הבלוג של raviv

raviv

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיוני 2014

ברגע שנחשפתי לשם הסרט ״קינג ביבי״ כבר התמלאתי בצפייה שממש לא איכזבה

05/01/2019

 ביבי

 טוב, ברור לכל ישראלי בארץ ובעולם, שבישראל שנחשבת למדינה דמוקרטית, יש בכרגע ראש ממשלה שפיצח את הנוסחה להיבחר פעם אחר פעם על אף שלמעלה מחצי מבעלי זכות הבחירה לא תומכים בו. יתרה מכך, לצידו נמצאת אשתו שמצליחה להגיע אף היא לפופולריות שלא זכתה בה אף בת זוג של פוליטיקאי לפניו.

אז מה קרה פה? מה הוא למד שהאחרים לא? ומה הסוד הגדול לשל ההצלחה?

הסרט שהינו הפקה של הבמאי דן שדור עבור Yes דוקו בנוי כולו על קטעי ארכיון ומציג בצורה כרונולוגית את כניסתו של בנימין נתניהו לתודעה הלאומית והפיכתו לראש הממשלה שהחזיק מעמד לתקופה הארוכה ביותר והצליח להשפיע על החלטות דרמטיות והיסטוריות בעולם..

במהלך הסרט מתחדדת השיטה אותה אימץ נתניהו כדי לפנות לקהלים רחבים. הוא הבין את כוחה של המדיה החברתית, הוא למד איך להתנהל ובעיקר איך להשתמש בתקשורת לטובתו, הוא הבין שבכוחו לעצב דעת קהל מקומית ובינלאומית בעזרת רטוריקה ואימונים רבים של “משחק” מול קהל, הוא הבין באיזה חוטים עליו למשוך ולהחזיק ובאילו פחות, והוא אסף סביבו את אנשי המקצוע הטובים ביותר.

יהיו הצופים תומכיו או מתנגדיו, קשה יהיה להם בסוף הסרט לחשוב על דמות אחרת בפוליטיקה הישראלית שיכולה להיכנס לנעליו. אפשר להעלות את השאלה האם עיתוי העלאת הסרט לאקרנים יעצים את כוחו של המלך, או שזה לא ממש ישנה, ואישית אני חושבת שזה לא ישנה, ביבי למד לפני כל הפוליטיקאים את הדרך לשלטון כריזמטי.

אבל אם לרגע אחד נמנע מניתוח דמותו ו/או השוואה שלו למנהיגים כריזמטיים כאלה ואחרים בהיסטוריה, אני חושבת שיש לשים לב ל”שחקנית המשנה” בעלילה הלא היא Queen שרה, ולהתפתחות אישיותה מאשה מופנמת עם תסרוקת קארה ילדותית שמסתכלת בהערצה על בעלה שזוכה בפריימריז, לאשה החזקה ביותר במדינה. זו שאין חשיפה תקשורתית שהיא לא מופיעה בה, זו שמלווה אותו בפגישותיו המדיניות בכל העולם, זו שהדעות של הציבור עליה מתחלקות לשחור או לבן בלי גווני הביניים, כלומר או אוהבים ומעריצים אותה, או סולדים ו… מעריצים את יכולתה. בשונה מנשות כלל המנהיגים (ראשי ממשלה, נשיאים ושרים) היא למדה את הכלל הראשון בפרסום שהוא “אין פרסום שלילי”!

שרה

צפיתי בסרט מרותקת! קיבלתי תשובות ללא מעט תהיות ונחשפתי לראשונה לתמונה קצת יותר ברורה ומפוקסת על ייחודיותו של האיש.

הסרט מוקרן כבר במספר בתי קולנוע ויעלה ל- Yes דוקו ב- 9/1/19 ואם עדיין לא צפיתם בו זו הזדמנות לשעה וחצי של שיעור נפלא להעצמה אישית.

עוד מהבלוג של raviv

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קדרת ירקות שורש גלילית

קצת גשם בחוץ ואני אורזת את עצמי ונוסעת לגליל. מתפנקת בצימר עם אח בוער, אוכלת במסעדה מקומית וחוזרת הביתה עם סיר חרס חדש ורעיון למתכון. כשבחוץ מתחיל לרדת גשם, אני אוהבת לארוז...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פמת"א: הסדרה שתתמכרו אליה

אולי זה הגיל, אולי זו אני ואולי הם חיים שגורמים לי להתמכר  בקלות לסדרות על נשים ששוברת מסגרות. אני מכורה לאליזבת' -מזכירת המדינה, אני מעריצה של מרדית גריי מ"האנטומיה של גריי ואני מוצאת את עצמיי יותר ויותר מתחברת לסדרות על...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה