הבלוג של הבלוג של צילה

zila

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה... +עוד

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה מאחורי ההמלצות וקצת ביקורת על החברה בה אנחנו חיים. אמא של, אשתו של, הבת של ואזרחית של מדינה שעדיין לא עושה מה שצריך עבור האזרחים, ותואר בקרימינולוגיה שלא ממש עזר לי למצוא עבודה במדינה טרופה בה ההנגשה מיותרת לדידם של הרבה שיושבים בכנסת

עדכונים:

פוסטים: 214

החל מאוגוסט 2013

581026_10150998020814431_405757134_n

מתחשק לי לספר על השואה הפרטית שלי. בשואה הפרטית שלי לא יהיו תיאורים על יהודים שנלקחים למחנות ההשמדה או על סבא או סבתא, דוד או דודה שהיו שם ועל מה שעברו.

לא אספר לכם על אמא שלי שעברה את שנות ילדותה בגטו שנקרא, טרנסיסטריה, ברומניה ועל כך שרומני בן עוולה חמד את העגילים שענדה וקרע אותם מתנוך שלה. כן, קרע אותם מהתנוך.

לא אספר על סבא מצידו של אבי שנלקח למחנות העבודה ושם חלה ומת ולא הכרתי אותו.

החלטתי לספר על השואה הפרטית שלי. גם אני חיה בתוך שואה שנמשכת מהיום בו הגעתי לאוויר העולם בבית החולים בני ציון בחיפה.

אחרי שהחלטתי שהגיעה השעה להגיע לעולם הגעתי לבית בו חיו אבא אמא וסבתא כולם יחד בבית אחד. כולם יחד עברו את השואה בדרך שונה עם זכרונות שונים, ואז בדיוק התחילה השואה שלי. 

בבית שלי אסור היה להשאיר אוכל בצלחת- צריך לסיים הכל עד הפירור האחרון הרי צריך לגדול איכשהו ואם אוכלים אז גדלים. בכל יום הזיכרון לשואה ולגבורה החליטו שאני צריכה להדליק נר זיכרון.

הייתה חובה לצפות בכל תוכניות הטלוויזיה שהוקדשו ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. בזמנו היה ערוץ אחד בודד לכן גם לא הייתה אלטרנטיבה.

אצלנו בבית לא הייתה שתיקה מעיקה. אצלנו היה רעש נוראי ! דיברו וסיפרו הכל בלי הפסקה וממש לא משנה בת כמה הייתי וכמה יכולתי להכיל. פשוט דברו כי אסור לשכוח כלום.

ניצולי השואה מחולקים לשני סוגים – אלו שלא היה להם אז והיום קונים כל מה שרק אפשר כדי שלא יחסר ואלו שלא היה להם אז והיום חוסכים אגורה לאגורה , כסף לבן לימים שחורים” כך זה כונה.

עכשיו עיצמו עיניים ונסו להבין איך ניתן לחיות בבית כזה ולהשאר שפויים.

עצמתם ?

ניסיתם להבין ?

נשארתם שפויים ? 

אפשר להגיד שאני שפויה או מנסה לשמור על השפיות. אבל אין ספק שזה קשה.

לחיות בתוך שואה פרטית, שואה שעוברת מדור לדור זה מצב בלתי נסבל וכמעט בלתי אפשרי.

אז כמו שהבטחתי לכם, לא סיפרתי כאן על השואה על דודים, סבים, סבתות והורים. סיפרתי על השואה הפרטית שלי שאיתה אני חיה כל יום ויום.

עוד מהבלוג של הבלוג של צילה

תצוגה מקדימה

קפה לואיז - משהו קטן וטוב בקריית מוצקין

  בשכונה שקטה בקרית מוצקין, ברחוב ורד  26  נמצא הסניף החדש והכשר של קפה לואיז. לא זו בלבד שהסניף כשר הוא כולל אוכל בריא צמחוני וחלקו טבעוני. קפה לואיז - חווית לקוח המשלבת מסעדה, בית קפה, מעדניה ובריאות. חייבת להודות...

תצוגה מקדימה

יום המשפחה - כשהמשפחה מצליחה לנצח את הכל

יצאנו מהפגישה עם הרופא, אחרי שהסביר הכל, לא מספיק שהסביר, אלא גם תלה את הצילומים על לוח הניאון והראה לנו, לשי ולי, בדיוק מה הבעיה, איפה היא נמצאת ומה יעשו בניתוח. ישבתי שם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

עוגה לימונית

התקשרו חבר'ה וביקשו שתחממו מים לקפה כי הם תוך שעה אצלכם ? לא קרה כלום, המתכון הבא לעוגה לימונית תפור בדיוק למיקרים כאלה. אז איך ? ככה בדיוק : 3 ביצים כוס סוכר שמנת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה