הבלוג של arielp86

arielp86

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מפברואר 2014

ליאת ישיליאת ישי על הטריטוריה של הדמיון – העיצוב משמש ככלי תקשורת משפיע, בין האדם לדמיונם של אחרים ובכך יוצר מרחב חדש בעל  השפעה ישירה ומיידית של תמצית רעיונית מקורית על בניית הקונטקסט האישי.

עיצוב אירועים, כמו כל ענפי העיצוב, הינו למעשה יצירת אספקלריה מונומנטאלית של זהות מתפרצת. בריאת הדמיון  כחומר מחשבתי אישי אל תוך עולם החומר הרחב  – חומריות של רעיונות.

 PASSION- תשוקה כרגש חזק ועוצמתי, או במילים אחרות כוח הבריאה והתוצאה, כוח חיוני לליווי תהליך מדהים של יצירת מציאות.  אדם, שבמוחו רעיון או תכנית דמיונית, עליה שקד במשך שבנים או צצה לו בפתאומיות, מאלץ את המציאות על ידי מימוש הרעיון.

יש תנאים למציאות  – כמו מרחב זמן תקציב, ועוד.  בדמיון, בתודעה, אין תנאים. אדם חופשי לנוע, לחלום ולחשוק. חווית הדמיון נתפסת במלוא החושים כמציאות איתה נוסק האדם אל אותה תחושה שובבית של ילד – סיפוק אקסטטי של מימוש.

חווית התרחבות הטריטוריה של הדמיון בו אנו חופשיים לנוע בקלילות ללא מעצורים, מגדילה את כמות האנדורפינים או “החומר המאוהב”  הנע בדם ברגע זה המשנה את המרחב הפנימי לחוויית אינסוף.

ה 3D הינם שלושת השלבים המחלקים את תהליך היצירה בצורה אמורפית:

המחשבה – Dream
העיצוב – Design
המימוש – Do

המחשבה – הדמיון, הפנטזיה, רצונותיו של אדם, תשוקותיו משאלות ליבו.


העיצוב
– יצירת יש מאין. המתחילה בשלב איסוף הנתונים עד לבריאה. המעצב נע במחוזות דמיונו של האדם, ובד בבד מוליך אותו לשוטט במחוזותיו שלו. הדיאלוג בין המעצב לבעל החלום, מבהיר למעצב את תפיסת קיומו של בעל הרעיון והוויית מחשבתו, וכך הוא מודע לכמיהתו.

המימוש – האירוע התקשורתי – ביום המיועד. העיצוב ככלי תקשורת, משמש את האדם כאמצעי לעורר את דמיונם של אחרים ובכך ליצור מרחב חדש, בעל השפעה ישירה ומיידית של תמית רעיונית מקורית ובניית קונטקסט ייחודי. ההשפעה שנוצר, מחברת את האדם לתוצר המייצג אותו ויוצר את זהותו. בין אם זהו פריט לבוש, עטיפה של ספר, או אירוע.

העיצוב ככלי תקשורתי משפיע, הוא כובש, מקסים, מהמם ומעניק תחושה של רגע ללא גבולות זמן. הוא ‘לוכד’ את המבט והמגע ויוצר אדוות רגש. התגובות לעיצוב, יש והן מקבלות ביטוי של פליאה, ויש שהן יוצרות תחושה של נועם, שקט, כזה שמרגיש בבית, מפגש אותנטי של החווה עם עצמו ועם הסביבה. התגובות המתרחשות במפגש התקשורתי מבטאות הרמוניה בהתגלמותה, מעלות חיוך, ומתקבלות באהבה.

איך? בדומה להגדרת שיר: ‘ מיטב המילים במיטב סדרן’ ובעיצוב – ‘מיטב הפריטים במיטב סדרם’. שניהם מתאפשרים משום שמקורם באהבה – משמע פוטוזינטזה של מחשבות ורגש, התמרה בין מחשבה למעשה, בין אדם לאדם, בין המעצב ל”זהות התקשורתית” ובין כל אלה החווים את החגיגה התקשורתית.

 

כל החוברים באינטראקציות העיצוב, יוצרים את המיתוג, את “הזהות המתפרצת” – ID

עיצוב אינטראקטיבי – INTERACTIVE DESIGN

עיצוב בהשראה – INSPIRED DESIGN

עיצוב שלא ניתן לעמוד בפניו – IRESISRABLE DESIGN

בשפת עיצוב מקורית ובפשטות מהממת, מובילה סולי סולה את הבמאי האירוע ואורחיו אל חווית הליבה של עצמם תוך מימוש הגעגוע לשלמות והרמוניה. חיבור מדויק בין מגוון טקסטורות מגרות חושים, צבעים, טקסטיל, פרחים, ניחוחות, קטעי שירה ואוסף נדיר של פרטי דקורציה מרחבי העולם הנאספים ומתחדשים תדיר מביא לידי תחושת אושר פשוט ולנסיקתו של כל אירוע למימד חדש ומפתיע.

“סולי סולה אשפית בתחומה, מומחית בהפיכת חלומות למציאות. עושה זאת בתפירה אישית המותאמת למידותיה המדויקות של הגזרה. תוך שהיא מפעילה את מיטב האמנים והיוצרים הנבחרים ע”י ליאת ישי, רוקמת בשלבים את התהליך משורשי החלום ועד להגשמת המציאות הנכספת, כמשחק של אהבה”.

המאמר מוגש באדיבת ליאת ישי – אמנית יומיומיסטית

עוד מהבלוג של arielp86

תצוגה מקדימה

שמלות כלה – בשביל שכל אחת תרגיש כמו נסיכה

כל אישה חולמת מהילדות שלה להיות הכי מיוחדת והכי יפה בעולם. כל אישה רוצה להרגיש כמו נסיכה. היא רוצה להרגיש שאוהבים אותה ומכבדים אותה, שמפנקים אותה ומעריצים אותה. יום החתונה הוא ההזדמנות של כל אישה להרגיש מיוחדת ואהובה....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אמיר יקותיאל משיק פרוייקט דיור המיועד לגילאי 50 פלוס בלבד

חמישים זה השלושים החדש - אמיר יקותיאל משיק פרוייקט דיור אמיר יקותיאל אומר כי יש פיתרון להתרוקנות הבית מדייריו הצעירים לאחר שהם עוברים לצבא: דיור המיועד לגילאי 50 פלוס בלבד * ...

תצוגה מקדימה

חגיגת ראש השנה אצלנו בחומוסיה. אנחנו נגיע, ואתם?

חגיגת ראש השנה בחומוסיה חגיגת ראש השנה אצלנו בחומוסיה.  אנחנו נגיע,  ואתם?  על הדשא אמנים באקזוטיקה חושית, במתחם הקשתות מוסיקאים באקוסטי מהפנט, הרבה יותר מחגיגת קניות חומוס טוב וחברים, אווירה אליה התגעגענו ותלווה אותנו...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה