הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

כבר ידוע שאין ענישה מרתיעה במערכת המשפט שלנו. עברייני מין מקבלים כאן פרסים ופינוקים בעוד הנפגעים נותרים עם כאבם, כעת מתברר שמדינת ישראל הפכה לעיר מקלט לעברייני מין

21/02/2020

רגע לפני שנכנס לנושא לשמו התכנסנו, זוכרים את מלכה לייפר?

לייפר מואשמת בביצוע עבירות מין בשלוש מתלמידותיה בבית הספר החרדי במלבורן. האישום כולל עשרות סעיפים של עבירות מין כולל מעשה מגונה בקטין, ואונס.

לייפר שהושעתה מבית הספר במלבורן ברחה לישראל ו”התחבאה” בזרועותיו של המגזר החרדי. בתהליך בו הוצא נגדה צו מאסר באוסטרליה והחל הליך ההסגרה שלה, לייפר אכן נעצרה ושוחררה למעצר בית, בביתו של הרב יצחק דוד גרוסמן.

מלכה לייפר, התחזתה כלא כשירה (צילום מסך)

מלכה לייפר, התחזתה כלא כשירה (צילום מסך)

באוקטובר האחרון עודכן ב-Ynet כי לייפר, לה סייע ליצמן משוחררת למעצר בית אצל אחותה. לייפר הוכרזה ב-2016 כאינה כשירה לעמוד לדין מבחינה פסיכיאטרית, אך חקירה פרטית חשפה כי מדובר בהתחזות, ועוד, ישנם חשדות כי ליצמן התערב שלא כחוק וניסה לשחד פסיכיאטרים בקידומים שונים על מנת שיתנו חוות דעת לפי בקשתו על לייפר. על ה”מחווה” הזאת של ליצמן מוגש נגדו כתב אישום. בינואר האחרון הוכרזה לייפר ככשירה לעמוד לדין, החלטה עם הקלה בתוכה, אבל לא נדע באמת עד שהסאגה המשפטית כאן לא תסתיים.

ולמה אני מזכירה כאן את לייפר? כי לייפר עשתה את מה שמתברר שלא מעט עברייני מין עושים. נמלטים לישראל כדי להתגונן מפני מערכות משפטיות בחו”ל שמחמירות עם עבריינות מין. ולמה? כי בישראל, עברייני מין מקבלים פרסים, הגנה, חממה, לא ענישה מרתיעה.

מאז ומתמיד זעקתי על כך שאין ענישה מספיק מרתיעה במערכת המשפט שלנו. עברייני מין מקבלים כאן פרסים ופינוקים בעוד הנפגעים נותרים מתבוססים בדם נפשם ובכאב המלווה אותם לכל החיים.

על פי mako, תחקיר של רשת CBS האמריקאית חושף שעשרות פדופילים ניצלו את חוק השבות וחזרו לישראל. למעשה, למען הדיוק, מעל 60 עברייני מין נמלטו לישראל כדי להתחמק מהעמדה לדין בגין עבריינות מין, ועלו לארץ ללא שום הפרעה, והם חיים בינינו בידיעה שכאן, אם בכלל יתפסו, הם יקבלו עבודות שירות, שנת מאסר, ואם יקבלו מאסר למספר שנים לבטח יקוצר להם, ואנחנו הרי לא צריכים פדופילים מחו”ל כדי לדעת שהענישה אצלנו בארץ היא בדיחה.

הפדופיל מרדכי יומטוב, ברח מארה"ב וצולם במצלמה נסתרת בירושלים (צילום מסך)

הפדופיל מרדכי יומטוב, ברח מארה”ב וצולם במצלמה נסתרת בירושלים (צילום מסך)

יש לנו את ניסו שחם כדי לדעת שעבור עבירות מין לא יושבים יותר משבעה חודשים בכלא, יש לנו את אלון קסטיאל כדי לדעת שמכתב אישום על אונס, יורדים לכתב אישום מופחת ומקבלים קיצור לזמן השהייה בכלא, את קצב כדי לדעת שמשתחררים מוקדם, את איבגי כדי לגלות שלעברייני מין מוחאים כפיים ואת גולדבלט כדי להבין שגם אנס יכול להמשיך ולהופיע, בהצגות ילדים. ולצערי ובכאב אומרת, יש לנו עוד אינספור דוגמאות מקומיות, משלנו. אז בנוסף לכך, אנחנו גם “מאמצים” עברייני מין מחו”ל.

הגרוע מכל, יש לנו גם מבית אנשים שמסייעים לפדופילים להגיע לארץ. ה”מחווה” של ליצמן ללייפר עולה לו בכתב אישום, אבל בקרב הקהילות היהודיות בחו”ל, מסתבר שזה טרנד של ממש.

על פי התחקיר, הרב יהודה אופנהיימר סייע בעצמו לפדופיל יוסף קארו לברוח לישראל. קארו שהורשע גם בישראל, ריצה עונש קצר בכלא ושוחרר, ולאחרונה עולות נגדו חשדות נוספות על הטרדה של ילדה. אופנהיימר מספר בתחקיר שהוא הרגיש את ה”אגרוף בבטן”כאשר אחד מחבריו שאליו קישר את הפדופיל המורשע קארו, סיפר לו שזה פגע בבתו, ונעצר בשל כך. לאופנהיימר כאב בבטן? אז למה מלכתחילה לסייע לפדופילים?

מנכ”ל ארגון המעקב האמריקני JCW מאיר סייוולד, מספר שלמעשה בגלל שבקהילות היהודיות הסגורות קשה להם להאמין שהעבריין ביצע את הפשע הזה, הם למעשה “תופסים צד”, לצידו של המתעלל ונותנים לגיטימציה למקרה, מה שהופך את האפשרות לנפגעים להתלונן כבלתי אפשרית, בעוד העבריין עובר לקהילה אחרת וממשיך לפגוע גם שם.

הפדופיל יוסף קארו, אותר ונעצר בישראל (צילום מסך)

הפדופיל יוסף קארו, אותר ונעצר בישראל (צילום מסך)

בימים אלו, בארצות הברית עלו עם קמפיין נרחב על מנת לעודד נפגעים להתלונן, להוציא החוצה אל האור את הפגיעות ואת העבריינים, ולקבל תמיכה ראויה.

אני כותבת את הפוסט הזה בכאב אדיר כנפגעת, וכאזרחית מן השורה. החברה שלנו מתחננת להיות חברה נורמטיבית שסך הכל רוצה לחיות חיים טובים, ולשפויים כבר כואב להרים את הראש ולזעוק לאזניים חירשות. אנחנו בלי הפסקה נאלצים לקבל אל החברה עברייני מין ומכריחים אותנו להתרגל לעובדה הכל כך כואבת, עבריינות מין כבר הפכה להיות עניין יומיומי בישראל.

דרוש לנו גיבור על אמיתי, איש חוק ומשפט שמבין, ויודע, ומספיק אחד, שירים את הכפפה – שענישה אמיתית, מרתיעה, כלפיי עבריינות מין, תוכל להתחיל כאן ניצוץ של תקווה עבור קורבנות אונס ופגיעות מיניות.

כי כשאנחנו סופגים שופטים שמזלזלים בנו בבית המשפט, ואי אמון כשאנחנו מתלוננים, וכשאנחנו רואים את פסקי הדין שהם בגדר בדיחה של ממש שנגזרים על עברייני מין מסוכנים, אנחנו מרגישים שאין באמת מי ששומר עלינו.

ולכל מי שמסייע לפדופילים, ולעברייני מין, אני לא מאחלת לכם אפילו לא לשניה לעבור את הדבר האמיתי שכדי להשתקם ממנו צריך לא רק הבנה שחיים שלמים השתנו, אלא ממש להילחם מלחמות יומיות כדי להגיע לחיים נורמטיביים. אני אפילו לא אתחיל לתאר את הסבל, חוסר הביטחון, האמון המרוסק, את המסע הכואב והמדמם הזה כדי להשתקם.

כל מי שמסייע לעברייני מין, צריך להישפט, ולהכלא, יחד איתם ובענישה מרתיעה.

על שותפות לפשע, צריך לתת את הדין. 

לקריאה חופשית:

כשמערכת המשפט בגיל ההתבגרות

תחקיר בארה”ב חושף: עשרות פדופילים ניצלו את חוק השבות וברחו לישראל‎

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה