הבלוג של raviv

raviv

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מיוני 2014

במה התפרסמה קסנתיפה? מאיזו משפחה הגיעה ג’ני? ומה תרומתה של מרתה לפסיכואנליזה? את התשובות לשאלות האלו קיבלתי בהצגה “המהכפניות” של תאטרונוע

05/01/2019

הארוחה

מפגש דמיוני חוצה תקופות וזמנים מפגיש שלושה זוגות לארוחת ערב.

בסיומה של הארוחה מוזגים יין ועולה השאלה לחיי מה שווה להרים כוסית,הגברים שנוכחים בארוחה מעלים הצעות ונותנים נימוקים, וזאת בזמן שבנות זוגן משמשות רק רקע ותמיכה לאגו המתפרץ של בעליהן.

אם נידרש מסיבה כלשהי לענות בחידון טריוויה על זהותם של שלושת הגברים נראה לי שלא נתקשה לדעת מי הם וגם לא מעט פרטים ביוגרפים, אבל אם נשאל מי היו בנות זוגן, כאן נידרש להרבה יותר מאמץ.

במבט מפוכח ועוצמתי חושפות אותנו בימאיות ההצגה, דליה שימקו ויוספה בן שושן לשלושה ערבים דרמטיים בחייהם של שלוש הזוגות, מרתה וזיגמונד פרויד, ג׳ני וקארל מרקס, וקסנתיפה וסוקרטס, כל אחד מהגברים התמודד באותו ערב עם משבר דרמטי בחייו והיו אלה שלוש הנשים שהחזיקו על כתפן את התוצאה שבסופו העצימה את בני זוגם.

סוקרטס וקסנתיפה בערב האחרון לחייו

אך האם בכך הסתיים תפקידן? מה המחיר העצום שהן נדרשו לשלם? ובעיקר מדוע הן נשכחו אין שם בדפי ההיסטוריה? אני מאמינה שמגוון האנשים שיצפו בהצגה יענו מגוון של תשובות לשאלות הללו ושכל אחד מהאישיים היה מנתח בדרך שלו, אני חשתי בעיקר תסכול והזדהות, שהרי עברו למעלה מאלפיים שנים ממותו של הפילוסוף סוקרטס, ואיכשהו למרות הקדמה ולמרות שברוב מדינות העולם הנאור הוכרז על שיווין בין המינים התופעה של גברים חזקים שחיים עם נשים אלמוניות עדיין קיימת.

ההצגה זורמת ומשלבת את הרקע של הדמויות, כך שגם כאלה שלא ממש זוכרים את הביוגרפיה שלהם יכולים להבין את הדרמה שמתחוללת בחייהם. אני צפיתי בהצגה יחד עם בתי, חיילת בת 20 ולמרות ששתינו חווינו אותה בכלים שונים היא בהחלט השאירה בנו (גם בכל שאר הצופים כולל הגברים) רושם עז!

בקיצור אם עדיין לא הבנתם אני ממליצה בחום לצפות בהצגה.

שלושת ה"סלב" לצד שלוש ה"אלמוניות"

עוד מהבלוג של raviv

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קדרת ירקות שורש גלילית

קצת גשם בחוץ ואני אורזת את עצמי ונוסעת לגליל. מתפנקת בצימר עם אח בוער, אוכלת במסעדה מקומית וחוזרת הביתה עם סיר חרס חדש ורעיון למתכון. כשבחוץ מתחיל לרדת גשם, אני אוהבת לארוז...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פמת"א: הסדרה שתתמכרו אליה

אולי זה הגיל, אולי זו אני ואולי הם חיים שגורמים לי להתמכר  בקלות לסדרות על נשים ששוברת מסגרות. אני מכורה לאליזבת' -מזכירת המדינה, אני מעריצה של מרדית גריי מ"האנטומיה של גריי ואני מוצאת את עצמיי יותר ויותר מתחברת לסדרות על...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה