הבלוג של תמר מהגולן

מה בראש שלי

אדריכלית, יועצת זוגית, אמא, בת, רעיה, אחות - לא דווקא בסדר הזה. קוראת אובססיבית, כותבת את עצמי לדעת ואוהבת לייקים (סוג של מחיאת כפיים)

עדכונים:

פוסטים: 154

החל מיולי 2010

את הספר הזה “העץ של בני טורג’ה” אשים על המדף עם האלכימאי, ימי שלישי עם מורי, ההרצאה האחרונה ודומיהם.

11/09/2016

בני הטורג’ה קוברים פעוטות שנפטרו בתוך גזע העץ, וכך העץ שגדל (צמיחה, עתיד) מטמיע בתוכו את העבר וניזון ממנו.

עם הפילוסופיה הזאת מתחיל המספר שלנו את הסיפור, על חברו הטוב שחלה בגיל 50 בסרטן, ותוך כמה חודשים נפטר. סביב הסיפור הזה מנהל דיון פילוסופי בנוגע למהות החיים אל מול המוות, וההתייחסות למוות תוך כדי החיים.

etz-321

זהו ספר קטן בגודל וגדול במשמעות ובתוכן שהוא יוצק למילים, וקשה היה לעזוב אותו תוך כדי הקריאה, למרות שלעיתים היו משפטים שרציתי לחרוט על קירות ולצעוק אותם בקול למי שהיה סביבי או סתם הלך ברחוב.

יצא שבחודשים האחרונים המוות מבקר קרוב אלי יותר מידי פעמים, ויותר מידי קרוב. אנשים צעירים מסתלקים מהעולם בלי אזהרה מוקדמת ובלי שנוכל אפילו להתנחם בכך שהפסיקו לסבול. פשוט ברגע אחד התבשרתי שמישהו שהיה עכשיו איננו. וצריך להתחיל להסתגל לרעיון.

כשקמנו מה”שבעה” חברה למודת אובדנים, הסבירה לי את החשיבות על העניין. אני הרגשתי בעיקר עייפות גדולה, ועומס של עודף תשומת לב. היא הבטיחה שיום אחד אבין שאני צומחת מזה. עדיין לא הבנתי, אבל באמת עברו רק ארבעה חודשים מאז שהוא ז”ל. יש לי עוד חיים שלמים להבין (או שלא). אבל בשל הקרבה המפשחתית שלי לנושא, הספר הגיע אלי בול בזמן.

את הספר הזה “העץ של בני טורג’ה” מאת פיליפ קלודל בהוצאת תמיר-סנדיק, אני אשים על המדף עם האלכימאי, ימי שלישי עם מורי, ההרצאה האחרונה ודומיהם.

והאמת היא שלכל אחד יש איזה שק אבל ואובדן שנפתח לעיתים, ונסגר ברוב ימות השנה. וכל אחד ימצא בספר הזה נקודות להזדהות, ואולי אפילו להחכים ולצמוח למקום חדש. כמו העץ של בני שבט הטורג’ה.

 

 

 

עוד מהבלוג של תמר מהגולן

תצוגה מקדימה

הרשימה - על מה כל המהומה?

מה שהספר אומר, בהרבה מילים זה: רשמו את החלומות שלכם, ורוצו להגשים. לא מסובך. נכון? אז למה לא עשיתם את זה עד עכשיו? ולמה יש לכם המון תירוצים וסיבות הגיוניות שזה עוד לא קרה? ואולי אף פעם לא הגדרתם את החלומות שלכם? אז ככה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשיוצאים מאזורי הנוחות מגיעים למקומות נפלאים

    יום אחד הבנתי שהפכתי להיות כזאת פונקציונאלית ומחושבת, שאם שומטים לה את הראציו מהיום יום היא הולכת לאיבוד. מהנשים התכליתיות המתוזמנות הללו, שמבשלות עם סינר,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

רשימת חוקי הבית לחופש הגדול

היום מסתיימת שנת הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים. היום מקבלים תעודות וחוגגים, מחר הם בטח ישנו עד הצהריים, ואחרי הסופשבוע יתחיל, באופן מעשי, החופש הגדול. נגמר הסדר הישן שכולם קמים בבוקר, הולכים מהבית, חוזרים רעבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה