הבלוג של יעל אוריאלי

יעל אוריאלי -חיה בצבע

יעל אוריאלי בת 40, אמא לשניים. מומחית שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות. בעלת המותג Dolls 'n' All מפיחה חיים בציורי הילדים הופכת אותם לבובות בתלת מימד.

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מינואר 2012

את שפרה הורן הכרתי לראשונה כאשר קראתי את ארבע אמהות- הוא היה הספר הראשון שקניתי בתרגום לאנגלית ונתתי כמתנה לקרובה שגרה בחו”ל.

“המנון לשמחה” היה ספרה האחרון של שפרה הורן, מאז קיוויתי שתכתוב עוד אחד. לפני שבועיים היום המרגש הגיע- קיבלתי בדואר את “מחול העקרבים” החדש שלה. בהתרגשות גדולה לקחתי בידי את הספר, פיניתי לי סוף שבוע ביומן- בלי חברים ומשפחה- רק אני והספר.

שתי שורות ממכמירות לב בגב הספר הציתו את דימיוני -  ”שתי פליטות שואה ישישות התגוררו בילדותי במוסך ברחוב כ”ט בנובמבר שבשכונת קטמון הישנה בירושלים. כשהיינו חולפים ליד שער הברזל של חדרן היינו רוגמים אותו באבנים”.

ילדותה של שפרה הורן עברה עליה בירושלים בשכונת קטמון הישנה, בבית שהיה שייך לפני מלחמת העצמאות למשפחה ערבית עשירה שנמלטה עם כיבוש השכונה. הבית ושכונת מגוריה השפיעו עליה בכתיבת “מחול העקרבים”.

מחול העקרבים, מספר  בצורה אמינה ומעוררת אמפתיה את סיפורו של של ילד-נער-גבר  בשם “אוריון”, אשר התייתם מאביו במלחמת ששת הימים , וגדל בירושלים עם אמו וסבתו אשר באה “מהמקום שאליו אסור אף פעם לנסוע” . כמו בכל ספר טוב, סודות ושלדים יצצו מהעבר ויחשפו את סודה של יוהאנה ,את עברה האמיתי בתקופת השואה ואת הקשר האמיתי שלה אל משפחתו.

אוריון, בעל יכולת “לטעום” ו”להריח” קולות, מגולל בישירות כובשת את נסיבות חייו כבן לאמא שהיא עצמה ילדה אבודה, כנצר לאב שהוא רוח רפאים וכנכד לסבתא מסתורית, העלם הצעיר מגולל בפנינו את סיפורה של פרשת אהבים שהיא בלתי אפשרית ובלתי נמנעת גם יחד.

בזמן קריאת הספר שמעתי את הקולות, הרחתי את ניחוחות האויר הבשמים והפרחים בשכונת ילדותה, והוצפתי ברגשות חיבה עמוקים לגיבור הספר.

הספר עצמו הציף אותי בגעגועים לסבים והסבתות שלי שעלו ארצה בתחילת המאה ה-20, טרם הקמת מדינת ישראל. הוא גרם לי להרהר רבות בנסיבות חייהם פה בארץ והבנתי עד כמה לא הכרתי אותם ואת מלוא סיפור חייהם.

יותר משכתבתי על הספר לא אוכל להוסיף על מנת שלא להרוס ולגלות בטעות פרטים על העלילה.

דבר אחד בטוח – היה שווה לחכות שמונה שנים לספר הזה.

פנו לעצמכם סוף שבוע רגוע עם הספר.

יעל אוריאלי.

עוד מהבלוג של יעל אוריאלי

תצוגה מקדימה

אמנות מקורית יש גם בפריפריה

שנה בערך מתבשל לי הפוסט הזה בראש, בבטן. שנה בה אני מבטיחה לעצמי כל פעם מחדש.."ביום שישי הקרוב את נוסעת לבאר שבע לסטודיו של שוקילי". העוקבות הותיקות שלי לא יופתעו מההפתעה החדשה, אני מאד מאד אוהבת יצירות אומנות בסגנון "עשה זאת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

בגדי הים החדשים

הקיץ עוד דקה וחצי כאן. חלקכן כבר משנסות מותניים והתחילות בדיאטה, חלקכן למדו להשלים עם הגוף שלהן וכבר לא מתעסקות בזה. לפני שבועיים חזרתי מטיול משפחתי ארוך בסין, חזרתי משם עם הרבה תובנות אישיות (פוסטים נפרדים על הטיול...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

3 ספרים לסערה

אין כמו מזג אויר קר וסוער, כזה שמשאיר אותי תמיד בבית מתחת לפוך בשביל לקרוא ספרים. האמת שאני תמיד בבית כי אני עובדת כאן..אבל הפוך נראה קרוב יותר מאי פעם. היום אני לא מקפחת את הקוראים הצעירים וממליצה על ספר מקסים לילדות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה