8 דברים שאנשים מצליחים עושים לפני ארוחת הבוקר

מה אנשים, שהשיגו משהו בחיים האלה, עושים כשהם פוקחים עיניים? זו שאלת מיליון הדולר של אנשים רבים שמחפשים את המסלול להצלחה. שווה ליישם את 8 הדברים הבאים לשם התחלה

זה לא סוד שרוב היזמים ואנשי העסקים המצליחים עושים את הדברים בדרך שלהם ויוצרים יתרון יחסי על פני המתחרים שלהם. אבל זה לא אומר שאין לכל אותם יזמים ואנשי עסקים מובילים הרגלים דומים ומשותפים, שתורמים להצלחה שלהם ודוחפים אותם קדימה. כמו למשל, שמונת הדברים הבאים, שכל אדם מצליח עושה עוד לפני שהתיישב לאכול את ארוחת הבוקר שלו.

1. הם מתעוררים מוקדם

לפני כולם. רבים מהם אנשים מוכרים ומצליחים, אשר ידועים בתור כאלה שמשכימים קום כל יום. הסיבה היא שהתעוררות מוקדמת נותנת להם זמן לפעולה ועבודה לפני כולם. יותר מכך, הם יכולים לעבוד בשקט כאשר כולם עוד מתהפכים במיטה.

2. הם מתעמלים

מדובר באחת מהפעולות המשותפות הפופולאריות ביותר אצל אנשים מצליחים. רבים מהם מתעוררים מוקדם על מנת להתחיל את היום באימון. ד"ר טראוויס בראדברי טוען שהפעלת הגוף כל בוקר, למינימום 10 דקות רצוף, משחרר את הגוף ומסייע למוח להשתחרר ולשלוט בצורה יותר טובה על הדחפים, משפר את מצב הרוח וגורם לנו להתנהג בצורה נעימה ורגועה יותר.

3. הם מתקלחים

המדע כבר הוכיח שאת רוב הרעיונות הגאוניים שלנו אנו הוגים במקלחת. הסיבה היא השילוב של המים החמים שזורמים, הרוגע שלנו והעובדה שאנחנו נטולי הפרעות. כאשר אנחנו נמצאים במצב זה, משתחרר בגופינו דופמין – חורמון הפועל כמעביר עצבי שגורם ליצירתיות שלנו לפעול שעות נוספות ולשאר חלקי המוח לנוח ולאפשר לנו לחשוב באופן יצירתי.

4. הם מבלים זמן עם המשפחה

 ברוב המשפחות ארוחת ערב משפחתית היא אחד מהזמנים החשובים ביותר ואפילו חובה. אצל אותם אנשים מצליחים, התחלת הבוקר עם המשפחה חשובה לא פחות ולכן הם מוצאים זמן לבלות אפילו מספר דקות עם בני המשפחה כל בוקר. היי, אם הנשיא לשעבר של ארצות הברית ברק אובמה מצא זמן להכין ארוחת בוקר עם משפחתו כל בוקר אז כל אחד יכול!

אשה עומדת עם הגב

5. הם מוצאים פרוייקט מאתגר

 בין אם מדובר בתחביב, פרוייקט שאינו חלק מהעבודה או המצאה חדשה, העבודה על המשימה שהם משקיעים בה ויש להם תשוקה להצליח בה עוזרת להם להיות אפקטיביים הרבה יותר. מכיוון שאין להם יותר מדי זמן במהלך היום, עבודה על פרוייקט כזה מתאפשרת להם מוקדם בבוקר.

6. הם מתעדכנים במה שקורה בעולם

אנשים חשובים ומצליחים, כמו לדוגמא ביל גייטס, וורן באפט, ועוד, רואים חשיבות רבה בהתעדכנות במה קורה בעולם מסביבם עם המתחרים שלהם, ובכלל מה קורה במגמות שונות בעולם ואפילו מוצאים כיצד לתפעל זאת לטובתם.

7. הם עורכים רשימת תודה

 במקום רק להודות על המזל שנפל בחלקם ועל מה שיש להם בחיים הם רושמים רשימה כזו כל בוקר. רשימה כזו עוזרת להם להתפקס על מה חשוב בחיים ולקבל פרספקטיבה בהתאם. טים פריס, יזם בעצמו והסופר של "שבוע עבודה של ארבע שעות" מקדיש כל בוקר חמש דקות לפחות לרשימה זו.

8. הם בודקים את המיילים שלהם

 לפי הסקר שערכו בחברת משאבי האנוש רוברט האלף, יותר מ50% מהמנהלים הבכירים בודקים את המיילים שלהם ועונים לחשובים שבהם מוקדם בבוקר. לעומתם, פחות מ39% מהעובדים תחתיהם מתחילים את היום שלהם בבדיקת מיילים. הסיבה? אנשים מצליחים אוהבים להגיע למשרד כשהיום שלהם נקי ומוכן למשימות חדשות. כאשר הכל מאורגן והם יכולים להתארגן על שארית היום.

מה אתן הספקתן לעשות לפני ארוחת הבוקר שלכן היום? אנחנו להכין קפה הפוך קטן.

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור