7 דרכים להשקיע בעצמך

אף אחד לא ישקיע בך כמוך אז קדימה, תתחילי לאהוב את עצמך יותר והנה כמה דרכים קטנות שיהפכו אותך לאדם אטרקטיבי, אהוב ושמח יותר

לא רק תחילת שנה או יום הולדת זו הזדמנות לעשות בדק בית ורשימת החלטות חדשות. גם התקופה שלאחר פסח היא תקופה טובה להתחדשות ובעצם, כל רגע נתון בו תחליטי שאת מוכנה ורוצה להשקיע בעצמך זה רגע מתאים. אם את מעוניינת שהשנה תצליחי בכל מיני תחומים, בין אם מדובר בעבודה, בחיי המשפחה או בזוגיות – את זו שצריכה להשקיע. בעצמך זאת אומרת. "השקעה עצמית ביכולות שלך, בנתונים הקיימים, ובלמידה, ירימו אותך למעלה ויקדמו אותך קדימה", כך אומרת סטסיה פירס, מאמנת אישית לחיים.

זה לא אומר שאת עכשיו צריכה לשים את כל הביצים בסל אחד ולהתאבד על כל דבר אבל אם תשקיעי בעצמך בדרכים הבאות אז את במצב טוב. טוב מאוד אפילו.

1. השקיעי במראה האישי שלך

"הצורה בה את מתלבשת ונראת היא אינדיקציה עבור אנשים כיצד לפנות אלייך ולהתנהג איתך" מסבירה פירס.  השקיעי בלבוש המתאים למעמדך, מקצועך ולמבנה גופך. וודאי שמה שאת לובשת אכן משדר את המסרים שאת רוצה להעביר. "כשאת נראת טוב את מרגישה טוב ואת מתפקדת נהדר" אומרת פירס.

2. תשמרי על הגוף שלך

כל כמה זמן את מחליטה החלטות בנוגע לתזונה מאוזנת ואימון גופני וזונחת אותן. אבל אם את רוצה באמת להצליח, את חייבת להתעמל באופן קבוע ולאכול בריא. שני אלה הם קריטיים לצורך ההצלחה, כך מסבירה קארן אלזיגה מחברת הספר "מצאי את הנקודה המתוקה שלך". לפי אלזיגה, על מנת לשמור על רמת אנרגיה גבוהה, לתפקד לאורך זמן ולהצליח, את חייבת לשמור על הגוף שלך בהתאם.

אשה עם לבבות

3. תקראי

אם את רוצה להרחיב אופקים, ללמוד שיטות חדשות, להכיר וללמוד עוד נושאים, אז את רוב התשובות תמצאי בספרים. אם קשה לך לקרוא את יכולה להקשיב להקלטות של ספרים או אפילו להירשם לקורס או סדנא של מספר ימים או קבוצת קריאה. העיקר שתקראי.

4. שפרי את הדקדוק שלך

אם יש צורך שלמי למישהו שיוודא שאת אכן מתבטאת כמו שצריך. שפה תקינה ונכונה תשפיע על כל ההתנהלות שלך, מהמדיה החברתית ועד להתנהלות בעבודה, כך טוענת אלזיגה. "איכות המילה הכתובה היא חשובה ביותר ליצירת רושם חיובי. במידה ואת לא יודעת לכתוב כמו שצריך או שיש לך טעויות וגם אם את בטוחה שהכל תקין, ודאי את עצמך. התוצאות תהיינה מיידיות."

5. התחילי לחסוך לפנסיה

כן, אנחנו רציניות. אולי זה נראה לך עוד המון זמן אבל זה מגיע מהר ואת תצטערי שלא דאגת לזה בזמן. תתחילי כבר עכשיו לבדוק ולהתעניין ולחסוך כמו שצריך על מנת שתוכלי ליהנות בשנים המאוחרות יותר.

6. פני זמן לזוגיות

גם אם את וורקוהולית וקרייריסטית שחיה ונושמת את העבודה שלה, את עדיין חייבת זוגיות ולפנות עבורה זמן. לפי פירס, לבד לאורך זמן יהיה קשה להחזיק מעמד. נכון שצריך להשקיע יותר, לנסות ולהכיר, לפתח קשר אבל זה יהיה שווה את זה כשיהיה מי שיתמוך בך ובמי להיוועץ.

7. היוועצי עם מאמנת אישית או עסקית

מאמן או יועץ שכזה ילך לצידך, יעזור לך ויתמוך. הוא יעבור איתך את השלבים וימליץ לך מה הלאה. הוא יבדוק איתך את מה שאת עושה ומה כדאי לשנות ולשפר בשביל להמשיך ולהתקדם. הוא לא יגיד לך מה לעשות ולא יתן לך הוראות אלא יכוון אותך בדרך הנכונה. "יועץ שכזה יתן לך אנרגיה יעלה את הביטחון העצמי שלך ויחדיר בך מוטיבציה להצליח" כך לפי אלזגה.

אז קדימה, תתחילי להשקיע בעצמך!