5 טיפים שיעזרו לך להחלים מסרטן

כדאי לאסוף מידע, לשמוע עצות, אך בסופו של דבר להתחבר לקולות הפנימיים ולבדוק: מה בריא עבורי? וכן, חלק מהדרך זה ניסוי וטעייה ומישהו שם למעלה מאד רוצה שתחלימי

חברות, יש לי דבר חשוב להגיד לכן, דבר חשוב מאד. מסרטן – ניתן להחלים. גם ממצבים קשים. וגם ממחלות אוטו-אימוניות. אז אם מישהי מיקירותייך פגשה בסרטן, אנא מסרי לה בשמי, שאם היא באמת באמת נחושה להחלים ומוכנה להתמסר לכך, לא רק שהיא תוכל להאריך ימים, היא גם תגיע למקומות ותחווה חוויות אותן אף לא דמיינה.

לפני שמתקדמים, כמה מילים עגומות על מחלת הסרטן. בעוד שמתאונות דרכים, לדוגמא, נהרג בממוצע אדם אחד מדי יום בישראל, מסרטן נפטרים בממוצע בכל יום 30 אנשים! ובעוד סביב נושא תאונות הדרכים יש הרבה רעש, מחאות, הפגנות ופוליטיקה, במקרה של סרטן, החמור לאין שיעור יש דממה, כאילו זו גזירת גורל. אך לא כך. המצב יכול ואף צריך להשתנות, אך הוא דורש שינוי תודעתי.

כולנו חונכנו על ברכי "החשיבה הלינארית". מה זה אומר? שאם יש נזילה או סתימה – מזמינים שרברב. אם יש קצר – מזמינים חשמלאי. אז זהו. שכאן כללי המשחק הם שונים, וחלק מהותי מהעניין זה להסכים להפתח לצורת חשיבה אחרת. אין כאן קשר ישיר בין המעשים לבין התוצאות הרצויות. לכן נדרשת הסכמה להפתח לצורך חשיבה אחרת, פחות שכלתנית ויותר כזו שמעמיקה פנימה, אל עולם הרגש, הרוח והאינטואיציה. וכעת לכמה טיפים.

חולה סרטן ורופא

1. אמונה וצורת חשיבה

ניתן להחלים מסרטן. לגמרי. חשוב להאמין בכך, לדעת שזו האמת. להתעלם מהסטטיסטיקה המדכאת ולפגוש אישית עוד ועוד אנשים אשר נחשבים ל"נס רפואי".

2. לא לפעול מתוך היסטריה

ההיסטריה מובנת, לגיטימית וטבעית. היא דוחפת אותך לשלוח זרועות לכל עבר, ולהאחז בכל מה שניתן, כטובעת בים המחפשת קרשי הצלה. הלך רוח זה אינו אפקטיבי. הוא גורם לזליגת אנרגיה יקרה וחיונית, וכנראה גם לזליגת זמן וכסף. השיעור הוא ללמוד להכיל את ההיסטריה. ללמוד לחזור למרכז, ולהקשבה לקולות השפויים יותר שבתוכינו. ניתן לעשות זאת באמצעות צעידה ממושכת. רצוי בטבע, אולי ברגליים יחפות. אולי באמצעות שכשוך במקור מים, אולי באמצעות ריקוד. לזכור שסערות באות והולכות. לדעת לחזור שוב ושוב "למרכז".

מטפל בסרטן

3. כלים זה דבר חשוב אך לא העיקר

 ישנם מאות כלים להחלמה: תרופות, הקרנות, דיקור, תוספים, צומות ועוד. כל הכלים הללו הם הסירות השטות על פני הנהר. סירות זה חשוב אבל… אם הנהר יבש – אף סירה לא תוכל להתקדם. ככל שהנהר זורם ושוצף, כך יש צורך בפחות סירות. הנביעה שבתוכנו היא הבסיס להחלמה! כאשר הנביעה חסומה ומעופשת – תבוא מחלה. כאשר הנביעה זורמת וטהורה – אנו על המסלול. הנביעה היא זרם של תשוקה לחיים, של התמסרות, אומץ, אמת וטוהר.

4. בחינת הנחישות

כשמישהי מבקשת את עזרתי אני מביט ישר אל תוך עיניה ושואל את השאלה החשובה ביותר: את נחושה להחלים? תאמינו או לא, כבר שמעתי מגוון תשובות לשאלה זו, כולל כאלו שרק ביקשו שלא יהיה יותר גרוע. תהליך ההחלמה נבנה על גבי הנחישות או כפי שאני מעדיף לקרוא לה: התשוקה להחלמה. וגם כאשר מישהי מצהירה שהיא נחושה להחלים, אני מקשה ושואל עוד: גם אם זה יכאב? או: את מוכנה להשתנות? כשאני מלווה מישהי להחלמה אני מבקש ממנה להצהיר 500 פעם ביום הצהרה מעצימה, רצוי מול מראה. כמו: "אני נחושה להחלים לגמרי". או: "אני נמצאת על המסלול הישיר להחלמה".

5. לכל אחת ממתין שביל הזהב שלה להחלמה

כדאי לאסוף מידע, לשמוע עצות, אך בסופו של דבר להתחבר לקולות הפנימיים ולבדוק: מה בריא עבורי? וכן, חלק מהדרך זה ניסוי וטעייה. סיכומו של דבר, זכרי. מישהו שם למעלה מאד רוצה שתחלימי. שביל הזהב שלך להחלמה ממתין לך. על מנת לאתר אותו, יהיה עלייך להתגבר על כמה מחסומים תודעתיים. יהיה עלייך להסכים לצאת מגדרך ולהשתנות.

ספר על סרטן

** הכותב, רן ארהרד, מחבר את הרומן "עולם אחר לגמרי" רומן המבוסס בחלקו על סיפור אמתי ועוסק בתהליך ההחלמה של מתמודדות סרטן. הספר מציג את תפיסת עולמו של רן ארהרד, ששינה את חייו לאחר 'קריאת ייעוד' שקיבל, נטש את עולם ההייטק וכיום מלווה נשים להחלמה מואצת ממצבים מורכבים.