הטרדות ואלימות נגד נשים/ עדן זריהן

אלימות, כתופעה קיימת בתולדות ישראל, הפכה לפתרון סכסוכים הידוע והשימושי ביותר בשנים האחרונות. וכשמדובר בנשים? התופעה לא הופכת לעדינה יותר. היא הולכת ומחמירה.

  IG PAGE – Eden Zrihen

אלימות, כתופעה קיימת בתולדות ישראל, הפכה לפתרון סכסוכים הידוע והשימושי ביותר בשנים האחרונות. וכשמדובר בנשים? התופעה לא הופכת לעדינה יותר. היא הולכת ומחמירה. נשים, ידועות בציבור כחלשות יותר פיזית מהגבר, אבל מנטלית? אף אחד לא יכול עליכן.

את בסך הכל רצית להקים משפחה, בסך הכל רצית להיות אשת איש ואמא לילדים מקסימים שיתרוצצו לך בבית כל היום, שלא יתנו לך לנוח, שאיך שתשבי לקפה, יזכרו להתעורר משנת היופי שלהם היישר לאוכל, ואחר כך שוב לישון. את בסך הכל רצית לשאול אותו ״מאמי איך היה בעבודה היום?״ ובתמורה הוא ישתף אותך ביום המעיק שהיה לו וכמה הבוס מעצבן. זה בסדר לרצות לספר לו על היום שעבר עלייך ואיך יצאת קצת עם חברות אחרי הרבה זמן שלא.

זה לגיטימי לגמרי לקוות לשבת סביב שולחן מהודר, לבושה לבן חגיגי, משולבת ידיים עם הבעל, שפתייך מנשקות את לחיי הילד הקטן שעוד לא למד לדבר ולהרגיש הכי עשירה בעולם.

אבל.. משהו היה חייב להשתבש. מישהו היה חייב לשבש. לא ציפית שזה יקרה, איך אפשר לחזות שהגבר שאת הכי אוהבת יפגע בך פיזית או אפילו מילולית?

הוא קם והפחד כבר מכה, וגם הגבר מצטרף, מכה בכל איבר בגוף, עם כל חפץ בבית, כאילו את בובה. כאילו את שק חבטות. את רוצה לצעוק לעזרה, ברור.. אבל את לא יכולה. הוא סיים, זהו הוא כבר הראה מי ה״גבר״ בבית, ואת בינתיים נושאת בתוצאות שם שרועה על הרצפה מלאה בדם טהור והילד לידך רואה הכל והתלכלך גם הוא קצת. אז הלבן החגיגי כבר לא נשאר לבן, ידייך רחוקות מלהיות משולבות עם אהבת חייך כי את מרוכזת כרגע בלשרוד ! והשפתיים שכל כך רצית שיהיו קרובות לבנך? מנסות לצעוק לעזרה. הוא בוכה, ואין שום דבר שאת יכולה לעשות כי את מעולפת, ואם לא יעזרו לך עכשיו, חייך לא רחוקים מלהסתיים ואת לא רחוקה מלהשאיר את בנך יתום מאם. תשארי ערה, תשארי חזקה ! את חייבת. אם לא בשביל עצמך, בשביל הילד שלך שזקוק לך.

הם אמרו שהם שמעו שהוא הורג אותך, שאת זועקת כחסרת אונים, שעוד שנייה אחת יותר וכבר לא היית בינינו, כבר לא היית נלחמת על חייך, נלחמת על האשמה ! נלחמת כמו לביאה על פרסום שמו של הרוצח שלך שלא יפול על עוד נשים תמימות ! אישה, את אמנם חלשה פיזית מהגבר שכרגע החליט לקחת את הגורל שלך לידיים שלו אבל את הרבה יותר חזקה מנטלית ! אל תשברי. את יכולה לעשות את זה, את אישה אל תשכחי. אם תהיי קצת בשקט, תוכלי לשמוע את הלב שלך בוכה וזועק לעזרה אל תיכנעי לרוע. הטוב תמיד מנצח.

כשהכל יגמר, ותתחילי את חייך החדשים עם בנך, תעמדי מול המראה, תסתכלי על עצמך- על כמה שאת יפה, חזקה, את שורדת ! אף אחד מהיום לא יכול לשבור אותך, ומי שרק יעמוד לך בדרך, את תרמסי אותו. נשים, אתן התוצאה הכי יפה של בריאת העולם. נשים, כמה כוח, כמה עוצמה, כמה הכלה, קבלה ועצב יש בכן. כמה אהבה, גאווה, אומץ ! איך אתן עושות את זה? אתן יהלום, ועל יהלומים צריך לשמור במקום הכי בטוח שאף אחד לא יתקרב. תמצאי לך מקום כזה- מגיע לך. אם את זועקת לעזרה תצעקי, שנוכל לשמוע ! תדברי, שנוכל לעזור ! תשתפי, שנוכל לבצע. תעמדי מאחוריי, אעשה בשבילך מה שאת מפחדת לעשות.

אישה לאישה מלכה. לעולם אל תשכחי את זה. את.. אישה, מותר לך ללכת ברחוב מבלי לפחד. את חייבת ללכת בביטחון מבלי שיד השטן תפגע בך ותניח את עצמה עלייך בלי רשות. את הגאווה של עצמך. יש לנו כוח, יש לנו קול. תדברי, ונצעק בשבילך. כי אחרי הכל..? את בסך הכל רצית משפחה, ואף אחד לא יקח את זה ממך.

נשים, אתן צריכות ללכת בראש מורם. לפני שנבראתן, האדם נברא קודם, כי לכל יצירת מופת צריך טיוטה. כל פגם בך הוא אושר, כל שריטה שלך, כל עצב שבך, הכל את יכולה לפתור כי זה בידייך. ואת לא תשארי אדישה למצב כי הגיע הזמן שאלימות נגד נשים- כבר לא יהיה כותרת היום וכותרת הלילה.


HUMANZISRAEL