שאנן דוהרטי: "הסרטן חזר"

כוכבת הסדרה "בוורלי הילס 90210", שאנן דוהרטי, חשפה ב"בוקר טוב אמריקה" שיש לה סרטן, שלב 4. "זו גלולה מרה לבלוע מהרבה בחינות", אמרה בדמעות. "אני מבוהלת"

השחקנית שאנן דוהרטי (ברנדה מ"בוורלי הילס 90210") חשפה לאחרונה שסרטן השד, עימו נאבקה בין השנים 2015-2017, חזר לחייה והפעם – שלב 4. "זו גלולה מרה לבלוע. אני מבוהלת", אמרה דוהרטי בת ה-48 בדמעות בתוכנית "בוקר טוב אמריקה". באותו שידור היא גם חשפה כיצד בי מגוריה נפגע בשריפות ב-2018. למעשה, זו הייתה הסיבה שדוהרטי חשפה את מצבה הבריאותי בפני הצופים. במסגרת התביעה שהגישה לבית המשפט נגד חברת הביטוח, שלא שילמה לה לטענתה מספיק פיצויים על הנזק, מסמכים רפואיים שלה עמדו להתגלות לציבור ודוהרטי רצתה להקדים תרופה למכה.
לסרטן בשלב 4 יש 22 אחוזי החלמה. דוהרטי, המודעת לסבנה בה היא ננמצאת, משתדלת להיאחז באופטימיות אך מודה שזה קשה. "ישנם ימים בהם אני שואלת את עצמי 'למה אני?' אבל אז אני חושבת 'למה לא אני?', מי עוד? למי מגיע להתמודד עם זה? לאף אחד. התגובה הראשונית שלי הייתה, איך אספר את זה לאמא שלי ולבעלי. אמי היא אשה חזקה באופן יוצא דופן, גם בעלי, אבל אני דואגת לו".

שאנן דוהרטי צילום מסך

דוהרטי אובחנה בסרטן לראשונה ב-2015 ועברה טיפולי כימו, הקרנות וכריתת שד. בזמנו, היא תיעדה את התהליך ברשתות ואף צולמה מגלחת את ראשה בסדרת תמונות בשחור-לבן נוגעות ללב שלכדו את לבבות הגולשים שליוו אותה כל הדרך. באותה תקופה דוהרטי סיפרה על הבחילות והכאבים עימם נאבקה, וציינה כיצד משקלה צנח. ב-2017 היה נדמה שדוהרטי הביסה את המחלה הארורה אך כאמור, הסרטן האגרסיבי חזר לחייה. אמנם הפעם דוהרטי קיוותה להיאבק בשקט ובפרטיות אך לאור התביעה ההיא הבינה שלא יכלה והעדיפה לשלוט על אופן חשיפת הסיפור.

שאנן דוהרטי בוכה צילום מסך

בימים אלה דוהרטי צפוייה למאבק קשה מאוד, נגד המחלה שגובה את חייהם של כשמונים אחוז מהחולים. המספרים בהחלט אינם מעודדים ונותר לקוות שהיא תצא מזה כמו גדולה. גולשים רבים לא נותרו אדישים ולמרות שבמשך שנים סבלה דוהרטי מתדמית שלילית של ביץ', אנשים התאהבו בה מחדש ונחשפו לצד האותנטי והפגיע שלה. היא זכתה לים של תגובות עידוד וחיבוקים מאנשים שמאחלים לה החלמה מהירה וניצחון במלחמה על החיים.
[youtube Qlc8FW7blAw nolink]
 
 
 
 
 
 
 

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי