אננדה – מחשבות על יוגה - הבלוג של ליאת מנדל

יש סקס אחר

אם את אישה, חשוב שתדעי (ואז תלמדי גם את בן זוגך): אימון נכון של שרירי רצפת האגן, ישדרג את חיי המין שלך פלאים! רצפת אגן חזקה = סקס ממושך ומענג יותר ואפילו ריבוי אורגזמות אצל שני המינים. להעריך את הגוף כשהוא תקין כמו הרבה דברים בחיים שלנו, גם בגוף שלנו אנחנו לא ממש יודעים להעריך עד […]

ליאת מנדל

29/04/2012


אם את אישה, חשוב שתדעי (ואז תלמדי גם את בן זוגך): אימון נכון של שרירי רצפת האגן, ישדרג את חיי המין שלך פלאים! רצפת אגן חזקה = סקס ממושך ומענג יותר ואפילו ריבוי אורגזמות אצל שני המינים.

להעריך את הגוף כשהוא תקין

כמו הרבה דברים בחיים שלנו, גם בגוף שלנו אנחנו לא ממש יודעים להעריך עד כמה חלקים בו חשובים לנו עד שמשהו משתבש בהם.
קחו למשל את רצפת האגן: בדרך כלל התלמידים שמגיעים אלי בעקבותיה הן נשים בהריון ולאחר לידה או נשים שרצפת האגן שלהן נחלשה ומסבה להן בעיות שונות.
רק אז הן מבינות, כמה חשובה ומרכזית רצפת האגן שלהן, אבל כמה מהן מתארות לעצמן שחיזוק רצפת האגן יכול להיות מקור לכיף גדול והשקעה משתלמת ביותר בחיי המין? וכמה גברים מעלים בדעתם שהדבר תקף גם לגביהם?

רצפת האגן היא קבוצה של שרירים ורצועות  שנמצאת כשמה כן היא, בתחתית הבטן ותפקידה להחזיק ולתמוך מלמטה בכל איברי האגן והבטן.
היא אחראית לכל היציאות בגוף ומהווה חלק משרירי היציבה, היא עובדת בתזמון עם שרירי הבטן העמוקים, עם הסרעפת ועם השרירים המייצבים של עמוד השדרה ובכך יוצרת מעין ערסל או מחוך שמחזיק ומייצב את הגוף שלנו. משום מה, קשה לנו לזכור שהיא אחראית גם לסקס טוב.

הדרך לסקס איכותי עוברת דרך רצפת האגן

בתרבויות עתיקות ידעו כבר לפני אלפי שנים שהסוד למין ממושך, מענג ומרובה אורגזמות טמון בשליטה בשרירי רצפת האגן.
בתורות עתיקות כמו זן, טאואיזם, טנטרה וכמובן ביוגה קיימים כתבים בני יותר מ- 5000 שנה שיורדים לפרטי פרטים ממש, של אופן התרגול המומלץ עם קבוצת השרירים הזו, גם לבריאות פיזית ונפשית, כמקור לשימוש נכון ותיעול התשוקות שלנו ואף כדרך להתעלות רוחנית.

גברות ראשונות - רצפת האגן אצל נשים
אצל נשים, הכיווץ וההרפיה של שרירי רצפת האגן, מסייעים משמעותית במניעת כאבים בחדירה ומגבירים את עוצמת ההנאה בזמן המשגל. עם השנים, נחלשים השרירים האלה, בעיקר בעקבות הריונות ולידות או בעקבות חוסר תרגול והדבר פוגם בין השאר גם באיכות יחסי המין.

חיזוק רצפת האגן הוא אמנם מהלך חשוב מעין כמוהו לשמירת הבריאות ולמניעת תסמינים שונים (כמו בריחת שתן או צניחת איברים) אבל מי אמר שתוך כדי עבודה אי אפשר להינות?? ואחת הדרכים המהנות ביותר לעבוד על הרצפה שלנו היא יחסי מין המלווים באורגזמות סדירות, המבטיחים שהאזור מתורגל ומתוחזק כיוון שהם מקיימים את הפעולה המרכזית שמחזקת את קבוצת השרירים הזו והיא איסוף ושחרור של שרירי פתח צוואר הרחם והנרתיק.

אני מתארת לעצמי, שחלק מכן קוראות וחושבות לעצמן: הנה משהו להתחיל לתרגל אחרי הלידה, בעתיד או אחר כך, אבל למה לדחות למחר, מה שאת יכולה להתחיל לעשות כבר היום, מה היום.... עכשיו - תוך כדי קריאה!

עולם של גברים עם רצפת אגן
אם אתה גבר שקורא את השורות האלה, תרשום לפניך, שגם לך כדאי מאוד לערוך היכרות עם רצפת האגן שלך - לא רק בשביל הבריאות אלא גם בשביל הכיף!

אצל גברים, השריר המרכזי של רצפת האגן ממוקם מאחורי האשכים ולפני פי הטבעת, באזור חיץ בין הנקבים.
רצפת אגן חזקה היא קודם כל ערובה לבריאות פיזית, היא תומכת בשרירי הגב, מייצבת את הגוף ומונעת כאבי גב, דליפת שתן וצניחת איברים, אבל מעבר לתכונות החשובות האלה רצפת אגן חזקה אצל גברים היא גם זו שאחראית על תפקוד מיני תקין או במילים אחרות - סקס משובח.

פעולות הכיווץ והשחרור שלו הן אלה השולטות ומעכבות את פליטת הזרע בזמן משגל, יוצרות רטטים פנימיים ומאפשרות לחוות שיאים אורגזמיים מופלאים ללא פעולת השפיכה.
ומכיוון שמדובר במשאב שזמין לך בכל רגע, חבל להתמהמה ומומלץ להתוודע אל שרירי רצפת האגן בהקדם, כבר עכשיו.

מאיפה להתחיל?

הדרך הטובה ביותר להיכרות ראשונית עם שרירי רצפת האגן היא בשרותים. בפעם הבאה שאתם מטילים שם את מימיכם, נסו לעצור לרגע את זרם השתן ואז לשחרר ולתת לו לזרום. התחושה היא של איסוף ומשיכה קלה של שרירי הנרתיק (אצל נשים) או חיץ בין הנקבים (אצל גברים) כלפי מעלה לכיוון הטבור.

אפשר לחזור על זה מספר פעמים, כדרך ראשונית לבוא במגע עם רצפת האגן שלכם, אבל אחרי שאיתרתם את השרירים ואת התחושה הנכונה של כיווצם, לא מומלץ לחזור יותר מידי פעמים על הפעולה תוך כדי ההשתנה - למזלנו, יש הרבה דרכים מצוינות ויעילות להמשיך משם.

דרך טובה נוספת עבור נשים לערוך היכרות ראשונית ואינטימית עם הרצפה שלהן, היא להכניס שתי אצבעות לנרתיק, ולחזור על אותו כיווץ ושחרור - האצבעות יעזרו לכן להרגיש את עוצמת הכיווץ וההרפיה.

4 טיפים לחיזוק הרצפה ושיפור הסקס

עכשיו אחרי שזיהינו את המיקום והתחושה של שרירי רצפת האגן, כדאי למצוא דרכים לחזור ולהפעיל אותם באופן יומיומי ועקבי. יש דרכים שונות לעבוד ולחזק את רצפת האגן, מתוכן אני מביאה 4 דרכים שנראות לי החשובות והמועילות ביותר, אך חשוב לי לציין, שאלה לא הדרכים היחידות, וחיפוש נוסף וחקירה בנושא יובילו אתכם למגוון רחב של תרגולים מועילים.

1. מודעות זה ה-סיפור
מכיוון שאנחנו יצורים של הרגלים, אנחנו עושים את מה שאנחנו מורגלים בו, לכן אם יש משהו חדש שאנחנו רוצים להתחיל לעשות, כדאי לנו להפוך אותו להרגל בחיים שלנו. הדרך הטובה  להפוך דבר חדש להרגל היא להפנות אליו את המודעות שלנו כמה שיותר פעמים ביום.

מה שנכון לכל ההרגלים בחיינו, נכון גם לרצפת האגן, ככל שניזכר בה ונפנה אליה יותר פעמים את תשומת הלב, כך נוכל להתייחס אליה ולתרגל כיווץ ושחרור שלה: בכל פעם שתיזכרו בשרירי רצפת האגן כווצו ושחררו במשך כמה פעמים, עשו זאת כמה פעמים במשך, או בכל פעם שאתם נזכרים. מומלץ לתרגל בתנוחות שונות: בשכיבה, בישיבה ובעמידה ולהעלות בהדרגה את מספר הכיווצים ואת משך הכיווץ. ככל שתעשו את זה יותר פעמים, יהפוך התרגול לעניין של הרגל ורצפת האגן תהפוך לאיבר שימושי וידידותי בחייכם.

2. לקחת את הנשימה בחשבון
רצפת האגן שלנו עובדת תמיד בתיאום עם הסרעפת, ושתיהן יחד מתפקדות כשתי דיאפרגמות מקבילות שעולות ויורדות ביחד עם הנשימה: בזמן השאיפה שתיהן יורדות ומשתחררות למטה ובזמן הנשיפה באופן טבעי עולות ונאספות למעלה.

לכן, בשלב ראשון של היכרות עם רצפת האגן מומלץ לעקוב אחרי התהליך הפיזיולוגי הטבעי שלה ולצרף אליו איסוף ושחרור מודעים: בזמן השאיפה, תנו לסרעפת ולרצפת האגן להשתחרר מטה (הבטן מתמלאת) ובזמן הנשיפה, הרגישו איך הסרעפת ורצפת האגן עולות למעלה (הבטן מתרוקנת ונכנסת פנימה) וכווצו ביחד עם האיסוף הזה את שרירי רצפת האגן.

תרגלו את זה כמה פעמים עד שתרגישו שעליתם על המנגנון הטבעי של הגוף והגעתם איתו לסנכרון. בהמשך תוכלו לאסוף את שרירי רצפת האגן גם תוך כדי שאיפה ובמיוחד בעת מאמץ פיזי, לפני הרמת חפץ כבד ובזמן הפעלת שרירי הבטן. ובסרטון הזה, תוכלו לשמוע, לראות ולתרגל איתי כמה תרגילים פשוטים לחיזוק רצפת האגן

3. ספרים הם חברים
קיימים היום בכל חנות ספרים כמות לא מבוטלת של ספרים שמתייחסת לנושא ובתוכם, מעבר להסברים ומידע רב יש תרגילים מעשיים ומועילים שכל אחד יכול לתרגל עם עצמו או כזוג. הנה כמה שמות של ספרים שאני מכירה שיוכלו לספק לכם ליווי לתרגול העצמי שלכם:
~ סודות האהבה של הטאו/ מנטאק צ'יאה ומייקל ווין.
~ אמנות האקסטזה המינית/ מרגו אננד.
~ הזוג הרב אורגזמי/ מנטאק צ'יאה.
~ המאהב הפנימי/ ג'ולי הנדרסון.

4. תרגול יוגה סדיר
והיום שמרתי לסוף את העצה החשובה והמשתלמת ביותר בעיני: והיא מציאת מסגרת תרגול יוגה.
רצפת האגן היא אחד האיברים המרכזיים ביותר ביוגה ומיוחסת לה חשיבות רבה ברמה הפיזית, האנרגטית והמנטלית - התרגול שלה הוא חלק בלתי נפרד מכל אימון יוגה.

כמו בכל תחום אחר, מסגרת מובנית ללימוד היא דבר שמעודד אותנו לפעולה, מלמד אותנו דברים שבתרגול עצמי לא היינו חושבים עליהם כיוון שהוא מועבר באופן ישיר ממורה מוסמך שרואה את התמונה הרחבה בשלל היקשריה, ודואג שהתרגול שלנו יהיה מדויק ונכון עבורנו.

כמה פעמים התחייבתם לעצמכם שתתרגלו בבית משהו, ובכל זאת, כשהגיע הרגע, משהו אחר הסיט את תשומת ליבכם מהדבר ונדחק לראש סדר העדיפויות?
מסגרת של תרגול יוגה מאפשרת עבורנו מרחב של מחקר ולמידה עצמיים, בתנאים ניטרליים שלא תמיד אנחנו מצליחים ליצור בסביבה הביתית שלנו ומעודדת אותנו להכניס את התרגול לשגרת השבוע שלנו ובעיקר, דואגת שנתרגל בבטחון תחת השגחה וליווי של מורה מנוסה.

מילות סיכום: לכבוש את הרגעים המתים

בסופו של דבר, אחרי כל העצות והדרכים לתרגול, הדרך הטובה, לשמור את אותם שרירים נסתרים חזקים ומועילים היא לאסוף ולשחרר אותם כל יום - לכל החיים.

כדי לעשות זאת, תלמדו לכבוש ולמלא בתרגול את כל הרגעים ה"מתים" בחיים ואם נחשוב על זה יש לנו לא מעט: תתרגלו לכווץ ולשחרר בהפסקת הפרסומות, בזמן המתנה בבנק או בפקק, ועד מהרה תווכחו, שהתרגול החדש הפך חלק משגרת היום שלכם, ורצפת האגן הופכת לאיבר מוכר ושימושי שאתם מכירים כמו כף ידכם. (-:

מוזמנים לקרוא עוד על הקשרים נוספים שנעשים באופן בלתי נמנע בין יוגה לסקס

ובואו לראות עוד קישורים מעניינים על יוגה ובעיקר על החיים בפייסבוק

ליאת מנדל, יוגה ברעננה