הבלוג של יונית צוק

אמאעובדת

חיי הם כספר פתוח. תיאור העשור הרביעי לחיי. אמא, אשת רופא, עצמאית, חוקרת בלוגים, אשה, קופריטרית, מכורה לאינטרנט.

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מיולי 2010

בגיל 35, עם היציאה לעצמאות, הבנתי שאני צריכה סוף סוף להשקיע בעצמי וללמוד להתאפר נכון. הפנים שלי זה כרטיס ביקור פנומנלי, אז למה לא לעצב אותו לפי הצרכים? איפור שמדגיש את הדברים הטובים שבי, ומטשטש את היתר. סדנת איפור פרטית אצל המאפרת לירון חרט, מאפרת עם תשוקה.

03/09/2014

זוכרות שבפוסט הקודם הבטחתי לתת מהטיפים שאני לומדת אודות היציאה לעצמאות? אז הנה הפוסט הראשון, בנושא איפור. מאוד חשוב.  בחלקו השני של הפוסט, ראיינתי את  לירון חרט בתור אשה עצמאית וביקשתי ממנה לתת טיפים על יציאה לעצמאות.  בנוסף – מוזמנות לקרא ראיון מקביל שלירון עשתה איתי באותו יום של סדנת איפור. ככה אנחנו, מולטיטסקיות. 

איך להתאפר נכון – דברים שלמדתי אצל המאפרת לירון חרט

בשנה האחרונה של העסק למדתי המון דברים, כשאני מספרת לפעמים על הדברים ה – הו כה בסיסיים שהייתי צריכה ללמוד, חלק מחברותי הטובות מרימות גבה. להתאפר? את צריכה ללמוד להתאפר? מה, את בת שלוש?

איך להתאפר נכון - לירון חרט

אז, לא. אני לא בת שלוש, אבל כשראיתי תמונות שלי מרצה, לא היתי מרוצה. ידעתי שאני רוצה יותר מזה. ידעתי שאני צריכה להתאים את האיפור שלי ל”אני” שלי, ועם זאת ל”מיקום” ול”קהל”. בקיצור- צבע, זה מה שהיה חסר לי, עם ידע.

התקשרתי ללירון חרט, העבודות שלה תפסו את עיני, ידעתי שיש פה מאפרת כשרונית. איך ידעתי? קראתי את הבלוג שלה. את הפייסבוק שלה. ובאתר שלה יש מידע על סדנאות איפור. מרחוק הרחתי את האישיות המחבקת שלה.

כשהגעתי לסטודיו שלה, צחקתי בליבי, הוא ממוקם מטר מהסניף של נוער לנוער, בו הייתי שוהה ימים כלילות בתור נערה. מצחיק, מקומות של אנרגיה טובה כנראה מושכים אותי.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

עזבו את זה שהסטודיו של לירון מאלף!! יש לה גם שני חתולים מקסימים שליוו אותי ביום האיפור. חמודים.

אז הנה, אני יונית, בת 35, אם לשתי בנות ובעל מפרגן, לא יודעת להתאפר נכון. הגעתי לסדנא אצל לירון בכדי ללמוד איך להתאפר מבלי להפוך לברבי :)

אתם בוודאי שואלות עד כמה המצב היה גרוע אצלי? כל כך גרוע שאפילו הילה לוצקי, הצלמת שליוותה את היום המופחא הזה, צילמה את האופן בו אני מחזיקה את כלי האיפור שלי בשקית זיפלוק. רק לי זה נראה נורמלי לאכסן ככה איפור?

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

איך מתאפרים בגיל 35 – עובדות שלמדתי מלירון חרט:

1. הנחת יסוד: האיפור נועד להדגיש את הדברים היפים. צריך למצא אותם. ואת הדברים הפחות טובים – לטשטש. לדוגמא, אצלי האף והסנטר מחודדים, כדאי לטשטש את החידוד על ידי הענקת מראה רך יותר

2.  חוק ברזל לשימוש בגוונים: כהה = משטיח, בהיר = מבליט.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

3. סוגי עיניים: נעה שלי, בת שלוש,  כל הזמן שואלת:”מה צבע עיניים שלך” ופותחת עיניים גדולות גדולות. עכשיו אני יכולה להסביר לה שאפשר גם לשאול:”מה סוג העפעף שלך?”. מסתבר שיש עפעפים שרואים, הם עפעפים פתוחים, ויש עפעפים סגורים, אותם לא רואים כשהעין פתוחה. במקרה שלי, יש לי עפעפים פתוחים, ולכן כל האיפור צריך להיות עד גבול העפעף, לא מעבר, אחרת זה יראה מגושם. צריך להשאיר את האיפור על העפעף ולא לצאת החוצה לכיוון הגבה.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

4. גבות: ידעתן שגבות משפיעות על כל הצורה של הפנים? או מה שנקרא צרה צרורה? אני לא ידעתי. לא סידרתי גבות מעולם. ככה הן מופיעות לי, כמו שאני קמה בבוקר. גבות. מי חשב על זה. מסתבר שצריך לסדר, לסרק ולמרוט. איה. קצת. אאוץ’. מה למדתי? הגבות צריכות להיות בגובה של האף והשפה מהנחיר למעלה לכיוון קצה העין איפה שהמברשת נגמרת שם הגבה צריכה להיגמר.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

5. לחיים: כדאי להשתמש  בגוונים וורודים כדי לתת תחושת מלאות ללחיים, זה מה שקורה כשיש הסמקה טבעית – הפנים נראות מלאות יותר (כמו אחרי ספורט או אחרי סקס טוב :-) )
איך מורחים סומק? מחייכים גדול, כך שתפוחי הלחיים יבלטו, ואז במעגלים מורחים את הסומק על עיגולי הלחיים ומושכים לכיוון עצמות הלחיים. כל פעם כשאני עושה את זה בבית, תמר מתגלגלת מצחוק על החיוך שנשקף לה במראה, ומבקשת גם. 

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

6. מייקאפ: איכס איכס מייקאפ. בכל זאת, זה מה שחשבתי עד הסדנא. תמיד מייקאפ נדמה לי כשכבת שפכטל שזקנות שמות, שרואים תמיד מין פרצוף פלטה ואז קו כזה בין הלסת לצוואר וכל הצוואר והידיים בגוון שונה מהפנים. קטסטרופה. אבל למדתי שמייקאפ להרצאות זה קריטי, מיקאפ עושה את העבודה.המיקאפים היום מאוד דקים ומכסים מה שצריך. כמו כן היום קיימים בשוק מיקאפ פודרה אם נורא קשה לי המחשבה על מריחת משהו נוזלי על הפנים. ועוד עובדה אחת קטנה: מיקאפ חורף צריך להיות יותר בהיר ממיקאפ קיץ.

7. קונסילר: חברי הטוב ביותר מאז פרוץ הבנות לחיינו. הידעתן שהעור מתחת לעיניים דק פי חמש מעור הפנים??. טיפ: מורחים קונסילר כהה יותר אם יש כהות מתחת לעיניים, כי אם נמרח בהיר יותר מגוון הכהות זה יתן גוון אפור.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

8. פודרה: הפודרה מקבעת את המייקאפ, היא הכלי שאיתו מתחזקים את האיפור במשך היום. איך מורחים? בצורת T על הפנים:,מצח, אף, סנטר ומתחת לעיניים.

עד כאן הבסיס. בואו נדבר על צבעים שמתאימים לי.

הגוונים שמתאימים לי הם גוונים יותר חמים. ולכן עדיף בתור אקססוריס להשתמש בתכשיטי זהב ולא כסף.

מכיוון וכל הגישה של לירון זה האיפור כאקססוריס משלים למראה, לא צריך להתקבע על פלטת צבעים אחידה כל הזמן, אלא אפשר לבחור את הפלטה שמתאימה לפנים ולמצב הרוח. המומלצות בשבילי (עור בהיר, עיניים ירוקות/כחולות, שיער בהיר/גוונים בלונדינים על בסיס שאתני)  סקלת גווני זית, חומים שיש בהם אדום, ירוקים שיש בהם אדום. אפורים לכיוון האדום, השמפניות. ורדרדים, סגולי לילך. כחול, סגול על כיוון הכחול.

 איך להתאפר נכון - לירון חרט

עפרונות: להשקיע בעפרון עמיד, כדי שהאיפור לא יתחיל בעפעף ויגמר בלחיים. עצוב כשזה קורה.

משתמשים בקו של עיפרון ומטשטשים אותו עם צללית. הכל מאוד צמוד לבסיס הריסים. (ביי ביי איילינר טוש שחור ובולט)

איך להתאפר נכון - לירון חרט

ה-סוד של העיניים. לא, זה לא עפרון שחור מתחת לעין, זה גם לא אייליינר, זה פשוט מסקרה טובה. מברשת עם שיער עבה  ממלאת ומגדילה את הנפח של הריס.מברשת עם שיער צפוף וקטן נותנת הארכה לריס. לא משנה, העיקר מסקרה. התוצאות נראות משמעותית שונה. ואם לא מפחדים מהמכשיר לעיגול ריסים, כדאי להשתמש בו. פשוט לוחצים ולוחצים ולוחצים. את המסקרה צריך לשים מאוד צמוד לבסיס של הריסים בכדי ליצור אחידות לצבע, ולא לשכוח להרים את הסנטר טיפונת בכדי להגיע לזווית הנכונה. ואם נפתח הפה כמו בסרטים, רק להזהר שאין זבובים בסביבה .

 זהו. אודם, ליפגלוס (לא לשכוח לקחת איתנו בתיק כי הוא יורד). אם יש בלאגן מתחת לעיניים אחרי כל האיפור הזה, לנקות עם ספוגית, et voila.

נכון שאני נראית אני? רק יותר מסודרת? מקצועית? שמחה? צבעונית?

איך להתאפר נכון - לירון חרט

 רגע, עוד לא סיימנו. מכיוון ואני לומדת מכל אשה עצמאית, לא רק את נבכי המקצוע שלה, אלא גם על העצמאיות שלה, ביקשתי מלירון, תוך כדי סדנת האיפור, שתענה לי על השאלות שמעניינות אותי לשמוע, ובעיקר ללמוד מהן:

למה החלטת לעבור ממצב של שכירה ועצמאית? מתי זה קרה?

לפני כשנתיים וחצי הפכתי להיות עצמאית לחלוטין. פשוט הבנתי שכל עוד אני מחזיקה בקצה אחד את העבודה כשכירה ובקצה השני את העסק ומג’נגלת ביניהם אני לא באמת אתקדם לשום מקום.

 הבנתי שאני רוצה את העסק שלי ומוכנה להתחייב לעסק ולעצמי, ולעשות במשרה מלאה את מה שאני אוהבת והוא המתנה שלי לעולם, גם אם זה אומר שלא תיכנס משכורת קבועה, גבוהה או רציפה בהתחלה.

מה הקושי הכי גדול שלך בתור עצמאית ואיך את מתגברת עליו?

האתגר הכי גדול שלי היה לייצר לעצמי מסגרת עבודה בתור עצמאית שתביא לי את התוצאות שאני רוצה להגשים. פשוט זרקתי את עצמי למים, לא ממש ידעתי מה זה עסק ואיך מנהלים כזה, ולמדתי גם מאנשי מקצוע וגם בניסוי וטעייה.

לא תמיד היה כיף, היו ימים שחשבתי שאולי כדאי לי לחזור להיות שכירה ו”ראש קטן” ובשביל מה הכאב ראש הזה שהכנסתי את עצמי אליו. אבל כשחשבתי על חלופה פשוט לא יכולתי לדמיין את עצמי עושה שום דבר אחר.

באופן כללי הראייה שלי היא הוליסטית, וכשאני נתקלת בקושי אני פונה פנימה לראות מה תוקע אותי, משחררת אותו וממשיכה הלאה.

(אמל’ה – אני כל כך מזדהה על מה שהיא ענתה לי. וואי)

איך להתאפר נכון - לירון חרט

עם מי את מתייעצת בנוגע לפרויקטים ורעיונות שיש לך?

אני מתייעצת בעיקר עם שני אנשים שאני הכי סומכת עליהם והתברכתי בהם – היועצת העסקית שלי שהיא כמו עוגן – תמיד מחזירה אותי לראות את מה שחשוב ואני מוצאת שלפעמים אני מספרת לה סיפורים וכותבת לה מגילות והיא עונה לי במשפט אחד ויחיד שמסדר לי את התמונה.

חוץ מזה אני מתייעצת הרבה עם בעלי, אני צוחקת שהוא לא קהל היעד, אבל תמיד יש לו משהו חכם להאיר לי ואת האנשים הנכונים להכיר לי, מלבד זאת לא הייתי יכולה לעשות את זה ללא התמיכה והפרגון שלו.  כמו שציינתי קודם, התברכתי.

בזמן האחרון סיגלתי לי מנהג חדש ואני פשוט שואלת את הלקוחות שלי מה דעתן, אם יש התלהבות אני עפה על זה!

אילו 3 עצות היית נותנת לעצמאיות?

*תהיי עדינה עם עצמך, לוקח לדברים זמן להתגבש. בייחוד אם קשה לך לדחות סיפוקים (כמוני..), סגלי לך מנהג בסוף כל יום להודות לעצמך על מה שכן הצליח, על מה שכן עשית ומה שלמדת על עצמך.

*תקיפי את עצמך באנשים מפרגנים ותומכים, שיחזיקו לך חזון של הצלחה. כשאני מרימה פרוייקט אני מקפידה לדבר עליו עם אנשים שיגידו לי “איזו מדהימה! ברור שאת יכולה!”.

*תעבדי עם תוכנית עבודה שנתית, זה עושה את כל ההבדל.

*נתקלת בקושי- בקשי עזרה! העולם הזה מלא באנשים עם כישרונות רבים שהמתנה שלהם היא להראות לך בדיוק את הדרך החוצה מהפלונטר, אל תטעי לחשוב שאת לבד.

למה איפור, לדעתך הוא כל כך קריטי לנשים בכלל ולעצמאיות בפרט?

 אני מאוד אוהבת איפור, בעיני הוא מאפשר לנשים להקרין עוצמה יופי וביטחון החוצה. שכשאני מרגישה יפה אני רוצה לטפח את עצמי ואני רוצה שיראו אותי, אם את עצמאית שרוצה להצליח את חייבת שיראו אותך, זה לא עסק לביישניות.

אנחנו נפגשות עם אנשים, ועושות עסקים פנים אל פנים. כשאישה מתאפרת כדי להדגיש את היופי שלה וליצור במכוון שפה אסטטית שמעבירה את המסר שהיא רוצה להעביר יש בזה המון עוצמה. בנוסף,איפור הוא אקססורי מושלם, קל לשנות אותו וקל להשתנות איתו.

איך להתאפר נכון - לירון חרט

מה הדגשים שלך לעצמאיות שמתאפרות לפני פגישה חשובה?

לפני פגישה חשובה אני ממליצה מאוד לעשות חשיבה מראש ולא להשאיר את האיפור והבגדים לרגע האחרון, את רוצה להגיע במיטבך, תשאלי את עצמך מה חשוב לך להקרין בפגישה? איך את רוצה שיראו אותך? איזה רושם תשאירי? עם מי את נפגשת?

אם את רוצה שיחשבו שאת הבחירה הכי טובה שאפשר לעשות ושכדאי לעשות איתך עסקים את לא יכולה להגיע בלוק מרושל ולא אסטטי, זה פשוט לא יעבוד.

בשיעורים שלי אני מלמדת נשים לראות ולהדגיש את היופי שלהן, זו לא תחפושת, זו את, ומגיע לך להרגיש טוב, להסתכל בראי ולהרגיש יפה ולקבל ים של מחמאות.

 ממליצה לכן לקרא את הבלוג של לירון, הביוטיניסטה,  יש שם אחלה הפקות אופנה שהיא מאפרת. ובאתר שלה יש מידע לגבי סדנאות האיפור שהיא מעבירה, ממש כמו שאני עברתי. עם המון נחישות, אהבה והבנה.  תודה לירון על המון ידע, מאז הסדנא, אני מקבלת הרבה מחמאות על האיפור, למדתי ממך המון בתור מאפרת ובתור עצמאית.

הפרלמנט של יונית צוק

 ועוד משהו מרגש: לפני שבועיים עליתי לאויר עם הפרויקט הכי משמעותי שהוצאתי השנה – קורס שנתי בנושא שיווק דיגיטלי לבלוגריסטיות ולנשות עסקים, שרוצות לשפר את הנראות הדיגיטלית שלהן ברשת. מוזמנות להכנס ולקרא אודות הפרויקט המרגש הזה. כבר יש רשימה מכובדת של נרשמות, יש עוד מקום למספר מצומצם של משתתפות, מומלץ להשקיע השנה בבלוג שלך, גם אם הוא כרגע רק בגדר של חלום.

 בפוסט הבא – ראיון של אשה עצמאית מדהימה ומעוררת הערצה. ממשרד פרסום ל-3 יזמויות שונות. אשה שהיא השראה.

ונסיים עם סרטון מ-ע-ו-ל-ה. תהנו

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

עוד מהבלוג של יונית צוק

תצוגה מקדימה

מכתב של נערה אמיצה שדורשת שוויון

לפני חצי שנה סיימתי קורס של מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ"ו, ומאז משהו אצלי במודעות הנשית/ מגדרית השתנה, התעבה, התחדד. היום קראתי בפיסבוק של רבקה נוימן, מהאגף לקידום מעמד האשה בויצ"ו, סיפור מדהים של נערה בת 17.5 מתל אביב בשם...

תצוגה מקדימה

אשה עם שפם

כשהייתי בחטיבת הביניים, היתה לי מורה לביולוגיה בשם לילית. לילית ענדה עגילי ענק כי היא  טענה שהם מעניינים את התלמידים מספיק בשביל שהם לא יוכלו להסיר ממנה את העיניים. כך או כך, יום אחד המורה לילית פנתה אלי מול כל הכתה ואמרה:...

תצוגה מקדימה

בלוג אחד בשבוע: הבלוג של יעל יניב

בפוסט זה אני חורגת מהרגלי, ומצרפת גם מתכון וגם ראיון. למה? הכל בזכות יעל יניב המקסימה. הגעתי אליה, עוד כשגרנו בארץ,  באישון לילה לראיון (הראיון התחיל בסביבות 21:00 והסתיים לאחר חצות, רק בגלל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה