הבלוג של raviv

raviv

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיוני 2014

בקלות רבה אנחנו לוחצים על מקש ה- Enter ומזמינים מוצרים ברשת. רוב המוצרים יוצרו בסין. מה אנחנו באמת יודעים על דרך היצור של המוצרים האלו ואיזה מחיר אנושי משולם בעבורם. על “החינוך מחדש” שעוברים סינים רבים במחנות עבודה צאו לצפות בסרט לשחרר את סין – האומץ להאמין

14/02/2019

כבר קניתם תחפושת לפורים ב״עלי אקספרס״?
כמה דברים הזמנתם ברשת ביום הרווקים הסינים? ואיזו סחורה תעדיפו תוצרת סין או תוצרת ישראל ?
סביר להניח שלפחות לשתיים מהשאלות האלו התשובה שלכם תהיה זהה לרבים סביבכם, אך האם עצרתם פעם ושאלתם את עצמכם למה הסחורה מסין כל-כך זולה?
כלכלתה של סין עברה מהפך בשנים שאחרי מותו של מנהיגה מאו ועלייתו של דנג סיאו פינג שעלה לשלטון אחריו ופתח את סין למסחר בינלאומי, לא מעט נכתב על הצמיחה המטאורית של הכלכלה הסינית וגם לא מעט נכתב על הפגיעה הסביבתית שיוצרת ההתפתחות הזו, אבל נושא אחד נשאר ולא בכדי אפוף בסוג של חיסיון לאומי והוא מי ומה עומד מאחורי יצור המוצרים הזולים.
סין 1
השבוע צפיתי בסרט התיעודי שהוקרן בסינמטק שנקרא ״לשחרר את סין האומץ להאמין״ במשך 60 דקות הסתכלתי פעורת פה בקורבנות של הכלכלה הסינית.
לא, לא מדובר בתושבי המערב שנסחפו לסחרור קניות לא רציונאלי של פריטים מיותרים הם לא הקורבנות הסובלים אלא מדובר בתושבי סין שהחל משנות ה-90 העירו מחדש אמונה סינית עתיקה והצטרפו למאמיני ומתרגלי הפאלון גונג שיטת תרגול ומדיטציה שבהתחלה זכו לתמיכת השלטון הקומוניסטי אולם משגדל מספרם ועלה על מספר חברי המפלגה החלו פתאום להיות פוטנציאל מאיים ובשל כך נרדפו, נתפסו והוכנסו למחנות עבודה כדי לעבור ״חינוך מחדש״.
 סין 4
לא, לא מדובר בשנות ה-40 ובעיצומה של מלחמת עולם בה עם אחד עם בעיות כלכליות מחליט לפתור אותן על ידי השמדת עם אחר והעולם שזרימת המידע בו נעה במהירות הפלגת אוניות או נסיעת רכבות, בוחר לא לדעת או פשוט להתעלם.
מדובר באחת המדינות הגדולות בעולם (סין) שמנהלת קשרי סחר עם המעצמה הגדולה בעולם ( ארה”ב) בעידן בו התקשורת מיידית ובכל זאת נכלאים אנשים רק בשל אמונתם ועובדים בעבודות ייצור בכפייה מ”צאת החמה ועד צאת הנשמה” ואת הבריאים שבניהם אף ״מעלימים״ כדי לסחור באיבריהם ו… העולם שותק !
סין2
בתום הסרט התיישבה מולנו ג׳ניפר זנג
שנכלאה בעצמה למספר שנים כדי לעבור ״חינוך מחדש״ והצליחה  עם שחרורה לערוק לאטסטרליה ואח”כ לארה”ב ומשם יחד עם חברים נוספים הפיקה את הסרט ומסתובבת איתו בעולם על מנת לעורר את המודעות לרדיפה הלא מוסרית הזו ותוצריה
צפיתי בסרט, שמעתי את העדות והזדעזתי !!!
ואתם? בפעם הבאה שתלחצו buy ו – enter באתר סיני תחשבו פעמיים !
נ

עוד מהבלוג של raviv

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

קדרת ירקות שורש גלילית

קצת גשם בחוץ ואני אורזת את עצמי ונוסעת לגליל. מתפנקת בצימר עם אח בוער, אוכלת במסעדה מקומית וחוזרת הביתה עם סיר חרס חדש ורעיון למתכון. כשבחוץ מתחיל לרדת גשם, אני אוהבת לארוז...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פמת"א: הסדרה שתתמכרו אליה

אולי זה הגיל, אולי זו אני ואולי הם חיים שגורמים לי להתמכר  בקלות לסדרות על נשים ששוברת מסגרות. אני מכורה לאליזבת' -מזכירת המדינה, אני מעריצה של מרדית גריי מ"האנטומיה של גריי ואני מוצאת את עצמיי יותר ויותר מתחברת לסדרות על...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה