4 הרגלים מרעננים לקיץ של הצרפתיות

כדי לשמור על הבריאות, הצרפתיות מוצאות פתרונות יצירתיים במיוחד ומפתיעים בעיקר כדי לצנן את הגוף ואת מצב הרוח. ליקטנו כמה מהפופולאריות ביותר

אוגוסט התחיל והצרפתיות כבר אחרי שני גלי חום קיצוני. ולא, בצרפת אין מזגן. מה עושים? כדי לשמור על פאסון מינימלי ושיק מקסימלי, שלא לומר- כדי לשמור על הבריאות, הצרפתיות מוצאות פתרונות יצירתיים במיוחד ומפתיעים בעיקר כדי לצנן את הגוף ואת מצב הרוח.

1. מה לשים במים?

הצרפתיות שותות הרבה מים בקיץ, בסתיו, בחורף ובאביב. בקיץ העניין הזה תופס תאוצה וכדי לגוון את הטעמים עבור החך אפשר למצוא חברות חו"ליות שונות (למשל Waterdrop האנגלית), שמוציאות קפסולות בטעמים, שגורמים למים להיות טעימים יותר. מדובר במעין סירופ, שמגיע כקפסולות אסהי מברזיל, ג'ינסנג מאסיה, באובב מאפריקה ומורינגה מהודו. הרעיון הוא למזוג מים לבקבוק ולהוסיף את קובית הטעם שמתמוססת במים בכל מקום, בכל זמן.

2. מה להניח על השפתיים?

בקיץ לא תמיד כיף להתאפר. חם, יבש או לח, ולא צריך שכבה נוספת על העור. צרפתיות רבות מכסות את מה שצריך לכסות עם קונסילר, מורחות קרם הגנה 50 SPF, מסתובבות עם "ברום" (תרסיס מים טרמליים) ואת כתם הצבע עושה השפתון. מאחר שכל צרפתיה יודעת שיש שפתון לבוקר, שפתון לערב ושפתון להעלאת מצב הרוח, הן מסתובבות עם נרתיק שפתונים בתיק, לדוגמא של שאנל (שפתון אחד שלהם עולה בארץ 200 שקל ובאתר אפשר להשתעשע ולגלות איך כל צבע נראה על השפתיים הפרטיות שלך) או לבחור בגרסה האקונומית של גרבריני קוסמטיקס, שיוצאים עתה עם שפתוני מאט בשישה גוונים על הסקאלה בין וורוד ניודי ועד אדום עז, והם קלילים ולא מייבשים את השפתיים.

ג'יין דאמאס צילום אינסטגרם

 3. מה ללבוש לים?

זוכרות את האלי ברי כנערת ג'יימס בונד ובעיקר את בגד הים הכתום שלה עם החגורה? אז את זה. החגורה חוזרת לבגד הים, בין אם הוא שלם או שני חלקים. הרעיון הוא לעשות הומאז' לרטרו של ברי ב"למות ביום אחר". לאחרונה ניצפו כך על החוף השחקנית אוליביה וויילד ועוד מספר לא מועט של צרפתיות שנופשות על חופי סן. טרופז. החידוש הוא ציוות של עגילי חישוק מנצנצים על החוף, בשמש, איתם אפשר להמשיך גם לתוך הלילה.

4. מה ללבוש כשאת לא בים?

הטניסאית האמריקנית סרנה וויליאמס עיצבה שמלת קסם- שמלה שמתאימה לכל אחת, לא משנה מה מידתה, מהם היקפיה ומה גובה. השמלה היא שמלת מעטפת וכרגע לא ניתן להשיג אותה משום שהמלאי נגמר. זוהי שמלה לכל אחת ולכל גוף (באנגלית זה עובד טוב יותר: A dress for everybody, and every BODY). מי שהמציאה את שמלת המעטפת, שבצרפתית מכנים אותה "קש קר" (מסתירת לב) היא המעצבת דיאן פון פירסטנברג. זה קרה בשנת 1974 ויעודה הוא להסתיר פגמים. מסתבר שזה עובד. מחיר השמלה של ויליאמס- 120 דולר שהם בערך 100 אירו.

מאיה גז צילום אנה ביסייב

 ** הכותבת, ד"ר מאיה גז, התגוררה בפריז במשך עשור, שם היתה כתבת לייפסטייל. מאיה היא מומחית לתרבות צרפת ומרצה על אורח החיים הצרפתי.

מאיה גז
ד"ר מאיה גז מנחה את סדרת ההרצאות "הסודות הצרפתיים" על סגנון החיים והתרבות הצרפתית