הבלוג של הבלוג של צילה

zila

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה... +עוד

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה מאחורי ההמלצות וקצת ביקורת על החברה בה אנחנו חיים. אמא של, אשתו של, הבת של ואזרחית של מדינה שעדיין לא עושה מה שצריך עבור האזרחים, ותואר בקרימינולוגיה שלא ממש עזר לי למצוא עבודה במדינה טרופה בה ההנגשה מיותרת לדידם של הרבה שיושבים בכנסת

עדכונים:

פוסטים: 214

החל מאוגוסט 2013

1531651_702554006443346_1939250931_n

שנת לימודים חדשה בפתח וכמו כל שנה גם בשנה הזו חייבים לשים לב לילדים, ממש לא חשוב באיזו כיתה הילדים, לקויות למידה באות ובכל שנה ושנה כשעולים כיתה לאחת גבוהה יותר כך קשה לילד להתמודד עם לקות הלמידה.

לא כל הילדים מאובחנים בזמן ולא לכל הילדים הורים שבאים ממקום בו הם יכולים ומסוגלים לזהות מצוקה אצל הילד.

למזלי ולמזלה של הגדולה שנתיים מחיי למדתי הוראה ואז עוד שלוש שנים סיימתי תואר במדעי ההתנהגות כשבמהלכו למדתי לא מעט קורסים השייכים לתחום החינוך.

אז כשהגדולה הגיעה בתרועה גדולה לכיתה א’ כבר  שבעת מדורי הגהנום המתינו לנו, אני מצד ההורה שמנסה להסביר ולהבהיר מה עובר על הילדה והילדה  מהצד שלה,  שמרגישה את כובד המערכת על כתפיה ובד בבד את כובד הלחץ החברתי שטוען שהיא פשוט חייבת להיות כמו כולם.

 

מעשה שהיה כך היה :

כיתה א’ התחילה מצוין, הקריאה הייתה שוטפת החוויה הייתה בשיאה ואז הגיעו שיעורי החשבון. שיעורי החשבון עם הזמן הפכו לשיעור משחק של בנית מיבנים בבדידים. הציבעוניות של הבדידים הקסימה, הבדלי הגדלים עזרו למשחק דמוי הלג להיות מאתגר ומעניין.

עברו כבר 3 שבועות והבדידים נשארו אבני משחק ותו לא.

אני ראיתי את הנולד והבנתי שכאן מתחילה בעיה הדורשת פעולה מהירה. ניגשתי אל המורה וטענתי כי הילדה יודעת בדידים ולא חשבון.

המורה הביטה בי במעין מבט מוזר ומפחיד וטענה כי עד סוכות הכל יעבור והילדה תשתלב.

 הגיע חג סוכות והבדידים הפכו למשחק כיפי יותר, הילדה גילתה עוד כמה מבנים חדשים.

שוב ניגשתי למורה וזו ענתה כי עד חנוכה הכל יסתדר.

מצאתי עצמי בריטואל המחכה למשפט הישראלי והיהודי, “… עד אחרי החגים…” אבל כבר הגענו לפסח והדימיון של הילדה רק הלך והתעצם והמבנים הפכו אותה לארכיטקטית קטנה מוכשרת ומלאת דימיון.

 לאחר הפסח כשבאתי ושוב אמרתי למורה כי לילדה יש בעיה עם חשבון וכל מה שמעניין אותה בשיעורי החשבון הוא המשחק בבדידים המורה  איבדה את סבלנותה והחליטה שהילדה עצלנית!

 

כמה נהדרת המילה, עצלנית, מאגדת בתוכה עולם ומלואו ובעיקר מסירה אחריות מאותם אנשים שאחראים ולא ממש מתחשק להם על האחריות הזו.

היום הילדה כבר ילדה גדולה. גדולה מאוד, סיימה את חוק לימודיה עם בגרות מלאה ופטור מהבגרות במטמתיקה, התגייסה, השתחררה ובשנת הלימודים הקרובה מתחילה ללמוד ארבע שנים רפואה אלטרנטיבית.

 

מי מכם שהינו הורה וקורא את הפוסט, אני יוצאת בקריאה נרגשת אליכם, דברי המורים אינם אורים ותומים ! (יסלחו לי חברי המורים).

אם קיים בכם חשש ולו הקל ביותר עימדו על כך שהילד יעבור איבחון מתאים ואם יתגלה באיבחון כי ישנה בעיה עימדו על כך שהילד יקבל את ההקלות כולם.

לעולם. לעולם אל תכנו את הילד – עצלן !

עוד מהבלוג של הבלוג של צילה

תצוגה מקדימה

קפה לואיז - משהו קטן וטוב בקריית מוצקין

  בשכונה שקטה בקרית מוצקין, ברחוב ורד  26  נמצא הסניף החדש והכשר של קפה לואיז. לא זו בלבד שהסניף כשר הוא כולל אוכל בריא צמחוני וחלקו טבעוני. קפה לואיז - חווית לקוח המשלבת מסעדה, בית קפה, מעדניה ובריאות. חייבת להודות...

תצוגה מקדימה

יום המשפחה - כשהמשפחה מצליחה לנצח את הכל

יצאנו מהפגישה עם הרופא, אחרי שהסביר הכל, לא מספיק שהסביר, אלא גם תלה את הצילומים על לוח הניאון והראה לנו, לשי ולי, בדיוק מה הבעיה, איפה היא נמצאת ומה יעשו בניתוח. ישבתי שם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

עוגה לימונית

התקשרו חבר'ה וביקשו שתחממו מים לקפה כי הם תוך שעה אצלכם ? לא קרה כלום, המתכון הבא לעוגה לימונית תפור בדיוק למיקרים כאלה. אז איך ? ככה בדיוק : 3 ביצים כוס סוכר שמנת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה