הבלוג של אירית דגמי - אשה בגיל השלישי.

irit51

שמי אירית דגמי ילידת 1951, גרה בכוכב מיכאל . מצלמת/כותבת/מפיקה/יוזמת פרוייקטים חברתיים/שחקנית/פרזנטורית של שמחת החיים.

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מיולי 2015

המון נשים וגברים לא יצאו לעבוד היום ויושבים בבתים עם הילדים שלא הולכים לגנים ולבתי הספר. רבים כבר ממוטטים מעייפות של דאגה וחוסר אונים, אבל אני לא רוצה לעזוב לשום מקום

05/05/2019

ה”חופש” הכי מעצבן בעולם הוא חופש מאולץ. על אחת כמה וכמה חופשה באמצע מלחמה. אל תגידו לי מבצע ואל תבלבלו את המוח, ממשלת ישראל והגדרותיה. 450 טילים ביממה על אזור מרוכז בדרום הארץ קוראים לזה מלחמה.

אין לי סטטיסטיקות ומספרים אבל המון המון נשים וגברים לא יצאו לעבוד היום ויושבים בבתים סתם ככה עם הילדים שלהם שלא הולכים לגנים ולבתי הספר. רבים כבר ממוטטים מעייפות של דאגה וחוסר אונים.

במיטה בצינור הממוגן (אלבום פרטי)נשארים בבית, במרחב הממוגן (אלבום פרטי)

אני שוכבת במיטה כי אין לי חשק לכלום. בטלוויזיה דיווחים לא טובים. בחוץ יש בומים לא פוסקים. כאן מלחמה במלוא מובן המילה. מלא אנשים טובים מזמינים אותנו וזה מחמם את הלב.

האזעקות הגיעו כבר לרחובות, וזה לא צחוק. אלה ימים של רולטה רוסית. מטחי טילים במסות מטורפות.

אני צריכה לקום לעבוד אין לי חשק.

עד שיזמתי עסק והכנתי סטודיו מתוק שיבואו אליו נשים ואעצב להן, עד שהכנתי את החצר שלנו להופעות, עוד פעם מצב שמרחיק מאיתנו פרנסה. אל תגידו העיקר שאת בריאה ושלמה זה לא נורמלי לחיות ככה.

הצינור הממוגן (אלבום פרטי)זה לא מרחב מחיה נורמלי (אלבום פרטי)

הפתרון של לנסוע לבתים של אנשים רחבי לב, ויש המונים כאלה, שלא מפסיקים להציע לנו בתים ומקומות לשהות בהם הוא לא מה שאנחנו רוצים (רובנו). כל אחד רוצה כאן את היומיום שלו בקטנה ולנסוע לאן שהיינו אמורים בחיי השגרה שלנו.

בכל מלחמה שבה נסענו בעקבות הילדים ושהינו אצל משפחה או אצל חברים, היתה בשבילי סיוט. שום דבר חיצוני לא משמח בימים כאלה.

זה בסדר שיש אזורים במדינה שם החיים ממשיכים כרגיל ואין לי תלונות ושימשיך ככה.

אני אומר את זה במילים פשוטות. כאן בדרום החם רוצים שקט, לקום בבוקר לשלוח את הילדים/נכדים למוסדות החינוך וללכת לעבוד ולהביא פרנסה הביתה.

לחזור להיפגש עם המשפחה, לאכול ארוחת ערב יחד, להתקלח וללכת לישון שנת ישרים. זה הכל לרגע זה. מישהו כאן יכולים לספק את החלום הזה?

תודה לכל המאות שמזמינים אותנו. אני אישית לא זזה לשום מקום. מחכה לשמוע מה עם יהלי מישה והילדים.

קורה משהו מעניין הפעם! דווקא הקשרים יד ראשונה התעייפו מאיתנו וזה מצחיק אותי. במלחמות שהו אצלנו אנשים שבועות והם לא בפריים שלי עכשיו. תגידי מי החברים שלך ואגיד לך מי את!

עושה חישוב מסלול מחדש.

אירית דיגמי (צילום: מאירה גוראי רז)אירית דיגמי, מחשבת מסלול מחדש (צילום: מאירה גוראי רז)

עוד מהבלוג של אירית דגמי - אשה בגיל השלישי.

תצוגה מקדימה

כל העולם מדבר על לעשות שינוי! אני עשיתי עוד אחד משמעותי כנסו בכיףףףף

 צילום: מאירה גוראי רז  ב-שנה שעברתי. יולי 2014  לקחתי החלטה מרגע לרגע להפרד ממקום עבודה בן 20 שנה כמעט. הסיבות ממש לא חשובות, אבל חייבת לציין שאני לא עושה פעולות כאלה מתוך קלות דעת אלא מתוך...

תצוגה מקדימה

יום אחד ארזתי שתי מזוודות, לקחתי את הפריג'ידר הישן צבעתי אותו בכחול, כמה קרטונים ועזבתי את הבית.

צילום: מאירה גוראי רז אני יותר ויותר שומעת בשנים האחרונות את הביטוי “להגשים את החלום” . וכל פעם אני הולכת אחורה קצת על סרט  חיי ובודקת האם היה לי חלום בכלל??? ואם כן מה...

תצוגה מקדימה

השתקפות ושקיפות מילים לרוחי.

[caption id="attachment_8" align="alignnone" width="1000"] בחצר הבית נוצרה שלולית שאין מצב שאתעלם מההשתקפות בה.[/caption]...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה