5 טיפים לחיים טובים ורגועים יותר

בכדי לנסות ולהכניס קצת יותר שמחה, עצמאות ואושר לחיים להלן 5 טיפים פשוטים שכל אחד יכול ליישם, על מנת לחיות טוב יותר

כולנו עושים בחיים לא מעט דברים מתוך חובה ולא מתוך רצון – אנחנו עובדים בכדי שיהיה לנו פרנסה ושנוכל לשלם עבור כל מה שאנו צריכים בחיים, אנחנו עושים ביטוח חובה, ביטוח דירה וביטוחים אחרים כי זאת חובה על פי החוק וחוץ מזה, אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה.. אנחנו לפעמים גם מתנהגים בצורה שאנשים אחרים מצפים מאיתנו – כי בכל זאת, אין לנו כוח לריב וגם לא באמת בא לנו לאכזב אף אחד..
אבל בסופו של יום, בין כל המחויבויות הללו, אנחנו עלולים להרגיש שמשהו חסר לנו שאנחנו לא מספיק מאושרים.
אז בכדי לנסות ולהכניס קצת יותר שמחה, עצמאות ואושר לחיים להלן 5 טיפים פשוטים שכל אחד יכול ליישם, על מנת לחיות טוב יותר:

טיפ 1 – פנו זמן לעצמכם
כן, אנחנו יודעים שאתם עמוסים ושלא תמיד יש לכם "זמן לנשום", אבל ההחלטה אם יהיה לכם או לא יהיה לכם זמן פנוי ומה תעשו אתו היא שלכם בלבד.
נסו לפנות לעצמכם בכל יום כ-10 דקות, אשר מיועדות רק לעצמכם. מדובר בזמן של שקט, זמן של מחשבה, זמן של אהבה עצמית, זמן של הודיה – כך אחד יכול לקחת את הזמן הזה למקום החיובי אליו הוא הכי מתחבר.
קיימת אפשרות לנצל את הזמן הזה פשוט לניתוק, לעצום עיניים לנשום עמוק ופשוט להירגע. הזמן הזה יכול להטעין אתכם ולשפר לכם במידה רבה את המשך היום.

טיפ 2 – הגדירו לעצמכם כוונות (ופעלו על מנת להשיג אותן)
בשביל לחיות חיים מספקים יותר, חשוב שתבינו תחילה מהם הדברים שיכולים להפוך את החיים שלכם לכאלו. ברגע שתגדירו את אותם הדברים תוכלו לשאוף אליהם ולהציב לכם מטרות וכוונות המבוססות על אותם הדברים – ובסופו של דבר, גם להשיג את המטרה.

טיפ 3 – היו אמיצים (רק בצורה כזאת ניתן לבצע שיניים בחיים)
לעיתים הדרך לחיים טובים ומספקים יותר, דורשת קבלת החלטות אמיצות – כמו שינוי בעבודה, שינוי מקום המגורים ועוד.. זה לא פשוט לוותר על הרגלים של שנים, אבל אם ההרגלים הללו לא באמת מספקים אתכם או מאפשרים לכם לחיות את החיים שהייתם רוצים, זה בדיוק הזמן להיות אמיצים ולפעול על מנת לשנות אותם.

טיפ 4 – ותרו על השיפוט העצמי (הוא לא מקדם אתכם לשום מקום)
רוב האנשים כל הזמן שופטים את עצמם, מה הם עשו לא בסדר, מה הם יכלו לשפר ועוד.. בסופו של דבר, השיפוט העצמי הזה, ממש לא תורם לחיים טובים ומספקים יותר, אלא משיג את המטרה ההפוכה, הוא פוגע באיכות החיים ו"מוריד" אותם למטה.
כמובן, ויתור על השיפוט העצמי זה לא אומר שאין מקומות בהם צריך להשתפר, אבל שיפור יושג על ידי חתירה למטרה ולא על ידי הלקאה עצמית על דברים שכבר עברו..

טיפ 5 – נסו ללמוד איך להיות שלווים עם עצמכם
רבות מדובר על חשיבותה של אהבה עצמית אבל יישום של כמה כללים של "עשה" ו"אל תעשה" לא באמת מקרבים למטרה.
בכדי לאהוב את עצמכם, אתם צריכים פשוט לקבל את עצמכם כמו שאתם וללמוד לחיות עם עצמכם בשלווה. גם אם אתם לא מושלמים, גם אם אתם לא תמיד מצליחים להשיג את המטרות שלכם, גם אם אתם טועים – זה חלק ממכם וזה חלק ייחודי ובעל ערך.
לכן, נסו ללמוד לחיות עם עצמכם בשלווה ומתוך הבנה שאתם נהדרים בדיוק כמו שאתם.