הבלוג של Iaffa Gavish

כל מה שמעניין – תרבות, צרכנות, מבטים

כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.

עדכונים:

פוסטים: 626

החל מינואר 2014

גיבור הסיפור הוא עיתונאי בשם מתיו קייב, בחור צעיר שחווה טרגדיה קשה ובעקבותיה עבר לגור בעיר נוק שבגרינלנד. מתיו נשלח לסקר את גילוי הגופה של ויקינג חנוט. הגופה התגלתה בבקיע בקצה כיפת הקרח וגילוייה מעורר סקרנות רבה.

06/09/2019

FullSizeRender

סופרי מתח נורווגיים כובשים את לב הקוראים בכל העולם ולא בכדי. יש בספרי המתח הללו דבר מה קודר, חמקמק, מסתורי ואחר. האווירה הרבה יותר קפואה ואפלה ממה שהכרנו ולכן המשיכה.

מאדס פדר נורדבו הוא סופר דני המתגורר בגרינלנד. זה ספרו הראשון הרואה אור בעברית ולאחר שקראתי, אין לי ספק, אמשיך לעקוב אחריו גם בעתיד.

עלילת הסיפור מתרחשת בגרינלנד, בעיר נידחת ולא מוכרת. מה אתם יודעים על גרינלנד? אני ידעתי שהיא בסוף העולם, מכוסה קרחונים במשך רוב השנה ושאוכלוסייתה דלילה. זהו. לכן גם, כה מרתק לקרוא עליה, על החיים בין הקרחונים, על האנשים, ההתנהגויות, הנופים ומזג האוויר. העולם, הרי, הופך להיות קרוב יותר, רובנו טיילנו במקומות רבים, חווינו, ראינו והכרנו. מי היה בגרינלנד? העלילה לקחה אותי לשם, למקום לא מוכר, חדש ושונה לגמרי. זה, עבורי, הערך הנוסף שיש לסיפור עצמו. העיר הנידחת והלא מוכרת, ריתקה אותי ועניינה מאד וכך גם תושביה.

גיבור הסיפור הוא עיתונאי בשם מתיו קייב, בחור צעיר שחווה טרגדיה קשה ובעקבותיה עבר לגור בעיר נוק שבגרינלנד. מתיו נשלח לסקר את גילוי הגופה של ויקינג חנוט. הגופה התגלתה בבקיע בקצה כיפת הקרח וגילוייה מעורר סקרנות רבה.

למחרת היום הגופה נעלמת וגופתו של השוטר אשר שמר עליה, מתגלה עירומה וקרביה עקורים. מתיו מתחיל לחקור ומגלה שלפני כ-34 שנים, התרחשו בנוק מקרי רצח מזעזעים, הדומים מאד לרצח השוטר. מספר גברים נרצחו וקרביהם נעקרו ונמצאו מפוזרים סביבם.

מתיו מחליט לנסות לברר מה ארע אז כיוון שהוא חושד שהרציחות בעבר קשורות לרצח השוטר. המשטרה מעולם לא הצליחה לגלות את הרוצח ומדוע נרצחו אותם גברים. במהלך החקירה הוא מגלה מה רוחש מתחת לפני השטח. הוא מבין שאינו יכול לבטוח במשטרה המקומית ומבין שרב הנסתר על הגלוי.

הוא פוגש אישה אינואיטית צעירה שהורשעה ברצח הוריה ושתי אחיותיה הקטנות שעוזרת לו בחקירתו ומכוונת אותו לכוון הנכון והוא מתחיל להבין עד כמה הסיפור מורכב ובאיזו סכנה הוא עצמו נמצא.

העלילה מותחת, מצמררת, מסקרנת ונהניתי לאחר אחר הפיתולים, האווירה המיוחדת והתיאורים המדויקים, החיים והאמינים.

ספר מתח מצוין ומומלץ

“רצח על כיפת הקרח” מאת  מאדס פדר נורדבו. תרגם מאנגלית- אילן פן. הוצאת פן וידיעות ספרים. 376 עמודים. 98 ₪.

עוד מהבלוג של Iaffa Gavish

תצוגה מקדימה

"המסעדה"- בראשון לציון. אסתטיקה, איכות ותמחור הוגן.

בשבוע שעבר הוזמנתי ל"המסעדה"  מסעדתו החדשה של המסעדן אמיר בן שטרית שהיה אחד השותפים ברשת המסעדות "קינג ג'ורג'". אמיר יזם קונספט של מסעדה המגישה מגוון מנות רחב ואיכותי במחירים הוגנים ונוחים. ...

תצוגה מקדימה

נובנטה נובה- גלריה לעיצוב המחברת בין אמנות, קולינריה וסטיילינג

העיר התחתית בחיפה שהייתה עד לפני מספר שנים המקום הכי פחות אטרקטיבי בחיפה התגלתה מחדש והפוטנציאל הגלום בה מתחיל להתממש. מסעדות שף, גלריות וחנויות אופנה נפתחות בקצב מזורז...

"בילי שוורץ"- המחזמר הקומי של תיאטרון חיפה הוא השלאגר הבא

        בחרתי במחזמר" בילי שוורץ" כאירוע המשמעותי ביותר השנה כיוון שמדובר במחזמר מקורי ישראלי שהוכיח שניתן להפיק מחזמר ראוי לשמו בארץ. לא מיובא ולא מתורגם....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה