הבלוג של יעל אוריאלי

יעל אוריאלי -חיה בצבע

יעל אוריאלי בת 40, אמא לשניים. מומחית שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות. בעלת המותג Dolls 'n' All מפיחה חיים בציורי הילדים הופכת אותם לבובות בתלת מימד.

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מינואר 2012

09/06/2013

משפחת פאנג של קווין וילסון הוא ספר: מצחיק, עצוב, מרגיז, מעורר רחמים ומעלה הרבה סימני שאלה לגביי החיים שלנו כבני אדם אינדיבידואלים, כהורים וכאחים בתוך התא המשפחתי בו גדלנו ו/ או אותו אנחנו מטפחים כרגע.

” באסר, המשיכה אמו בדבריה, “מתוכננים לנו פרויקטים נוספים. אתה לא חייב לעשות דבר שאתה לא רוצה לעשות. אני לא רוצה לעשות את זה,הוא אמר. בסדר ,אין בעיה. אני רק רוצה לומר דבר אחד. אנחנו משפחה. אנחנו עושים דברים קשים מתוך אהבה זה לזה.”

הוריהם של באסטר ואנני היו אומני מיצג..שלא מרצונם הפכו אותם הוריהם לשחקנים במיצגים המוזרים שלהם. כל חייהם ניסו להתרחק מהוריהם ללא הצלחה.
כשאר חייהם האישיים קורסים,אין להם ברירה אלא לשוב לבית הוריהם ושם הם מתחילים להתמודד עם העבר, הווה ומנסים לבנות עתיד.

זהו ספר שאי אפשר להפסיק לקרוא..הוא מעורר בך תחושות כל כך שונות שמתחלפות כל כמה עמודים..לי הוא גרם להרהר רבות על מה שעובר על הילדים שלי היום ועל הילדות שלי.

ההורים שלי היום חלק מלהקה כשהייתי ילדה, את רב הילדות שלי העברתי יחד איתם בנסיעות באוטובוס ברחבי הארץ עם הלהקה, שעות של מאחרוי הקלעים, בזמן ההופעה ושינה באוטובוס בלילה בדרך הבייתה.אני לא זוכרת את זה כחוויה נוראית

כשנסעו להופעות לחו”ל לתקוה של חודש בכל פעם, לא הרגשתי ילדה נטושה, טיפלו בי הסבתות והייתי עסוקה בלריב עם האחים שלי. בפעם אחרת חילקו אותנו את 4 הילדים ל 2 קבוצות ואני ואחי התינוק עברנו לגור אצל דודה שלי..אני חייבת לציין שדווקא נהניתי מזה.צברתי חוויות, הכרתי אנשים ובעיקר אני חושבת שפיתחתי עצמאות.

אבל מעולם לא היינו חלק מהלהקה ולא נדרשנו לעשות דברים שלא רצינו. הייתה לי ילדות אחרת לא כמו של כולם:-).
היה לי קל מאד להתחבר לסיפורי הנסיעות להופעות של באסטר ואנני, כי חלק מזה הייתה גם חוויית הילדות.

אבל הרגיזה אותי מאד התנהגות ההורים והעלתה שאלה מאג גדולה? עד כמה אנחנו ההורים צריכים ללכת רחוק עם הקריירה שלנו? עם החלומות שלנו? האם אנחנו צריכים ללמוד קצת לותר על החלומות או להתעלם לחלוטין מהסביבה ולהגשים את עצמינו כמו שדמיינו כשהיינו צעירים ורווקים?

אני יודעת מה התשובה שלי לשאלה, אני חושבת שכל אחד מאיתנו צריך לקרוא את הספר ולשאול את עצמו.

יעל אוריאלי

משפחת פאנג

קווין ווילסון

הוצאת זמורה ביתן

דף הפייסבוק שלהם

עוד מהבלוג של יעל אוריאלי

תצוגה מקדימה

אמנות מקורית יש גם בפריפריה

שנה בערך מתבשל לי הפוסט הזה בראש, בבטן. שנה בה אני מבטיחה לעצמי כל פעם מחדש.."ביום שישי הקרוב את נוסעת לבאר שבע לסטודיו של שוקילי". העוקבות הותיקות שלי לא יופתעו מההפתעה החדשה, אני מאד מאד אוהבת יצירות אומנות בסגנון "עשה זאת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

בגדי הים החדשים

הקיץ עוד דקה וחצי כאן. חלקכן כבר משנסות מותניים והתחילות בדיאטה, חלקכן למדו להשלים עם הגוף שלהן וכבר לא מתעסקות בזה. לפני שבועיים חזרתי מטיול משפחתי ארוך בסין, חזרתי משם עם הרבה תובנות אישיות (פוסטים נפרדים על הטיול...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

3 ספרים לסערה

אין כמו מזג אויר קר וסוער, כזה שמשאיר אותי תמיד בבית מתחת לפוך בשביל לקרוא ספרים. האמת שאני תמיד בבית כי אני עובדת כאן..אבל הפוך נראה קרוב יותר מאי פעם. היום אני לא מקפחת את הקוראים הצעירים וממליצה על ספר מקסים לילדות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה