הבלוג של כולן - كلهن

מקדמות את השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על... +עוד

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

אגודת אפרת נכנסת לנשים לרחם וגם קובעת: דעתן של נשים קלה והן זקוקות למי שיסביר להן שהן רוצות ילד, גם אם בנסיבות חייהן, לידת ילד היא אסון

22/09/2018

ושוב ‘כאן’ מעלים סרטון עאלק-דוקו שכל מה שיש בו זו מיזוגיניה חד צדדית, והפעם הבמה היא של עמותת אפרת – עמותה שלא בוחלת באמצעים כדי לקדם את מטרת העל שלה והיא להניא נשים מלבצע הפלה. ייתכן שבכל מקרה אחר של הצגת טיעונים ברמה של גנון ומידע שקרי, היינו מסתפקות ב*פיהוק* כדי לסכם את הדוקותיים האלה, אולם הפעם לא יכולנו להבליג. שכן, עצם מתן הבמה למתנגדי הפלות מהווה חלק מתהליך מסוכן ומדאיג שאנחנו עדות לו בעולם, ובמיוחד בארצות הברית.

התשובה שלנו לסרטון פשוטה מאוד – תנו לנשים להחליט על גופן, בלי הלחץ החולני הזה.

סרט אגודת אפרת (צילום מסך)

כי בואו נהיה מציאותיות: עמותת אפרת מבטיחה סיוע בשנתיים הראשונות, והם מספרים לתורמים שלהם שתרומה של 4,500 שקלים היא “תרומה של ילד”, אבל באיזה עולם לגדל ילד עולה 4,500 שקל? ואפילו אם לא נדבר על ההשקעה הכספית, מי יעזור לאישה שמוצאת את עצמה אימא לא מתפקדת לילד בן 4? 6? 12? הרי ילדים זה לכל החיים. הורות זו החלטה חשובה ומשמעותית שיש לשקול אותה בכובד ראש, בדיוק בגלל המשמעות האדירה שלה על קיומו ואושרו של ילד עתידי.

ואם ההחלטה העקרונית להעלות את הסרטון ההזוי הזה לא הייתה גרועה מספיק, הרי שמן הראוי שכשמעלים סרטון שמתיימר להיות “דוקו”, כדאי לכל הפחות לוודא את אמיתות הנתונים המוצגים בו. כך למשל, חיפוש מהיר בגוגל מעלה שמספר ההפלות בשנה הוא לא 60,000 כפי שנטען בסרטון, אלא 20,000. כשליש מתוכן בגלל מומים קשים או בעיות רפואיות. 100% מתוכן לא עניינו של איש מלבד האישה שהחליטה לבצע את ההפלה.

סרט אגודת אפרת (צילום מסך)

עמותת אפרת למעשה מבקשת לומר את הדבר הבא: דעתן של נשים הינה קלה, והן זקוקות למישהו שיוודא שהן מבינות שבעצם הן כן רוצות את הילד שלהן. אז סליחה, אבל אנחנו מאמינות ביכולתן של נשים להחליט עבור עצמן- ההחלטה להיות אימא היא החלטה שתשפיע על כל חייה של אישה, וההחלטה הזו צריכה להתקבל ללא לחץ חיצוני של עמותות דתיות שהמטרה המוצהרת שלהן היא להגביר את הילודה אצל נשים יהודיות.

כאן: נערה בת 14 מגיעה אליכם ורוצה לעשות הפלה, מה אתם אומרים לה?

שוסהיים: אני אתן לה שהיא תעשה אבל אני אסביר לה את הסיכונים שיש לדברים האלה ומצד שני אני יכול להגיד שהיו מקרים כמו שלך שלא עשו הפלה, והנשים האלה לאחר שגדלו ידעו שלא עשו טעות.

סרט אגודת אפרת (צילום מסך)

טרם סיום נציין שאנחנו רואות בבחירה של ‘כאן’ להעלות דוקותיים שמציג באופן חד צדדי את הדמגוגיה של עמותת אפרת, במקום, למשל, להעלות דוקותיים על המאבק של נשים לקבל שליטה על גופן, גם כאן בארץ, היכן שאישה צריכה לשכנע ועדה לאשר הפסקת הריון – בחירה שנגועה במיזוגניה.

סרט אגודת אפרת (צילום מסך)

רוצות לקרוא עוד על הפעילות של כולן? הצטרפו למהפכה הפמיניסטית

 

עוד מהבלוג של כולן - كلهن

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמנית ערביה? אין לך זכויות

איך נראית עליונות תרבותית לבנה? כשההגמון מפרסם יצירות אמנות של אומניות המשתייכות לתרבות שאינה עליונה, מבלי לקבל הסכמתן לכך ותוך הפרת זכויות היוצרים שלהן. לא מאמינות שזה אפשרי? אז הרשו להוצאת רסלינג לחלוק עליכן. מישהו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה