הבלוג של Ronsho

Tel Aviv

Photos of Tel Aviv and israel for home, salon, conference rooms or office decorations. Available Tel Aviv memorabilia items of the most colorful Tel Aviv photoset. This is the largest offering of Tel Aviv memorabilia with the most stunning and colorful set of the city scenes

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מספטמבר 2010

בעשור הקודם, כולם היו משוכנעים שזהו, עולם הצילום מת.

כולם כבר צילמו כל דבר אפשרי – את מגדל אייפל, את גשר הזהב בסן פרנסיסקו, את הביג בן בלונדון, את עצמם על חוף, או במסיבה עם בקבוק ירוק ביד.
היתה תחושה באויר, שזהו, מיצינו, ראינו, ואין עוד שום דבר לחדש. ואז הגיעו הרשתות החברתיות, ונהיה גל קטנטן של התעוררות. אנשים התחילו לשתף תמונות מארועים, שמחות, מסיבות, טיולים ומה לא.

אבל עדיין זה נראה שעולם הצילום לא עומד להתעורר. התהליך המסורבל של לקחת מצלמה, לצלם, להעביר למחשב, למיין, ולהעלות לרשתות הוא גם תהליך איטי וגם מעייף וגם ברוב המקרים היה קורה שבועיים אחרי הארוע. אהמממ.. משעמם.

אבל אז הגיע צונמי מספר 1: הסמארטפון. פתאום להרבה אנשים יש מצלמה ביד בכל רגע, ופתאום כל התהליך של לצלם, להעביר למחשב, ולהעלות לרשת – כל זה קורה על המקום. נעלם הסירבול. פתאום כל אחד מאיתנו נהיה שדרן בזמן אמת. בלייב.
זאת מהפכה אמיתית. פתאום רואים את התמונות איך שהן קורות ולא שבועיים אחרי כשמישהו מעלה אלבום. הזמינות של יכולת הצילום והשידור בכל רגע הינה מרגשת ומדבקת.

ואז הגיע צונמי 2: האינסטגרם ואפליקציות עיבוד התמונה למינהן שאיפשרו לכל אחד מאיתנו להיות גם צלם וגם אמן ופרשן ומעצב ומה לא. לפתע אנשים מבטאים את עצמם בתמונות עם טאצ’. עם נגיעה. כל אחד מאיתנו יכול להיות גם צלם וגם מעצב.
ופתאום להתבטא בתמונה, זה הרבה יותר קל מאשר להתבטא בטקסט.

הנה צילום שצילמתי בניו יורק, לפני מספר שנים: השוטרים הידועים של ניו יורק – NYPD – במנוחת צהריים מול סניף הסטארבקס המקומי. זהו צילום במצלמה רגילה שעבר עיבוד מיוחד למראה “ציורי” שכזה.

והנה נולדה שפה חדשה על הפלנטה. בדיוק כשכולם חשבו שעולם הצילום משעמם, הוא התעורר, ועוד איך התעורר.

ולהרבה מאוד אנשים אין כח להתנסח, ולכתוב עוד טקסט ועוד טקסט ועוד סטטוס. הכי קל זה בתמונה, והנה לכולם נוספה שפה החדשה,

האם אתם מרגישים את זה ?

רונשו, תל אביב
וגם בפייסבוק

עוד מהבלוג של Ronsho

Thumbnail

סופה עולם

והנה מתקרב לו התאריך הכה מדובר, נלעס ונשחק, וכולנו מוקפים בסיפורי מיתולגיות של אימפריות עולות ונופלות שידעו וניבאו ארועים דרמטים כאלו ואחרים, וכמובן מתלוות לכך שנינויות, משחקי לשון ובדיחמין. סוף שנה זה זמן מצויין...

Thumbnail

תל אביב - המטריקס

תל אביב נחשבת כיום יעד תיירותי בינלאומי משמעותי ואחת הערים היותר נחשקות בעולם בזכות חיי הלילה, הטיילת, הנמל, רצועת החוף, הטיילת, המסעדות והארכיטקטורה...

Thumbnail

יומקה סום

יומקה סום נולד בסוף המאה הקודמת ובתחילת גל העידן החדש לאמא ערבקה סום ואבא בוקרט אוב, אח לליילהט אוב. יומקה סום היה תמיד יצור לא מובן, ולא מוגדר. הציפיות ממנו היו תמיד ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה