התעללות השכנים בצעירים על הרצף האוטיסטי ממשיכה

לפני מספר שבועות פרסמה שרית לפיד סטטוס בפייסבוק שבו סיפרה על התעללות בצעירים על הרצף האוטיסטי השוהים במרכז תעסוקה בכפר יונה. הסערה התקשורתית דעכה, התיק במשטרה נסגר וההתעללות ממשיכה

נופר, בתה של שרית לפיד (צילום: אלבום פרטי)

התפרסם בפרופיל הפייסבוק של שרית לפיד

חשבנו שההתעללות בילדינו האוטיסטים נפסקה אבל התברר שממש לא.

המשך עלילות השכנים בכפר יונה:

הפעם הם כבר מאיימים להרוג את הילדים שלנו. השכנים, משפריצי המים והגינויים, עומדים בחצר הגבוהה שלהם וצועקים "תכניסו את הבלונדינית". הבלונדינית הזו היא נופר שלי, שלא יכולה לענות להם.

נופר, בתה של שרית לפיד, לא יכולה לענות (צילום: אלבום פרטי)

השנה, הייתה שנה מטלטלת עבורנו, כמשפחה. חווינו אובדן. כל אחד מתמודד עם אבל בדרך שונה. אני בחרתי בכתיבה אבל נופר לא כותבת וגם לא יכולה לשתף מה היא מרגישה, כלואה בתוך עצמה עם מחשבות ורגשות. הדרך שלה להביע את חסרונו של אבא הייתה בצעקות. בכל השנה הזו היינו (צוות ההוסטל ואני) עסוקים בניסיונות לאזן אותה תרופתית ולתת מרגוע לנפש. ממש לאחרונה הצלחנו לאזן אותה וכולנו התחלנו לנשום לרווחה. דרך ארוכה עם המון סבלנות, הכלה ואהבה.

אבל אז….מגיעים שכנים. לאורך כל החודשים האחרונים הם מחפשים סיבות ותירוצים להעצים את ההתעללות שלהם. הכל ראוי בעיניהם. ללא שום חרטה או חמלה כלפי אנשים חסרי ישע.

לפני שבועיים הוצפה המדיה בסיפור שלנו, השפרצת המים, ומה קרה? הגברת המשיכה להצדיק את מעשיה. לא הבינה כלל שכל מה שכולנו רצינו זו התנצלות קטנה ולהפסיק את ההתנהגות הלא הולמת והלא אנושית. אבל היא לא השכילה להבין זאת. לא במעשים ולא במילים.

למרות שהוגשה תלונה במשטרה, התיק נסגר ואני תוהה איך יכול להיות שמאיימים על ילדינו שיהרגו אותם עם נשק והמשטרה לא מוצאת לנכון לחקור.

עכשיו יש לשכנים טקטיקה חדשה: הם מביאה אנשים שעומדים ממרום גינתם ומתצפתים על החוסים, מתנהגים כאילו מבקרים בגן חיות ועוד רגע יזרקו בוטנים. הם מצלמים את ילדינו האוטיסטים ובמעשה זה פולשים לפרטיותם. אני באמת לא מבינה היכן מתחיל הרוע או האגואיסטיות.

עצוב לי שנתקלנו בשכנים כאלו ומחמם את לבי שאנחנו זוכים לחיבוק ותמיכה של ישראל היפה ותושבי כפר יונה בפרט.

ולגבי המשטרה: המידע שנמסר לנו כי לפיו התיק נפתח מחדש התברר כלא נכון – התיק סגור! בושה.

האם אתם, במשטרת ישראל, מחכים שמישהו מילדנו יירצח בדם קר רק כי עשה רעש וזה לא מצא חן בעיני השכנים?

האם אתם לא אמורים לדאוג לשלומם ולביטחונם של ילדינו גם אם הם לא יכולים לספר כשמישהו פוגע בהם?

חשבתי שאנחנו חיים במדינה מתוקנת שבה כולם שווים בפני החוק, והחוק מגן על כולם. מתברר שטעיתי כי הילדים שלנו לא מקבלים את ההגנה.

הדברים שכתבה שרית פליד ב-14.5.18