מה עושה פריזאית ב-15 דקות?

שום דבר בעיני הפריזאית לא צריך לקחת יותר מ-15 דקות כדי לגרום לb להיראות ולהרגיש מעולה. אם אתן מגיעות לעיר האורות בקרוב, או סתם מתחשק לכן להרגיש פריזאיות גם בארץ, תקראו

את בפריז? את יכולה לעשות הרבה דברים טובים עם הזמן, ממש כמו פריזאית. את יכולה ללכת לקולנוע לצפות בסרט מעניין, ללגום לאט כוס שמפניה לפני ארוחת הערב, לקרוא ספר טוב או לצאת לטיול מהנה לאורך הסיין. הפריזאיות יודעות שאת כל זה הן עושות תוך שהן נראות ומרגישות הכי טוב שלהן. לכן מערכת החיים הצרפתית דוגלת כיום בשיטת ה15 דקות. שום דבר לא צריך לקחת יותר מ-15 דקות כדי לגרום לך להיראות ולהרגיש מעולה. אם אתן מגיעות לעיר האורות בקרוב, או אם סתם מתחשק לכן להרגיש פריזאיות גם בארץ, כדאי להקדיש דקותיים לקריאה הבאה. בהתחשב בכך שפריזאיות הן תקתקניות, כך הן עושות את זה:

1. בר חיוך– הם צצו בבירה הצרפתית לפני כשנתיים כמו פטריות אחרי הגשם: "קיוסקים לחיוך" כלומר, להלבנת שיניים. אתן נכנסות, מלבינות ותוך רבע שעה יוצאות עם שיניים בהירות בשני טונים של צבע, זאת אומרת, עם חיוך הוליוודי. העלות לא גבוהה כמו אצל רופאי השיניים ועומדת על כ-40 אירו לרבע שעה (המחיר עולה ככל שנשארים יותר זמן). מצד שני, מצקצקים רופאי השיניים, ואומרים שזה לא בריא כמו הטיפול שלהם. הצרפתיות לא מתרגשות. הן מעשנות, שותות קפה ויין אדום, וכל אלה משאירים כתמים על השיניים. וזה, גבירותי, כלל לא שיק. על קפה, יין וסיגריות את לא מוותרת כשאת פריזאית, אז נשארנו עם הקיוסקים הללו שמבטיחים חיוכים לבנים ובהירים.

ואנסה פאראדי Pascal Le Segretain/Getty Images

2. הסרת שיער בכמה דקות– קבלו את "טיגריס". הוא לא נמר אבל הוא מהיר כמותו. med op  מעבדת פיתוח טכנולוגיה אסתטית (עם גאווה ישראלית כחול-לבן), פיתחה מכונה שמסירה בטכנולוגית NCPL המבוססת על הבזקי אור, את שיער הגוף כולו תוך 12 דקות. ללא כאבים, ללא צלקות או כוויות וגם ללא ג'ל שנשאר דבוק אליך לאורך כל היום. הפריזאיות נכנסות, כמה פלאשים ופאף! יוצאות החוצה כמו לא קרה דבר וחוזרות כל 6-8 שבועות לתחזוקה שוטפת.

3. תסרוקת בכמה שניות– הצרפתיות לא מוכנות להודות בעובדה שהן עושות ספורט. על אחת כמה וכמה כשמדובר בפריזאיות. הן נכנסות לחדר הכושר בפריז לבושות בגדי משרד, מחליפות במלתחות לבגדי ספורט. מתאמנות, מתקלחות ולא חופפות את השיער. יש לכך שתי סיבות: הראשונה, צרפתיה מאמינה שאת השיער חופפים פעם-פעמיים בשבוע, גג. הסיבה השניה היא, צרפתיה בחיים לא תצא לרחוב בשיער רטוב. אין לזה צורה. לייבש את השיער יקח יותר מדי זמן- מה עושים? "מרוקן אויל" מצאו פתרון זהב לפריזאיות שמעוניינות לעשות ספורט ולהיראות כאילו יצאו מהמספרה: ערכה ייעודית ב"טרוול סייז" שנכנסת לתיק יד, במיוחד למתאמנות פריזאיות. הערכה כוללת שמפו יבש תואם צבע שיער, שמן עיצוב ובקבוק מים מפלסטיק. סיימת להתאמן? שתי לחיצות מרסיס שמפו יבש, קצת שמן על הקצוות, לגימת מים, כמה שניות ואת בחוץ עם שיער מתנפנף במראה של אחרי מספרה.

מאיה גז צילום רמי זרנגר

 .4סייסטה באמצע היום– לילה סוער עבר על כוחותינו, אבל אי אפשר לקחת יום חופש. מה עושות? לפריזאיות הפתרון: "בר סייסטה" שסניפיו פרוסים ברחבי העיר יעניק לכן 15 דקות מנוחה. אפשר לשבת על כורסת מסאז', אפשר לקבל טיפול רפלקסולוגיה ואפשר אפילו לקבל מיטה לישון בה. רחוק לכן? הפריזאיות שיכללו את זה עד אין קץ וכרגע יש גם "משאית סייסטה" שתגיע לכל מקום אליו תזמינו אותה כדי לעשות שנ"ץ. זה המקום לעצום את העיניים באמצע היום, מבלי לחזור הביתה, לקבל "פאוור בוסט" של 15 דקות ולהמשיך את היום כמו פנתרה.

** הכותבת, ד"ר מאיה גז, מומחית לתרבות צרפת, תעביר הרצאה מיוחדת: "סודות השיק של הנשים הצרפתיות" על כל מה שיודעות הצרפתיות, ב24.7 ב- 20:30 במרכז יבור בהרצליה. לרישום מוקדם והבטחת מקומכן היכנסו ללינק.

מאיה גז
ד"ר מאיה גז מנחה את סדרת ההרצאות "הסודות הצרפתיים" על סגנון החיים והתרבות הצרפתית