הבלוג של רעבה תמיד - נטע-לי כץ

נטע-לי כץ

מנכ"לית בית ספר חרשן, מגישה לבגרות, גולשת גלים, גרגרנית, חולמת, רעבה תמיד.

עדכונים:

פוסטים: 147

החל מינואר 2017

גלריית סליפרס אלנבי 99, תל אביב. “OUT OF THE OUTER SPACE TRAVEL”. היא תערוכה של האמן יאיר אבידור בן 41, תל אביב.שינוי דרגות התודעה.

22/10/2017

גלריית סליפרס אלנבי 99, תל אביב. “OUT OF THE OUTER SPACE TRAVEL(טיול מחוץ לחלל החיצון) . היא תערוכה של האמן יאיר אבידור בן 41, תל אביב.

שינוי דרגות התודעה. התוכן הפילוסופי הוא טיול לילה מחוץ לחלל החיצון, מערכת השמש – סולאר סיסטם.

כל כוכב לכת מוצג על ידי רובוטית אחרת, והשאלות הם שאלות אבולוציוניות על התפתחנו יינו כבני האדם , ההתייחסות היא ברמה ריאלית ואבסטרקטית  של הכוכב.

IMG_8007

צילום מהתערוכה הקרובה: ונוס

היצירה הקלאסית של האמן מכילה מספר שכבות של זכוכית שמייצגות את דרגות התודעה השונות של המושג המתואר, הבאות לידי ביטוי בצל צבעוני שנערם על הקיר. הטכניקה היא צריבת לייזר על קריסטלים.

 התערוכה נפתחת: 26.10.17 תאריך סיום: 26/11.17 

embedded by Embedded Video

האמן יאיר אבידור, נולד וחי כיום בתל אביב, זוהי כבר תערוכה רביעית שלו. הוא בן 41 למד ארכיטקטורה וסיים בהצטיינות דיקן באוניברסיטת תל אביב, זכה במלגה מיוחדת ללימודים באיטליה ונסע ללמוד פילוסופיה ואומנות בוונציה וגם בלימודים אלו סיים תואר ראשון בהצטיינות.

סיפור חייו המרתק יכול להכיל ספר ארוך ומרתק עם המון תובנות עלינו כחברה ושבירת מיתוסים. הוא התחיל לעבוד באחד המשרדים הנחשבים בארץ לארכיטקטורה ונחשב כבר בתחילת דרכו לעילוי בתחומו ואף היה לאחד ממתכנניה של העיר תל שבע.

האמן אינו אוהב הסדרים ושגרה ולא הסכים למציאות אף פעם, מבחינתו מהרגע שהנשמה התעוררה למציאות שלה. לחלק מהסביבה הקשורה כמו משפחה וחברים היה קשה לקבל את המציאות השונה של האומן והם החלו להתרחק, זה הבסיס לאבסטרקטי ואלו המקומות שהוא מגיע לתודעות אחרות – מסגרות שבני אדם המציאו להם, והאמן לא מקבל אותם.

לימודי הפילוסופיה והסמים הם אלו שלטענתו עשו ” את היכולות להגיע לרמות תודעה מחוץ למציאות” ואם אני מבקשת ממנו לבחור אחד מהם זו הפילוסופיה.

האמן יאיר אבידור

 האמן יאיר אבידור

התערוכה הקרובה היא התערוכה הרביעית של האומן יאיר אבידור.

בשנת 2009 הייתה תערוכה נחשבת וצולם ע”י איתי אנג’ל – בגלריית גיבו “שורשים”, שם התחיל ביצירת זכוכית נושאים בססים בתפישתו של האדם.

ב- 2011 תערוכה נוספת נקראה “נשים בברזל” נשים מהמיתולוגיה, דת ואגדות.

מריה

 מתוך התערוכה “נשים בברזל” מריה

האמן יאיר אבידור הוא מן הראשונים שהשתמשו בתלת מימד .

ביטוי ביצירת האומנות של האמן יאיר אבידור

ניתוח מושגי בדרגות תפיסה שונות, בו ניתן תאור פילוסופי חומרי מסוים ומייצג. מן הרבדים, יש המתארים תפיסה מסוימת לגבי המושג, כאשר היצירה באה לידי ביטוי במרחב הווירטואלי, מתוך הפשטה בעלת תוכן מכוון נשלט, וזו מוגשמת טרם הבעתה במוחשי, ממשי.

שכבת התפיסה המופיעה כתמונה תלת ממדית מתארת רמה מסוימת מתוך מורכבות המושג, אך עצם החפיפה בין השכבות השונות היא זו המייצרת את המגוון הרחב אשר בין מספר עולמות תלת ממדיים מקבילים, המכילים השקפה שונה לגבי תוכן מסוים זהה.

המפגש המתואר, הוא המאפשר את ערוב מערך זוויות הראיה השייכות לאותו המושג.

הביטוי המוחשי של היצירה, מאפשר את התכנים הנ”ל תוך שימוש בשקיפות המתעתעת, הניצבת כנגד הראייה (כהבנה) של אותו תוכן נוסף, המצוי בשכבות השונות.

הטכנולוגיה החדשנית, מופיעה כגורם בסיסי ומכתיב בעל משקל רב ביצירה העכשווית. חומריות וטכניקה מאפשרות דרך הצגה המשלבת את התכנים, הן הוירטואליים והן המוחשיים ויחסי הגומלין שביניהם .היא זו הסוללת את דרך בה התאוריה האמנותית הופכת לכדי יצירת האמנות.

0

 תאריך עלייה: 26.10.17 תאריך סיום: 26.11.17 מציגה ב: גלריית סליפרס, אלנבי99 – תל אביב.

ממליצה בחום, אני אהיה שם. 

שלכן, 

רעבה תמיד, 

נטע-לי כץ

 

עוד מהבלוג של רעבה תמיד - נטע-לי כץ

תצוגה מקדימה

החגים ובגד הים החדש שלי

הרבה זמן לא כתבתי לכם. חודש אוגוסט היה חודש קשוח. עבודה הייתה אינסופית וסיימנו אותו עם הלשון בחוץ אבל עם שיר חדש בלב. אחד הדברים היפים ברווקות לקראת החגים זה שאת פטורה מכל התחייבות. ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

טיפול פנים ופינוק מלכותי זיו

לאחרונה התחלתי להיזכר כי אני אישה, אז ההתחלתי להתאפר אומנם לא באופן סדיר אבל משתדלת, עדין לומדת להישאר בקווים הרצויים. ושלב ראשון הבנתי שהגיע הזמן שאלך לקוסמטיקאית...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה