הבלוג של raviv

raviv

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיוני 2014

זו פעם שלישית שפעילות ספורטיבית מסודרת בשילוב תזונה מאוזנת “מחזירה” אותי למסלול החיים ועל זה נאמר – פעם שלישית גלידה

01/12/2019

לא, אני לא מתאמנת לאולימפיאדה הקרובה, וגם לא לאשת הברזל אבל איכשהו אני מוצאת את עצמי לפחות חמש פעמים בשבוע (לפעמים אפילו שש) מתאמנת בהולמס פלייס. “מה גם את התמכרת לשטויות האלה ספורט וכושר?” שואלים חבריי הרחוקים? שכן אלו הקרובים כבר יודעים את הסיבה. הסיבה פשוטה וכל-כך בסיסית האימונים הצילו לי, שוב את החיים!!!

הגזמתי בקרדיט ? לא ממש וזו גם לא הפעם הראשונה. לפני למעלה מעשרים שנים קצת אחרי שילדתי את בתי השנייה, החלקתי במדרגות וריסקתי את הקרסול. הייתי אז עם שני ילדים קטנים ודירה שכורה בקומה שלישית בלי מעלית, לאורתופד שגיבס אותי לא היתה דרך אופטימית להקל את העובדה לי שהוא מגבס לי את הרגל, ועליי להתנהל עם קביים במשך מספר חודשים, שכפי שהוא הגדיר יהיו לא מעטים. ששה שבועות התנהלתי עם גבס אבל יום אחרי שהורדתי את הגבס, “קפצתי” למים וזו לא קלישאה, נסעתי לבריכה הלימודית בעיר, נכנסתי מדדה על קביים עם רגל חבושה בתחבושת לשטח הבריכה, הנחתי בצד את הקביים הורדתי את התחבושת וירדתי למים. בהתחלה לא היה ברור לי מה לעשות, אח”כ אנטואיטיבית התחלתי ללכת במים הרדודים, העובדה שלא יכולתי ליפול ומשקל גופי היה שונה בגלל המים, עשו את שלהם וכך במשך שלושה שבועות יום יום הגעתי לבריכה ובסופו של דבר במקום חצי שנה ויותר על קביים וסיכוי גבוה לנכות תמידית, אחרי חודשים וקצת חזרתי לפעילות מלאה בעבודה ועם הילדים.

1

הפעם השנייה שפעילות גופנית הצילה את חיי היתה לפני קצת יותר מ-12 שנים כשילדתי את בתי הקטנה בלידה שהסתבכה עקב רעלת הריון קשה והובילה אותי לניתוח קיסרי שהסתיים ב”טיפול נמרץ”. כשיצאתי מבי”ח אחרי שלושה שבועות של אשפוז, עם לחץ דם מטורף, בצקות בכל הגוף ותינוקת קטנה ודי חלשה היה לי ברןר שאני חייבת לחזור לעצמי ושוב בעיקר בשביל הקטנה. שבועיים ישבתי איתה בבית והתחזקתי ע”י תזונה מתאימה, ואז התחלתי לצאת איתה להליכות, וחודשיים אחרי שהיא נולדה, נרשמתי לחדר כושר, חזרתי לבריכה, למסילה ולאימונים מתונים שלאט לאט ייצבו את כל המדדים הגופניים שלי עד כדי כך שכשהיא הגייעה לגיל 3 רצתי בפעם הראשונה 10 ק”מ וצלחתי את הכנרת במסלול הארוך ומאז כבר רצתי מספר מרתונים, אינספור חצי מרתון ונסעתי למספר טרקים וטיפוסי הרים ברחבי העולם.

לפמי שנתיים שוב אותגרתי והפעם נפשית. חוויתי טלטלה כלכלית קשה שאילצה אותי לוותר על המנוי בחדר כושר ועל שאר שעות האימון שלי שהפכו פתאום ל”מותרות כלכליות” בהתחלה הגוף החזיק מעמד, אבל לאט לאט המשקל עלה, העייפות גברה, פעילויות בסיסיות שהיו קלות בעבר נהיו מורכבות וגרמו לי להתנשף והעתיד לא ניבא טובות, וכאן בדיוק היתה זו החברות שהתלוותה לאימונים שלי בימים הרגועים שעזרה לי לחזור לעמוד על הרגליים. חברי וחברותי לאימונים ניסו בכל כוחם לגרור אותי להליכות וריצות שטח שאינן כרוכות בתשלום ואני ניסיתי להדביק את הפער שנוצר וזה לא היה פשוט בכלל.

אלבום פרטי

ואז, יום אחד, פרסום אחד, ויד מכוונת אחת, גרמו לי להצטרף לפרויקט Make a Change של סלונה והולמס פלייס וזו אחת המתנות הגדולות שיכולתי להעניק לגופי ונפשי.  12 נשים, מדריכה מטורפת אחת, ותזונאית מדהימה, גרמו לי לצאת כל ערב מתחום הנוחות שלי (אני מעדיפה אימוני בוקר), התחלתי להתאמן ולהקפיד על מה שנכנס לי לפה, התזונה התאזנה, לא הרגשתי יותר צורך במתוקים שהיו “סוג של נחמה”, חודש מתחילת האתגר התחלתי להרגיש בשינוי, המכנסיים התרחבו בעצם אני התכווצתי, העייפות למרות האימונים החדשים והלא פשוטים בכלל שהזכירו לי שיש לי שרירים במקומות שלא חשבתי שיש, כבר לא העיקה, האווירה הקבוצתית דירבנה אותי לצאת פעם ועוד פעם מאזורי הנוחות של שעות שלא אהבתי, סוגי אימונים שאף פעם לא התנסיתי ודרגות קושי שהותירו אותי בלי אוויר ובקיצור התחלתי לחזור לעצמי big Time.

עוד מספר חודשים אחגוג יום הולדת 55, כמו כולם אני לא יודעת מתי יסתיימו חיי אבל אני בהחלט יודעת איך אני רוצה שהם יראו בהמשך.

אימון ספינינג. אלבום פרטי

 

עוד מהבלוג של raviv

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קדרת ירקות שורש גלילית

קצת גשם בחוץ ואני אורזת את עצמי ונוסעת לגליל. מתפנקת בצימר עם אח בוער, אוכלת במסעדה מקומית וחוזרת הביתה עם סיר חרס חדש ורעיון למתכון. כשבחוץ מתחיל לרדת גשם, אני אוהבת לארוז...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פמת"א: הסדרה שתתמכרו אליה

אולי זה הגיל, אולי זו אני ואולי הם חיים שגורמים לי להתמכר  בקלות לסדרות על נשים ששוברת מסגרות. אני מכורה לאליזבת' -מזכירת המדינה, אני מעריצה של מרדית גריי מ"האנטומיה של גריי ואני מוצאת את עצמיי יותר ויותר מתחברת לסדרות על...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה