הנזירה שמכרה את השאנל שלה - הבלוג של עדי אוראל

יומן מסע – נסגרת דלת ונפתח חלון, חלון ענק לנשמה

הרבה סיומות היו בתקופה האחרונה בתרבות שלנו, אבל הסיום המשמעותי ביותר עבורי היה סיום העסק העצמאי הראשון שלי.....

עדי אוראל

12/02/2014


ברקע מתנגן לי עכשיו יומן מסע של אביב גפן עם אריק איינשטיין, אשמח שתשימו אותו גם תוך קריאת שורות אלו

embedded by Embedded Video

YouTube Direktnolink nolink

הרבה דברים משמעותיים קרו בחודשים האחרונים, בעיקר דברי סיום, סיום תקופה שבה אריק איינשטיין היה אתנו, חלק מילדותנו, תרבותנו ויותר לא. סיום חיים של ספי ריבלין שסבל כל כך הרבה שנים ממחלתו אבל אנחנו תמיד נזכור אותו כפיסטוק שהנעים את זמננו כשהיינו ילדים והיינו חולים בבית וסיום המתנה לסיום של 8 שנים שבהן אריאל שרון, אחרון המנהיגים היה בתרדמת.

אבל הסיום הגדול ביותר עבורי היה סיום העסק שלי, העסק הראשון העצמאי בחיים שלי וסליחה אם זה נשמע קטנטן אל מול הסיומות הקודמות אבל עבורי זה היה עצום.

הפוסט הזה הוא דווקא פוסט של התחלה, פוסט של אופטימיות, פוסט של חלונות לנשמה ואמונה בעצמך ובחיים האלו ומה באמת חשוב בהם.

כשהחלטתי לסגור את העסק שלי מתוך הבנה שאני לא מאושרת, לא ידעתי מה יהיה הלאה. בפעם הראשונה בחיי לא ידעתי לאן אני ממשיכה מכאן....אני, שכל צעד שלי מתוכנן מראש, ישבתי בבית והרגשתי אבודה, בעיקר אבודה כי ידעתי מה אני לא רוצה ולא מה אני רוצה.

בזמן הזה החלטתי להיפגש עם שתי נשים שאני מאוד אוהבת ומעריכה: אימי עירון – הבעלים ומנכ"ל סלונה וחנה רדו – משנה למנכ"ל מקאן אריקסון (עבדתי 8 שנים בעולם הפרסום בעברי).

ישבתי אצל אימי והיא זרקה לי רעיון, באותו הרגע התקשרתי מקצה רחוב הברזל לקצה השני לחנה רדו ושאלתי אותה אם יש לה זמן עכשיו אלי ולחנה, משנה למנכ"ל מקאן אריקסון אין זמן מהרגע להרגע , יש לה ישיבות חופפות כמעט כל שעה ביום.

רצה הגורל והיו לה 20 דק תמימות ואני צעדתי במרץ לכיוון הברזל 1, לא ידעתי אז שאני צועדת במרץ לקראת תחילתו של מסע שעתיד לשנות את חיי ובתקווה את חייהם של עוד אנשים.

התיישבתי אצל חנה והדבר הראשון שהיא סיפרה לי הוא על מקאן וואלי – הבייבי שלה, על הקמת שלוחת ניו מדיה לפני כשנה אי שם במצפה רמון מתוך אג'נדה חברתית טהורה. על חזון חדש ישן של ארץ ישראל היפה והטובה, על אנשים מרגשים שלוקחים חלק בדבר האמיץ הזה ועל אפשרות באמת לשנות מציאות.

הלב שלי נפתח, חשתי התרגשות בכל גופי, גדלתי וחונכתי על ערכי המדינה, העזרה, האפשרות לעתיד טוב יותר וזה ריגש אותי שב 2013 (לפני כחודשיים) יש עוד אנשים כאלו ויש עוד הזדמנויות חדשות כאלו באמת לייצר מציאות טובה יותר.

פתאום הכל התחבר – לי היה אתר אופנה, אתר סחר אונליין בשם FASHEST.COM, לחנה היה חזון ורצון לעזור לכל העסקים הקטנים והמדהימים בפריפריה שאף אחד לא שמע עליהם כי אין להם את הכוח, הכלים, הידע והכסף בעולם דיגיטלי, לשווק את עצמם, להקים לעצמם אתרי סחר ולהראות את היופי שבאזורים המדהימים האלו.

הרעיון נולד – אתר סחר לעסקים קטנים מהפריפריה, אתר משנה מציאות

אם היום אנחנו קונים בעיקר ממרכז הארץ, אם זה חנויות פיזיות או אפילו אונליין, כי מאחורי רוב חנויות האונליין נמצאים עסקים שיושבים במרכז, שיש להם את הכוח להקים מערך מורכב יחסית של קניות אונליין.

אז אנחנו רוצות באמת לפתור את הבעיה של העסקים הקטנים ומי כמוני מזדהה עם הבעיות.

אנחנו באמת רוצות לתת במה, לכל אדם בעל עסק, לכל סיפור מאחורי העסק, אנחנו רוצות לצעוק לעסקים – תתרכזו במה שאתם עושים הכי טוב ולשמו באתם לעולם והוא המוצר שלכם ואנחנו נתעסק בכל השאר – לוגיסטיקה, שירות לקוחות, שילוח, ולמה בכלל שילוח רק בארץ, כאשר המוצרים המדהימים האלו יכולים להישלח לכל העולם. כן! גם שילוח בינלאומי וכמובן שיווק ופרסום.

תתכוננו לבאות, כי בעוד חודשיים SHOPICKA.COM  באוויר והיא תשנה את חוקי המשחק, הן לעסקים המדהימים שנמצאים אי שם בדרום המדברי היפיפה שלנו או בצפון ההררי והירוק שלנו ועדיין לא שמעתם עליהם, והן לצרכנים שנמאס להם מתרבות הצריכה המשוכפלת ומחפשים פריטים ייחודיים ואיכותיים וגם לעשות טוב למישהו אחר.

פה מתחיל המסע שלי, המסע אל חלונות הנשמה,

המסע אל היעוד הגדול ביותר שלי

המסע לביסוס ההבנה שתמיד הייתה לי – אנחנו הנשים נשנה את העולם, לנו יש את הרגישות, את האומץ ואת האופטימיות להאמין שאנחנו מסוגלות ואנחנו מסוגלות!

כאן מתחיל המסע של כולנו, כל מי שרוצה לקחת חלק בשינוי המציאות, כל מי שיש לו עסק קטן בפריפריה עם סיפור גדול ורוצה להיות חלק מ SHOPICKA

כל מי שמיצר דברים מדהימים מתוך אהבה ושליחות, כל מי שקם בבוקר ויודע שאין לו שום אופציה אחרת אלא למלא את ייעודו כל יום מחדש וליצור פריטים ייחודיים שיהוו השראה לאחרים.

כולכם מוזמנים לקחת חלק במסע הזה שיכול להיות גם שלכם,

איך עושים את זה?!

הכי פשוט שיש – שלחו לי מייל עם הפרטים שלכם ומה המוצרים שאתם מייצרים ואני אחזור אליכם ואסביר לכם איך מתחילים את המסע המשותף.

[email protected]