הבלוג של מירית וולך

עוטפת בארז

אמא אווזה לארבעה ילדים (בחמש שנים), גרה בנגב המערבי (עוטף עזה), חברת קיבוץ, נשואה ועובדת, מנסה לפנות בחיי גם מקום לעצמי

עדכונים:

פוסטים: 207

החל מיולי 2014

תמיד כיף למצוא ספרות מקור טובה, ולמרות כמה מגרעות – זו בדיוק ההגדרה שלי ל”הלו דורית” של ניר דרום

19/05/2015

10404906_10152871892658956_3520949342008638131_n

 

במשפחה של דורית יש רק נשים, אמא, דודה, ודורית.

לכל אחת במשפחה של דורית יש דמות מדומיינת שמדריכה אותה, אנטי רייצ’ל נזכרת בעיצות של אופרה ברגעיה הקשים, דורית מדמיינת את דולי פרטון לצידה, ואמא של דורית שקועה עוד בבעלה, שמת קצת לפני שדורית (בת ה14) נולדה.

אמא של דורית לא מאוד מתפקדת, 10 חודשים היא עובדת ודואגת לכל צרכיה הפיזיים של דורית ואז חודשיים היא נעלמת להודו ודורית מבלה את הקיץ בתל אביב, עם אנטי רייצ’ל שיש לה סלון לכלות מלאות.

הסיפור נפתח רגע לפני הקיץ, והעלילה מתקדמת במהירות מהשניה שהקיץ מתחיל, הסיפור מעט מופרך אבל תוך כדי הקריאה ההגיון של הספר עובד טוב, ורק אחריו את תוהה איך בכלל זה היה נשמע לך הגיוני, שילדה תעשה דברים שכאלה (אני לא מפרטת כדי לא לספיילר)

מלבד שלושת הנשים האלה מסתובבים בדפי הספר גם בובי, חבר מהכיתה של דורית, ונייתן, אהובה המיתולוגי של רייצ’ל.

הספר קליל, זורם, מעניין, סיפור החיים שמסתתר מתחת לשורות העליזות הוא קשה וכבד אבל המחשבות האלה לא ממש נכנסות לראש בזמן הקריאה, ורוב הזמן הוא עובר טוב, קל להיסחף לתוכו.

מצד שני יש בספר משהו מתאמץ מידי, הסיפור מופרך מידי, כל מה שמוגזם – מוגזם מידי. הוא גם לא מוקפד ברמת הפרטים הקטנים (אנטי רייצ’ל מקבלת בחילה מריח של מנגו בגלל אירוע שקרה לה בגיל 10 אבל מזמינה קינוח עם מנגו במסעדה, המשפחה של אבא של דורית לא מוזכרת בכלל – לא הגיוני שהם לא רצו לשמור על קשר עם נכדתם. לא ברור למה בכלל המשפחה של דורית גרה לה בישראל, כלומר – הם יהודים אבל אין שום סיבה לעליה שלהם ארצה).

בקיצור – ספר קליל להעביר איתו כמה שעת ואח”כ עוד כמה שעות חשיבה, כדאי לקרוא אותו עם יוטיוב פתוח בשביל כל השירים שמוזכרים בו… ספר שמנסה לומר דברים בעיקר על אהבה אבל יוצא טיפה קלישאתי בתחום.

עוד ביקורות םפרים מאת ספרנית בדימוס – בלוח הפינטרסט שלי או פה

עוד מהבלוג של מירית וולך

תצוגה מקדימה

סימה גרנות ז"ל

** עדכון נובמבר 2019 **  דינו של הרוצח נגזר והוא עונש מאסר עולם, כמו כן הוא יפצה את שלושת ילדיה של הנרצחת ושלו בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, 258 אלף שקלים. בעת הקראת גזר הדין, טען הרוצח השפל כי הוא ניסה לשמור עבור ילדיו ונכדיו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב ששלחתי הערב לשר ליצמן, שר הבריאות

התמונה מתוך אתר shutterstock כבוד השר ליצמן שלום וברכה, ... בינואר 2015, לפני כשנה, אחד מילדיי עבר אירוע של איבוד הכרה פתאומי ומוזר. בגיל שנתיים ו11...

תצוגה מקדימה

40

. . 10 דברים שלמדתי בדרך: 1. אם מכבדים את מי שעומד מולך - תמיד יימצא פתרון (כמובן שהכבוד צריך להיות הדדי) 2. אני  חייבת לדאוג לעצמי, ולא לשכוח אותי 3. לסמוך על האינטואיציות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה