הבלוג של אורלי כהן - חיים וטעים

חיים וטעים – אוכל ובריאות

אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.

עדכונים:

פוסטים: 417

החל מיולי 2010

הפעם ביקרתי בבית קפה מיוחד, מרגש ונוגע ללב

10/04/2013

את קפה בעלמא סניף פתח תקוה אני מכירה כבר כמה שנים, עוד כששכן במרכז העיר. לאחרונה עבר הקפה ל״מתחם יכין״ שוקק החיים והמסעדות והלכתי עם אמי לאכול שם. כי קפה בעלמא הוא מקום מיוחד שנמצא אצלנו עמוק בלב.

הנה מה שאכלנו:

קיש המוגש עם סלט

פילה מוסר עם סלט קינואה

או. קי, תגידו, מה מיוחד בבית קפה שנפתח במקום רווי מסעדות ובתי קפה? המיוחד הוא שבנוסף לאוכל הטעים (העומד בתחרות בכל קנה מידה עם בתי הקפה באזור), בעצם הביקור הישיבה והאכילה במקום אתם תורמים לקהילה. נשמע טוב. כי מה יותר מספק מלעשות מעשה טוב ועוד תוך כדי אכילה במסעדה? במה מתבטאת התרומה לקהילה?
קפה בעלמא מעסיק פגועי נפש במטבח, בהגשה ובנקיון המקום ובכך נותן להם הזדמנות לשקם את עצמם, להשתלב בקהילה, לחזור למעגל העבודה ובעצם לחזור לחיים!

לפעמים כל מה שצריך בחיים זו הזדמנות.

כל הצלחות וכלי ההגשה של המקום הוכנו ע״י ״אנוש״ רמת השרון, שמהם רכשתי לפני כשנה מספר כלי הגשה מהממים (במחירים נוחים) ולא אחת העלתי כאן צילומי מנות בכלים אלו, שזכו לקריאות התפעלות. הנה הם שוב כאן לתזכורת.

הרעיון של השילוב של הכלים של אנוש בקפה בעלמא הוא מתוחכם ומבורך כי כך נותנים למעשה תעסוקה גם לאנוש רמת השרון, המעסיק גם הוא מתמודדים פגועי נפש.

לפעמים כל מה שצריך בחיים זו הזדמנות.

ההזדמנות שלי (וגם שלכם) היא ללכת לשם, לשבת בקפה המקסים, לאכול משהו, לשתות, לקנות הביתה עוגיות פריכות ולאפשר את קיום המקום.

אמא ואני הרגשנו שעשינו מעשה טוב. משהו למען אחרים. קבוצה של חבר’ה צעירים, שאנחנו לא מכירות, אבל הם אמרו לנו שלום כשבאנו, תודה כשהלכנו, והחיוך שלהם עוד מלווה אותנו….
אז תנו להם גם אתם הזדמנות.
בואו לקפה בעלמא ועזרו לתת למתמודדים הזדמנות.
קפה בעלמא, פתח תקוה מרכז יכין. שווה לבוא.

עוד מהבלוג של אורלי כהן - חיים וטעים

תצוגה מקדימה

עוגיות שיבולת שועל קריספיות שאי אפשר להפסיק לאכול

היום, אחרי למעלה משבוע הצלחתי סוף סוף לעמוד על הרגליים ולהכנס למטבח. כן, הגב עוד כואב אבל אם אחכה עד שיעבור לחלוטין אפסיד את כל החיים. כמו שאם ביל גייטס היה מחכה עד שלתוכנת ״חלונות״ לא יהיו באגים, הוא לא היה משווק אותה עד...

תצוגה מקדימה

עוגת שמרים גבינה - עוגה כנענית

את הריח הנפלא של עוגת שמרים בבית ממש קשה לתאר, אולם יש לי הרגשה שממש לא צריך. יחד עם זאת, הריח המוכר הממכר הזה הוא כאין וכאפס לעומת ריח של עוגת שמרים עם גבינה ווניל. אוחחח הבית כולו מתמלא בשומת נהדרת... והמראה? תראו...

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה