אסתר (אתי) קסטרו מתעוררת ומוצאת את הדרך

בגיל 14 אמרתי לאמי "משהו לא בסדר איתי". אבל אז לא דיברו על זה. בגיל 30 החלטתי לבדוק למה למרות שאני חיה את החלום, אני לא מאושרת

מאת: אתי קסטרו

אסתר (אתי) קסטרו (צילום: סלי פרג')

אמא, אני לא מטומטמת.

בגיל 30 התעוררתי, כמו שניאו התעורר ב"מטריקס". למרות שחייתי את החלום, נשואה + ילדה. בעל סופר מצליח בתעשייה, אני אוחזת בקריירה משגשגת עם להקת הבנות "חמסה", הופעות, מעריצים וווטאבר. כתבות בעיתונים, מתארחת בטוק שואו, תכניות בוקר, חתימות, מצב כלכלי, טפו חמסיקה ואני לא מאושרת לעזאזל. איך זה יכול להיות? דעתי פזורה, אני אימפולסיבית ממש, הורסת לעצמי הכול, ממש מחריבה. כועסת, מייצרת ריבים בלתי פוסקים, הזוגיות מקרטעת . נזכרתי שבגיל 14 נגשתי לאמי ואמרתי לה "משהו לא בסדר איתי". היא לא הבינה על מה אני מדברת, אז לא דיברו על זה, לא הכירו. החלטתי לאבחן את עצמי. ערכתי בירורים, פגישות עם רופאים והופ! הופניתי למבחן טובה וגיליתי תגלית מסעירה, יש לי הפרעת קשב וריכוז! עכשיו, מה שקורה לאדם שפוגע בעצמו ובאחרים, מבלי משים, מבלי להתכוון, כשהוא מגלה שזה המוח שלו ולא הוא באמת, זה אושר מוחלט. כל נקיפות המצפון, ההלקאה העצמית, השיימינג הפנימי, נגוז. הבנתי שאף פעם לא באמת הייתי מטומטמת, לא בבית הספר, לא כשלא הצליח לי, למרות שהתאמצתי ממש, אלא הייתי עם קושי לא מאובחן.

התגרשתי.

למזלי הטוב נשארנו חברים נפלאים, עבור הבת שלנו נועה ואז הכרתי אותו, את יעקב. פרק ב'. החיים הפכו להיות פלאיים. הוא מכיל את התקלונת שלי, אהבה שמיימית. כשאת מבינה מה תקוע, את מבינה מה לשחרר. כשאת בודקת מה לא בסדר, את מגלה. כשאת שוחקת את התקליט, את מקבלת תקליט שבור. אני עובדת על עצמי, משכללת את הכלים שלי כל הזמן, רוכשת מיומנויות. אז אני עדיין מבולבלת, עדיין פזורת דעת, אבל לפעמים זה גם ממש מצחיק, אותי ואת כולם.

מאז ומתמיד הדרך שלי לבלוט הייתה לשיר ולשחק. השירה מפרנסת את נשמתי. בבית הספר, הקריירה שלי וגם עכשיו. לכן יצאתי השנה עם שתי סדרות טלוויזיה לילדים "האוטוגלידה של אסתר" ו"חגיגה בחצר עם אסתר"  ומופע חדש של ילדה מפוזרת, "אוטו הגלידה של אסתר". חשבו על כך שגיבורי התרבות שלנו הם מאד מבולבלים, "יובל המבולבל" כמובן, "המפוזר מכפר אזר", דמויות מיתיות. היכן הנשים המבולבלות, הן אינן. נשים תמיד נתפסות כמדויקות, מצטיינות. כמובן מולטיטאסקינג. אז אני קצת פחות אישה וקצת יותר מבולבלת.

אני עוברת ממקום למקום, מצליחה לשלוט בדחפיי, באימפולסיביות המאיימת לעלות, כשיש פקק ואולי נאחר להופעה ואני כבר משתנקת, אבל נזכרת בטכניקה מסוימת, שתפחית את הזעם ותגרום לקתרזיס. בסופו של דבר, אני עולה על הבמה ומתקיימת. הגילוי גרם לביטחון שלי לנסוק לגבהים, המצאתי את עצמי, המצאתי את ילדותי מחדש. כך תמיד הייתי צריכה להיות, מחובקת, אהובה, בשליטה מוחלטת, לקבל הכרה על הכישרון שלי ועל מי שאני באמת, כולל ההתקצרויות שלי. אסור לוותר על חקירה פנימית ואם זה לא טוב, צריך להתעורר. כי מעבר לפינה יש אוטו גלידה, של אסתר ואני מוכנה להזמין את כולכן לשלגון של מודעות.

נשיקות

** הכותבת היא כוכבת ילדים, משודרת ב yes vod, Hot vod, partner tv, וערוץ הכוכבים. דף הפייסבוק הרשמי של אסתר (אתי) קסטרו

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי