6 דרכים להבטיח שיכבדו אותך במקום העבודה

חשוב לעמוד בצורה שמראה שאת בטוחה בעצמך ובמה שיש לך לומר ולא חוששת מפני אתגרים. במקביל, את אינך רוצה להקטין או להלחיץ אחרים. לכן עמדי זקוף, עם חזה פתוח וכתפיים אחורה. התאמני על העמידה הזו לבד ועם אנשים

 נכון, חליפה חדשה שיושבת עלייך היטב או תספורת מוצלחת בהחלט יכולות להעלות את רמת הביטחון שלך מול אנשים אבל על מנת להרגיש מלאת ביטחון באופן קבוע ולרכוש את הכבוד של העובדים האחרים במשרד עלייך להשקיע יותר מאשר במה את לובשת ואיך הסתרקת בבוקר.

איימי קאדי, פרופסור חוקרת בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת "הרווארד" בארצות הבית, טוענת שהלבוש אמנם חשוב אך יש דברים הרבה יותר חשובים. קאדי, אשר הופיע בהרצאות בערוץ "טד" ברשת בנושא פוזות ופוזיציות של כח, זכתה למיליוני צפיות בכל העולם. בהרצאותיה היא מסבירה כיצד שפת הגוף, צורת העמידה ואפילו הדרך בה מניחים את הידיים, משפיעות על הדרך בה אנחנו מציגים את עצמנו ועל הכבוד שאחרים רוכשים לנו.

קאדי, שעובדת בימים אלה על כתיבת ספר בנושא, טוענת שעלינו להשקיע בצורת העמידה שלנו, הדרך בה אנחנו מרצים ומעבירים חומר לאחרים ואם נעשה זאת נכון, נרגיש לחוצים פחות ובטוחים יותר וכך נשפיע על הסביבה שלנו ועל הדרך החיובית בה יראו אותנו.

אולי עוד יעניין אותך לקרוא:

המדע קובע: ישנם 4 טיפוסים במקום העבודה

9 טיפוסים שלא שווים את המאמץ שלך

עובדת במקום העבודה

קבלי את ששת העצות המובילות של פרופסור קאדי לאיך להיות אישה מצליחה במקום העבודה ולרכוש את הכבוד של שאר העובדים במשרד:

1. התאמני על פוזה כוחנית

לפני שאת נכנסת לאתגר חדש או קמפיין גדול או אפילו לפני ישיבה מלחיצה, התאמני לבד על פוזה בה את חזקה וגדולה ומלאת נוכחות. כך תיראי וגם תרגישי גדולה ועוצמתית ותתחילי את המשימה מלאת ביטחון.

2. הקדישי זמן יומי לאימון

אל תוותרי על אימון של הפוזה הכוחנית ועמידה נחונה מול קהל  והתאמני עליהן כל יום. הכניסי את האימון הקצר והחשוב הזה לרשימת הדברים שאת צריכה לעשות בבוקר בשביל להתחיל כל בוקר עם כח אופטימלי להתחיל את היום.

3. הגיעי מוקדם לעבודה

הקפידי להגיע כמה שיותר מוקדם לעבודה (בתחום השעה הסבירה כמובן), רוי לפני העובדים האחרים במיוחד אם באותו יום את מעבירה הרצאה או הדרכה. הגיעי מוקדם, התארגני על עצמך,  בדקי שהכל עובד והתחילי את היום כמו שצריך בלי לחץ ולפני כולם.

4. עמדי זקוף

חשוב לעמוד בצורה שמראה שאת בטוחה בעצמך ובמה שיש לך לומר ולא חוששת מפני אתגרים. במקביל, את אינך רוצה להקטין או להלחיץ אחרים. לכן עמדי זקוף, עם חזה פתוח וכתפיים אחורה. התאמני על העמידה הזו לבד ועם אנשים.

5. תמצאי מה לעשות עם הגוף והידיים

אל תעמיד כל הזמן ללא מעשה. הישעני מעט על השולחן או על גב הכיסא,או אפילו על לוח או קיר שעומד לידך. הכל רק אל תעמדי עם הידיים משולבות, זרוקות לצידי הגוף או מונחות בחיקך ללא מעש. מרגישה לא בנח להישען? החזיקי כוס שתייה ביד והישארי מרוכזת בה וכך לא תמצאי את עצמך משחקת עם הציפורניים או עם כלי כתיבה כלשהו.

6. שימי לב לידיים שלך

אם כבר אימצת עמידה מלאת ביטחון- חבל שתהרסי אותה עם ידיים שמוטות לצידי הגוף. דברי מעט עם הידיים אך לא בהגזמה, השתמשי באביזרים שישאירו אותך ממוקדת. התאמני מול המראה ובדקי איך את נראת על מנת תמיד להיראות בטוחה, כוחנית ומלאת אמונה בעצמך.

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת משרד ליחסי ציבור