הבלוג של ronitrubin

בית חלומותיי

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן.... +עוד

זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי, לאחר שינוי בקריירה. בעלת רקע ניהולי בנקאי בארצות הברית. אמא לשלושה מדהימים, שכל אחד בתורו לימדני פרופורציות מהן. כותבת על "בית", על ילדים, על החיים שבין לבין וכנראה שגם על אהבה לדרך. על הרגעים שמהם עשוי מה שמשמעותי עבורי. כל קשר בין הסיפורים והחוויות המתוארות בבלוג לבין אנשים או מציאות, הוא מקרי בהחלט ופרי דמיוני.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מנובמבר 2010

כשאמא נאלצת לגור תקופה מסוימת אצל בתה הבוגרת ומשפחתה, התמונה מורכבת. מה קורה כשהבת, מעל גיל 40, נאלצת לחזור לגור עם אמא? נכון. התמונה מורכבת ומצחיקה. רשמיי מסרט שהוא הרבה יותר מבידור, ולא לפרנקופילים לבדם

12/11/2016

אני חייבת למצוא מיטה במקום שקט, להניח עליה את ראשי וגופי הזקנים. יחידת דיור שתהיה שלי ורק שלי. כך אמרה לי לקוחה יקרה שעברה לגור אצל בתה וחתנה למשך תקופה קצרה, ומרגישה, בשתי מילים, לא בבית.

תחושת הזרות בקרב מי שתמכה וסייעה וממשיכה לסייע כלכלית למשפחת בתה היא בלתי נתפסת כשחושבים על משמעות צמד המילים ‘אצל אמא’. “אצל אמא” הוא לא מקום פיזי, אלא חוף מבטחים, בית במשמעות של home. כשנמצאים במשבר, כשצריכים אוכל מנחם או מגבת רחצה עם ניחוח של בית, קופצים לאמא. ברור לנו שנרגיש שם נוח, בעיקר נוח וטבעי.

קרדיט יח"צ

קרדיט יח”צ

אבל אחרי שכבר עזבנו את הבית מזה עשור או שניים, הקמנו משפחה, עסק. אחרי שעיצבנו את שירותי האורחים כמו שרק אנחנו יודעים ורוצים, אחרי כל זה, איך נגיב כשפתאום מגיע רגע של משבר וחולשה, רגע שמחייב אותנו לחזור לגור עם אמא?

זה קרה לסטפני בת ה40 פלוס , אמא בעצמה ובעלת עסק, שנאלצת יום בהיר אחד לסגור את העסק, להחזיר את רכב היוקרה האדום, לעלות על רכבת, ולחזור לגור עם אמא. באופן זמני כמובן.  

שובה בעל כורחה לדירת אמה מזמנת לסטפני ולאחיה, שבאים לביקור, מצבים קומיים ואחרים, שמסכמים באופן המזוקק ביותר את המשמעות הטראגית-קומית של להיות משפחה. (רמז: לא מה שמוכרים לנו בפרסומות לשוקולד שרובו חלב).

ארוחת בוקר קרדיט יח"צ

כפרנקופילית חסרת תקנה, שלצורך הקמת גינה בחרה לאחרונה גנן עם מבטא צרפתי על פני גנן אחר מקסים לא פחות (מה לעשות, גם לי יש חולשות), ושכל צליל בשפה הצרפתית מזכיר לה נגיסה בבאגט הכי פריך בבולנג’רי, אני תמיד ששה לצפות בסרטים צרפתיים. הסרט קליל, מצחיק ועושה טוב על הלב, אבל עם פסקול צרפתי.

embedded by Embedded Video

embedded by Embedded Video
Download Video

 

האם מחממת את הדירה יתר על המידה, משמיעה שירים של הזמר פרנסיס קברל בלופ שמוציא את הבת מדעתה, ולא מחזיקה במטבחה קפה מגורען ראוי. אבל מה זה לעומת סוד גדול שהאם, אלמנה די טרייה, מסתירה מילדיה, מתוך חשש מתגובתם, עד כדי כך שהיא נחשדת ברגעי שיטיון.

קרדיט: יח"צ

קרדיט: יח”צ

‘לחזור לגור עם אמא’ (Retour Chez Ma Mere) סרטו של הבמאי אריק לאבן, הוא סרט רגיש ומצחיק, שלמרות קלילותו הבולטת, הוא הרבה מעבר לבידור לפרנקופילים מצויים. הסרט מקפל בתוכו כאבים משפחתיים, קנאות, התחשבנויות ואמיתות שהן מנת חלקה של כל משפחה באשר היא. וכשלכך מתלווה השפה הפריכה וההומור הצרפתי, לצופים צפויה שעה וחצי מענגת.

צרפת 2016, 90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

הסרט יוצג מתאריך 24 בנובמבר 2016
בסינמטק תל אביב, קולנוע כוכב רמת השרון ובכל רחבי הארץ

הפצה בישראל קולנוע חדש

 

עוד מהבלוג של ronitrubin

תצוגה מקדימה

האישה שעושה סדר בחיים

ענת דהן, נשואה + שלוש בנות (9, 14, 17) היא בעלת העסק "ענת תסדר" - סידור ארונות וארגון חללים ביתיים. העסק של ענת הוא עסק צעיר, בן שבעה חודשים בסך הכל, אבל הולך וצובר תאוצה ומוכיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נהפוכו - חוויות משיעור אנטי גרוויטי יוגה

כמי שמחזיקה במנוי לחדר הכושר מבלי לפקוד את שעריו (השבוע. השבוע אלך!), וכמי שנקלעה למערבולת של כמה פרויקטים שאפתניים ומאתגרים בתחום המקצועי שתפסו את שרירי הכתפיים עד כדי כך שהמסאג'יסט הקבוע שלי הכריז 'הגוף במצוקה', הרשיתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על הבית כמושג יחסי ועל ספר מעורר השראה - רשמים של אישה לא מושלמת במסע משפחתי חד פעמי

 02:00 בלילה שעון ישראל. אני מקשיבה ל88 וקוראת את הספר שקרא לי ממרחקים. לפני כ 14 שנה קראתי את הספר שעורר בי השראה רבה. הייתי עוד בשנות העשרים המאוחרות שלי אבל הרגשתי שהספר מדבר אליי. ספר של אישה בגיל העמידה, שעזבה את בעלה לאחר...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה