חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור - הבלוג של ורדה דרור

מכת הטייפונים

סוף סוף הגיעו הזמנים בהם הטייקונים הופכים לטייפונים/ כל אותם נצלנים שאט אט, מהר מהר, קורסים ומנושלים מנכסיהם. עכשיו הם מתחילים לגלות שהם לא שווים כלום בלי להיות מחוברים ללב המניע הכל

ורדה דרור

24/10/2012


מחלת העוד ועוד ועוד יצרה פה זן חדש של חיות טרף – הטייקונים. אותם אנשים שאף פעם לא מספיק להם כלום ורוצים להשתלט על העולם. אנשים חסרי ביטחון עצמי החושבים שהכסף יהפוך אותם למה שהם לא.

הם סובלים מחוסר באהבה עצמית וכתוצאה מכך הם מוכנים לגנוב את הכספים של אנשים העובדים קשה למחייתם, להפוך אותם לעבדים מודרניים והכי גרוע לקחת להם את התקווה לחיים יותר טובים.

אלה אותם אנשים שכל כך נלחמים להשאיר את שכר המינימום נמוך בתירוצים שקריים, כאשר האמת היא שכל רצונם לשלוט באנשים - אדם רעב הוא אדם כנוע.

הם גורמים להרבה עוול לאנשים וכדי להשקיט את מצפונם העכור הם תורמים כספים שלא שייכים להם; כספים שמלכתחילה שייכים לאותם האנשים.

הם אותם אנשים הרצים לכל מיני רבנים מפוקפקים המעודדים אותם לגנוב מאנשים. כך הרבנים מעשירים את החצרות שלהם בזהב וביהלומים ומשאירים את אנשי העיירות עניים מרודים וחסרי כל תקווה. זאת במקום להשקיע את התרומות בעיר המארחת אותם זמנית (כי הכל זמני).

זן הרמאים החדש נולד כי כך פועלת הממשלה, הממסד וכל העסקנים הגונבים את האנשים השקופים וחושבים שאפשר לעשות זאת לנצח. הם עובדים עלינו מאז ומתמיד; טוענים שהאזרחים הם הרמאים המנצלים את הממסד, בעוד שהם חוגגים על גבם של העבדים המודרניים.

סוף סוף הגיעו הזמנים בהם הטייקונים הופכים לטייפונים; כמו שצצו כך הם ייעלמו. כל אותם נצלנים שאט אט, מהר מהר, קורסים ומנושלים מנכסיהם. עכשיו הם מתחילים לגלות שהם לא שווים כלום בלי להיות מחוברים ללב המניע הכל.