"אני מיה דגן ויש לי ילדה אחת"

מיה דגן העלתה פוסט באינסטגרם ובו היא קוראת לאנשים להפסיק לשאול אותה למה יש לה רק ילדה אחת. "ההחלטה להביא ילדה אחת היא החלטה שלי"

טרם נרגענו מהווידוי המפתיע של לוסי אהריש, שחשפה אתמול בפוסט בבפייסבוק שעברה בחצי השנה האחרונה שתי הפלות ושהיא מתמודדת עם ההשלכות של ניתוח בבטן בצעירותה ("חגורת שומן בטנית" לדבריה). אהריש, שלא באמת חייבת דין וחשבון לאף אחד, העלתה את הטקסט במטרה לגרום לאנשים להפסיק לחטט לה בתוך הרחם, לברר אם היא בהריון בכל יום מחדש ובגדול, ביקשה שיניחו לה ולבעלה צחי הלוי. הפוסט כצפוי גרף לייקים ושיתופים רבים וסוקר בהרחבה בכל מקום.
והנה, השחקנית מיה דגן מעלה פוסט ברוח דומה ובו היא קוראת לאנשים לצאת לה מהשחלה גם. דגן, אמא לילדה אחת בשם אמליה, מרגישה שהסביבה שופטת אותה על הבחירה להביא רק ילדה אחת וכנראה שהיא מאסה בהערות והחליטה, כמו אהריש, לפנות לעוקבים הרבים ולעורר תשומת לב לתופעה ולא שכחה את ההאשטאג #צאו_ לי_ מהרחם שעשוי לתפוס תאוצה ברשת.
מיה דגן והבת צילום אינסטגרם

הנה הטקסט של דגן:

למה רק ילדה אחת??״
״את תצטערי על זה״
״את לא רוצה עוד אחד?את כבר בת 43״
״חברה שלך בהריון לא עושה לך חשק??״
״אמליה תגדל לבד??״
אין ראיון שלא שואלים אותי את השאלה הזאת.
אין כמעט אדם שלא טורח לומר לי שאני עושה טעות ואני אתחרט.
ההחלטה להביא ילדה אחד היא החלטה שלי.פרטית.שעשיתי בדעה צלולה.במודע.מתוך מקום מאוד שלם.הצורך של הסביבה לבקר את זה..לחטט לי בזה היא אובססיבית ופולשנית.בערך כמו בדיקה גניקולוגית.
יש נשים שיולדות מלא ילדים.יש כאלה שלא מצליחות ועוברות דרך ארוכה וקשה כדי להגשים את החלום להביא ילד.יש נשים שלא רוצות בכלל.זה אישי.ופרטי ושלהן!
אז הנה:אני.מיה דגן.ויש לי רק ילדה אחת.ואני לא מעוניינת בעוד אחת.ולא.זה לא עושה לי חשק.ואם אצטער על זה זה עיניין שלי.ואמליה בחיים לא תהיה לבד.
אז בבקשה צאו לי מהרחם.שחררו את השחלה ותעזבו לי את הביציות. תודה. 
הבת של מיה דגן צילום אינסטגרם של מיה
כידוע, פוסטים של סלבריטאים שמקטרים על מחיר התהילה עובדים מצוין וכנראה שאנשים ימשיכו לחטט בחייהם האישיים למרות ועל אף הכל, כך היה וכך יהיה אבל לפחות הן עוררו מודעות לתופעות חברתיות באמת מרגיזות, הנפוצות מאוד בישראל. כל אשה צריכה לפעול לפי הלב שלה, היכולות והרצונות שלה בלבד. זה לא העניין של זרים מתי מישהי נכנסת להריון או אם היא מביאה עוד ילד או לא.