו ויצמן וקליין), בעלת החיוך התמידי, שהתיישבה ליד ניב רסקין בתכנית הבוקר של קשת, בתפקיד “העזר כנגדו”. מדובר על פורמט של גבר אחד עם משקל סגולי, אשר לצדו אישה שמתבלת את האווירה ומשמשת מעין מארחת מתחכמת שמתעקשת להוכיח שהיא לא טיפשה.

במשך שנים, הנחיית “האח הגדול” הייתה מופקדת בידי ארז טל ואסי עזר. הכימיה בין שני האלה הייתה מושלמת, הסנכרון בין טל המתוחכם והשנון לעזר העוקצני והרהוט עברה מסך והם עמדו בכל המורכבויות שנאלצו להתמודד איתן, מעבר משידור חי לעריכה של תוכן, הפיכת המונוטוניות לסיפורים מעניינים, הצגת משימות ואגב כל זאת – עקיצות הדדיות מצחיקות וחכמות – לא היו עניין של מה בכך.

קורין גדעון, שנכנסה לנעלי אסי עזר בשתי העונות האחרונות, היא אמנם אינטליגנטית וחביבה (ובוגרת גל”צ). אבל אל תתבלבלו, התפקיד שקיבלה היה להתנגן ככינור שני מול ארז טל הלקוני אך הכריזמטי. בעונות האחרונות של ‘האח הגדול’ הבליחה גדעון בתסרוקות ושמלות פרובוקטיביות ששידרו חוסר בטחון שמתחפש לעודף בטחון ויצרה הרבה הרבה רעש, שנועד לסתום את החור העצום שהותיר אחריו עזר. מאז הנחיית התוכנית היא אמנם התקדמה להנחיית תוכניות אחרות עטירות רייטינג אך יש בה הרבה יותר כנראה ממה שנראה.

קורין גדעון מסך

לפני שנעבור לדבר על רותם סלע, המנחה היחידה אולי עם פרסונה עגולה, חצי מילה על אילנה דיין שאמנם אינה מנחת בידור.

אילנה דיין מלווה אותנו לא רק מימי פרוץ ערוץ 2, מימי שלושת הזכיינים (זוכרים את טלעד?) אלא עוד מימי גלי צה”ל ותוכניות הבוקר. דיין במשפט אחד היא גאונה של מאחורי הקלעים ושל המסך. יש מעט מאד אנשים שיכולים לקחת נושא ולהתנפל עליו גם ביסודיות אבל גם בהפרדה בין עיקר לטפל כמו אילנה דיין, עיתונאית לפני הכל, שפועלת מתוך מחשבה ליצור עניין ורלוונטיות לציבור. לא סתם קיבלה כל פרס אפשרי אבל אילנה מרותקת לתכנית כמו ‘עובדה’ ולפורמט עיתונאי חוקר וחדשותי – דוקומנטרי. בעולם הבידור היא לא הייתה פורחת ובספק אם הייתה מצליחה בו מאחר והיא לא מספיק, איך לומר, דוגמנית.

אז אם נחזור לבידור ולמגישות, הפיגורה היא השלטת ואחריה מגיע כל השאר. ואם אין מספיק, יש גבר אחראי שמנהל את העניינים. כמה נוראובתוך כל אלה בולטת ויוצאת דופן רותם סלע.

רותם סלע מסך

סלע שייכת לקטגורית “הדוגמניות שיש לה מה לומר”. היא לא רק חכמה שלמדה משפטים בבינתחומי, סלע הייתה כוכבת בפני עצמה, עוד לפני שאסי עזר ליהק אותה לסדרה “להיות איתה”. אפילו הייתי אומרת שהמראה החיצוני הנפלא שלה הוא לפעמים לרועץ. סלע צריכה להשתדל יותר להוכיח לנו מי היא באמת. לוקח זמן להבין שאנחנו הרוסים עליה למרות ולא בגלל שהיא נראית מיליון דולר. היא מצחיקה וליד אסי עזר היא יודעת להיות שנונה וזורמת, חסרת פחד לאלתר ולשחק ויחד הם מצליחים לתת שואו שמתעלה על התוכניות שהם מנחים. אמנם גולשים רבים לא יכולים לסבול אותם אבל הרבה אחרים מתים עליהם. יש להם אישיות, ביחד ולחוד וזה מחזה נדיר. עזר יגיד באלף צורות כמה סלע מנסה לגנוב לו את ההצגה והיא תשמור על פוזה מפוהקת ולא מתרגשת מההיסטריות שלו.

אני אוהבת נשים כמו רותם סלע או תום יער המטורפת שהיא מתנה למסך. כמו סלע, גם היא יודעת לא לקחת את עצמה ברצינות ולהפגין מודעות עצמית שמקרינה משפת הגוף, ומכל מה שהן יוצרות כנשות בידור. הגיע זמן לטפח יותר מנחות רעננות וחכמות על המסך. די למנחות הפלקטיות שמביישות את הזן הנשי, שממלאות משבצת רק כי הן בעלות תואר יופי או סיימו טירונות אצל גיא פינס. תשוכפל אילנה דיין לעוד פורמטים ותשובט רותם סלע. עד העונה הבאה של ‘עובדה’ או של ‘הכוכב הבא לאירוויזיון’ איאלץ להתגעגע לדליה מזור ולרבקל’ה מיכאלי.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה