הבלוג של Rivka Kofler

תמונה אחת וסיפור

אני צלמת-טיילת, מעצבת גרפית במקצועי, מבקרת במקומות שונים בעולם בנופים משגעים, מתחככת בתרבויות קרובות-זרות ומתבוננת דרך פריים התמונה הבאה שאצלם. כאן אשתדל לספר את הסיפור של כמה מהתמונות.

עדכונים:

פוסטים: 102

החל מדצמבר 2012

טיול ברחובות גבעתיים תמיד מרגיש לי כמו לחזור הביתה. וכדי לא לחרוג ממנהגי בו אני מספרת סיפור של תמונה אחת בלבד, צירפתי לינקים לתמונות האחרות.

22/03/2014

גבעתיים

28 שנים אני כבר לא גרה בגבעתיים ובכל זאת כל ביקור ברחובותיה, כמו הטיול הקטן שלנו בבוקר שישי, מרגיש לי כמו לחזור הביתה. בגבעתיים גרנו בדירה שכורה עם חלון פנורמי ענק שצפה לקו החוף של תל אביב – מרידינג בצד אחד ועד ליפו בצד השני. מצד אחד של הדירה בתים נמוכי קומה שכבר לא קיימים איפשרו לנו ליהנות מהנוף המדהים ומצד שני שטח 9 שהיה טבע זמין לטיולי השבת שלנו, גם הוא כבר לא קיים היום ובמקומו ניצב קניון גבעתיים. זה הבית אליו נולדה בכורתי, זה הנוף שצף ועולה כל פעם שאני נזכרת בשנים ההן.

גבעתיים היא עיר קטנה יחסית, תמיד איכלסה  אנשים רגילים, אנשי עמל ובכל זאת בגלל הביקוש הרב למעט הדירות שלה, מחיר המגורים בה יקר מאוד.
היא לא עיר יפה, גבעתיים, אפילו מכוערת להפליא. אני חושבת שאין עוד עיר צפופה עד כדי מחנק כמוה, אבל יש בה סוג של רוגע ונעימות שעל אף תקופת המגורים הקצרה שלי בה, איני חשה באף עיר אחרת, כולל אלו שגרתי בהן. בין הבתים החדשים שנבנו בשנים האחרונות על חורבות הבתים שנתיישנו, עדיין נשמרת פיסת הסטוריה. נשמרים בתים מתקופות שונות המעידות על ההסטוריה של העליה וההתישבות בארץ, צריך לטייל ומהר בין הבתים שזה עתה נבנו בגבעתיים: הנה נשאר על אחת משתי הגבעות בית עם תריסי אסבסט מקוריים, כאלה שהיו פעם בכל בית מנהריה ועד הדרום, הנה מרפסת סגורה באופן הכי אלגנטי של שנות השישים, והנה בית ממש מושקע, עם פסיפס צבעוני של בתי מעמד הביניים של פעם.
אבל אנחנו הולכים ברחובות ופוגשים פיסות הסטוריה פרטיות: מתחילים במעלה רחוב המרי, זה הרחוב המטפס על אחת משתי הגבעות של גבעתיים, זה היה ממש לא מזמן שטיילנו כאן עם ילדה-תינוקת לבושה שמלה ורודה חמודה, טיפסנו איתה עד לגן העלייה השנייה וצילמנו אותה מתנדנדת על נדנדה הצופה אל הים. איכשהו היום היה לנו קשה יותר לטפס במעלה הגבעה… הנה אנחנו חולפים ליד מה שהיה פעם מסעדה מיתולוגית והיום חנות לממכר דברי חשמל, עוצרים ממול ליד דוכן של עובד, הטוען שיש לו  את המנה הכי טעימה ביקום. בימים טובים משתרך כאן תור עצום, היום די רגוע. אכן סביח טעים ביותר! בהמשך הרחוב הקונדיטוריה הכי ותיקה הציבה כסאות לבנים והפכה לבית קפה עם לוגו חדש שלא דומה לישן, והמעדנייה בה נהגנו לקנות עוד שנים אחרי שעזבנו את העיר הפכה לעוד סניף של רשת. הרבה זקנים מטיילים ברחובות עם מטפליהם, הרבה צעירים יושבים בבתי הקפה ואנחנו איכשהו מסתכלים עליהם משני הצדדים.

_____________________________________

התמונות שלי ניתנות לקנייה כאן 

הצטרפו לעמוד התמונות שלי בפייסבוק

_________________________________

  • אם אהבתם את התמונה הזו והסיפור שלה ותרצו לא לפספס את התמונות הבאות והסיפורים שלהן,
    לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
    (תידרשו גם להסכים לקבל ניוזלטר של סלונה – גם זו לטובה) ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

 

עוד מהבלוג של Rivka Kofler

תצוגה מקדימה

לתת להן כח

רובנו לא יכולות אפילו לדמיין מה עוברת מנותחת סרטן השד, וטוב שכך. רובנו מדמיינות למשל, שיער נושר, ולא יודעות שגם שיער הריסים והגבות נושר, רובנו מדמיינות את הקלישאה...

תצוגה מקדימה

נוכח עוגות פריז

לפני יותר מעשר שנים, קרה ואבד לי הזכרון באחת. לי – שהייתי ספר טלפונים מהלך, ספר הסטוריה מסודר לפי תאריכים מדוייקים – הכל נעלם. נבהלתי. לצד התשבצים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אגם הצללים

פתח דבר אני לא ממש מצויה בעולם הפנטזיות הנוכחי (אם יש דבר כזה), אינני נוער וגם אין לי כאלה בבית די הרבה שנים, ובכל זאת, משהו בעטיפת הספר גרם לי מאוד לרצות לקרוא אותו. ולא רק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה