הבלוג של נטע ארז

מרגישה בבית

אישה, מתכננת ומעצבת פנים, יזמית, פריקית של עיצוב, טבע אדריכלות ואמנות, מאמנת אישית, אם חד הורית, מצלמת וכותבת את עצמה לדעת על בסיס קבוע.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיולי 2015

הנורית הכתומה נדלקה לי ישר מול הפרצוף.
זו שאומרת: חסר-לך-אויר-אל-תגידי-שלא-אמרתי. בתור אחת שמבלה חלק ניכר מזמנה בנהיגה וצריכה לנהוג היום כ 200 ק”מ, אני לוקחת נוריות כאלה באופן אישי, ורצה (מטפורית בלבד) לפנצ’רמאכר הקרוב למקום מגורי. (הרהור: פנצ’רמאכר ואלטעזאכן, שרידים אחרונים לבעלי מקצוע ביידיש, לזכור למשחק “ארץ עיר”)
הפנצ’ריה הראשונה הייתה סגורה, על דלת הפח היה תלוי שלט כתוב בכתב יד, סגור בשישי-שבת. צודק, מי רוצה לעבוד בשישי-שבת?
הנורית ממשיכה להבהב לי, אני מעיפה בה מבט ואומרת לה, סתמי, הבנתי וממשיכה לחפש איזה סופר-מן או משהו. יאמר לזכות הסביבה שבה אני חיה, שהנוף פה נפלא והאוויר ממש עונג צרוף, אבל, המרחקים בין אטרקציה אחת לאחרת, כשבמקרה הנ”ל מדובר בפנצ’ריות, נמדד בקילומטרים לא מעטים. או.קי. היא מהבהבת ואני נוהגת ממשיכים.
הפנצ’ריה הבאה, זו שליד הסופרמרקט הייתה סגורה בלי שלט, כך שהייתי צריכה לנחש בעצמי שהם לא עובדים היום. לא התעכבתי לקלל, עשיתי את זה תוך כדי תנועה לפנצ’ריה האחרונה באזור, זו שאחריה אללה כרים.
פתוח.
פנצ’רמאכר עב כרס לבוש בסרבל כחול קיבל אותי בחוסר רצון על פניו הבעה של מה-באת-להפריע-לי-אישה-את-לא-יודעת-ששישי-היום-?
התעלמתי ובקור רוח (עלק) בקשתי שיבדוק מה היא רוצה נורית הזו.
הוא התיישב בכבדות ובדק את הגלגל הראשון, תקין. גם השני, שלישי ורביעי עוברים את הבדיקה בהצלחה (אולי הגלגלים פשוט לא רצו לעצבן אותו), כשיד אחת תומכת בגב ויד שניה מחזיקה את צינור האוויר, הוא מתרומם ואומר לי, הכול בסדר גיברת, בפנים של נו-לא-ידעתי-שאת-סתם-מבלבלת-את-המוח-?
תודה רבה ושבת שלום, אני משחררת לאוויר בקול ענות (סליחה על הפדיחה) חלושה, הנוריות האלה אתה מבין, חייבים לבדוק…. נכנסת לאוטו, רוורס עצבני ואני שוב בדרכים, והנורית בשלה, דולקת.
אוחזת בהגה, עיניים על הכביש פוזלות לנורית (פרח נתתי לנורית) מה היא מנסה להגיד לי? ראבק.
חסר-לך-אויר-אל-תגידי-שלא-אמרתי….
חסר-לך-אויר-אל-תגידי-שלא-אמרתי….
אני, אם מסבירים לי לאט מבינה מהר, פתחתי את הפה, שאפתי אויר מלא מלא עד הבטן , עד שכבר לא היה מקום ונשפתי את כולו באטיות החוצה לחלל המכונית.

כמה שניות מאוחר יותר, כבתה הנורית.

 שבת בתענוגות

 

צילום נהדר של סימה קירשנר

צילום: סימה קירשנר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של נטע ארז

בית, גם אם שכור

    יום אחד, באמצע החיים, אחרי הרבה שנים מרופדות, מצאתי את עצמי אורזת את כל הפקלאות ועוברת לגור בבית שכור.   טוב, זה לא קרה ביום אחד ולא בדיוק באמצע, אבל הרעיון...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

בית הזכוכית של פיליפ ג'ונסון וסודות ששמרה בבטן

קם אדם, לא ילד למעשה אדריכל בעל שם ומחליט שמכול סוגי הבתים שהוא יכול לתכנן, הוא יבנה לעצמו בית מזכוכית. קובייה שקופה, ללא חוצץ בינה לבין העולם שמקיף אותה. בנוף ירוק בניו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הספירלה שלה והגוגנהיים

    תדמיינו את התחושה להתהלך בתוך ספירלה ענקית, לזרום מקומה לקומה לעלות או לרדת, יצירות אמנות ואנשים מתחלפים מול עיניכם, כמו נוף המשתנה בנסיעה. אחד המבנים האהובים עלי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה