הבלוג של מירית וולך

עוטפת בארז

אמא אווזה לארבעה ילדים (בחמש שנים), גרה בנגב המערבי (עוטף עזה), חברת קיבוץ, נשואה ועובדת, מנסה לפנות בחיי גם מקום לעצמי

עדכונים:

פוסטים: 207

החל מיולי 2014

מהיום, שני ה23/5/16 ועד ראשון, 29/5/16, יש לכם אפשרות להישאר בחיים, לא תנצלו אותה?

10/05/2015

IMGP2550

רואים אותה? את הצלקת הקטנה בבסיס הצוואר? את הפס הורדרד הגבשושי?

זו מדליית הניצחון שלי, מדלית ה”לא דחיתי למחר כשזה היה קריטי”, מדלית ההישארות בחיים.

לפני כ15 שנה הייתי ילדונת בת 25 שלא יודעת כלום מהחיים שלה (למרות שהייתי בטוחה שאני מאוד בוגרת, כמובן), ופתאום נזכרתי שבתור נערה ההורים שלי לקחו אותי להיבדק אצל רופא עור, מפאת כמות נמשיי המכובדת, הייתי בדיוק בבירורים רפואיים בגלל נושאים אחרים, שוליים, והחלטתי לדחוף גם את הבדיקה הזו לרשימה.

אני לא זוכרת מה בדיוק היה אצל רופא העור, איך הוא הבהיר לי שאסור לי להתחמק, מה הוא אמר שגרם לחשש ממחטים ומכאב להיאלם ולהיעלם, או שאולי הייתי תמימה ובורה מכדי להבין שאם הוא רוצה שאוריד את נקודת החן הזה – סימן שיהיו מעורבים מחטים להרדמה החלקית וכאב בהחלמה.

כך או אחרת מצאתי את עצמי אצל כירורג פלסטי, ואחרי כחודשיים מצאתי את עצמי שוב אצל אותו כירורג פלסטי, שומעת שזו היתה מלנומה, שכנראה הגעתי בזמן, שצריך לעשות ניתוח מרחיב כדי לוודא שכולה יצאה.

תרשו לי לא לפרט יותר מידי, ב”ה שהגעתי בזמן, מלנומה בזמנו היתה סרטן שחור או סרטן לבן. מי שהגיע בזמן הסתפק כמוני בניתוחים מקומיים ומעקבים, מי שהגיע אחרי הזמן כמעט ולא שרד, מחלה דיכוטומית.
(בזמנו כי כיום יש כבר דרכים להילחם במלנומות גם בשלבים מתקדמים שלהן, לפני 15 שנה הן לא היו יעילות או מוכרות).

אז זכיתי במדליה, בפרופורציה קלה על החיים, בהזדמנות שניה, ביד קלה על הדק הורדות נקודות חן חשודות, במפגש חצי שנתי עם רופא עור ובמעקבים שנתיים לכל החיים אצל האונקולוג.

ובחשש שמא הורשתי לילדיי את הנטיה, כי מלנומה היא לא פעם גנטית. ואני עוד הגדלתי לעשות והתחתנתי עם ג’ינג’י, לא בחירת גנים מוצלחת, מצידי.

אבל זכיתי בחיים, לא היה חסר לי הרבה לגמור אחרת לגמרי.

אתם גם יכולים.

מהיום, שני ה23/5/16 ועד ראשון, 29/5/16, ישנן בדיקות חינם לגילוי מוקדם של סרטן העור. לכו להיבדק.

 

עוד מהבלוג של מירית וולך

תצוגה מקדימה

סימה גרנות ז"ל

** עדכון נובמבר 2019 **  דינו של הרוצח נגזר והוא עונש מאסר עולם, כמו כן הוא יפצה את שלושת ילדיה של הנרצחת ושלו בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, 258 אלף שקלים. בעת הקראת גזר הדין, טען הרוצח השפל כי הוא ניסה לשמור עבור ילדיו ונכדיו את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב ששלחתי הערב לשר ליצמן, שר הבריאות

התמונה מתוך אתר shutterstock כבוד השר ליצמן שלום וברכה, ... בינואר 2015, לפני כשנה, אחד מילדיי עבר אירוע של איבוד הכרה פתאומי ומוזר. בגיל שנתיים ו11...

תצוגה מקדימה

40

. . 10 דברים שלמדתי בדרך: 1. אם מכבדים את מי שעומד מולך - תמיד יימצא פתרון (כמובן שהכבוד צריך להיות הדדי) 2. אני  חייבת לדאוג לעצמי, ולא לשכוח אותי 3. לסמוך על האינטואיציות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה