3 עקרונות הברזל לחיים מוצלחים

גרג בריידן, החוקר שמחבר בין מדע ורוח ושספריו כיכבו בראש מצעד רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", יגיע לראשונה לישראל לאירוע חד פעמי. לקראת האירוע הוא משתף אותנו בכמה תובנות וטיפים לחיים בריאים ורגועים יותר

מאת: גרג בריידן

מסוף שנות ה-70 ועד תחילת שנות ה-90 עבדתי בסדרה של סביבות מדעיות וטכניות במהלך שלוש תקופות משבר: משבר האנרגיה של שנות ה-70, משבר הנשק האטומי של המלחמה הקרה ומשבר תאימות הנתונים בין פלטפורמות המחשב בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90. במהלך החלק הזה של חיי ראיתי ממקור ראשון כיצד אנשים וקבוצות מגיבים ללחץ שנוצר על ידי האחריות של עבודתם.

המילה שהקבוצות שלי השתמשו בה כדי לתאר את החוויה שלהם היתה המומים. הם הרגישו המומים מגודל הפרויקטים והמומים מהספקות שלהם לגבי יכולתם לעמוד בהם. אם אנחנו יכולים לקבל שההרגשה שלנו כאשר אנחנו "המומים", מצביעה על משהו בחיינו שזקוק תשומת לב, הרי ניתן לראות את החוויה כמפתח חיובי המוביל לתוצאה בריאה.

 להלן רשימה חלקית של כישורי התמודדות בריאים המותאמים מחתך רוחב של מחקרי תגובת מתח.

 1בצעו פעילות גופנית על בסיס קבוע. מחקרים הראו שרק 10-15 דקות ביום של תנועה מתמדת (יוגה, אימון התנגדות, או שחייה, למשל) משחררות את הגוף מהפצת הורמוני לחץ.

 2. הפכו את השינה לעדיפות בחייכם. גופכם יפרש חוסר שינה כמקור של מתח. כמו בכל מצב מלחיץ, ההשפעות של אי קבלת מספיק שינה יכולות להופיע כמו תגובות חרדה, עלייה במשקל, ותקופות של בכי וכעס בזמנים בלתי צפויים.

 3. למדו להקל על המתח שלכם. ישנן כנראה דרכים רבות כדי להקל על לחץ כמספר האנשים החווים אותו. בעוד יוגה, מדיטציה ועיסוי עובדים עבור חלק מהם, טיול בטבע או מוצא יצירתי, כגון ציור, צביעה, ועשיית מוסיקה, עובדים טוב יותר עבור אחרים. המפתח כאן הוא להתנסות, לגלות מה עובד בשבילכם, ולאחר מכן להפוך את התרגול הזה לעדיפות בחייכם.

גרג בריידן צילום יחצ

 בריידן, שנחשב כיום לאחד המנטורים הרוחניים החשובים בארה"ב, החל את דרכו כמדען ואיש מחשבים: בעקבות קריירה מוצלחת כגיאולוג מחשבים במהלך משבר האנרגיה של שנות ה 70, הוא עבד כמעצב בכיר במערכות מחשבים עם מערכות ההגנה של מרטין מרייטה בשנותיה האחרונות של המלחמה הקרה. ב 1991 הוא הפך למנהל התפעול הטכני הראשון של מערכות סיסקו.

מאז 1986 חקר גרג כפרים בהרים גבוהים, מנזרים מרוחקים וכתבים נשכחים על מנת למזג את סודותיהם הנצחיים עם המדע הטוב ביותר של ימינו. הגילויים שלו משותפים כעת ב 34 שפות באמצעות ספרים מעוררי השראה כגון: הקוד האלוהי, האמת העמוקה, וספרו החדש, נקודת המפנה: יצירת חוסן בזמנים של קיצוניות.

 ספרו רב המכר משנת 2007, 'המטריצה האלוהית', נבחר לאחרונה כמקור לסדרת הטלוויזיה "שזירה" (entanglement), והוא עתה ספר לימוד לקורסים בפיסיקה בבתי ספר תיכוניים, החוקרים תגליות חדשות במדע ובמערכת היחסים שלנו עם העולם.

[youtube -YMXIcMccSw]

גרג קיבל כבוד רב והוקרה על תובנותיו, כולל מועמדות בשנת 2015 לפרס טמפלטון היוקרתי, והוזכר על ידי ווטקינס ג'ורנל היוקרתי באנגליה כאחד מ 50 האנשים המשפיעים ביותר מבחינה רוחנית בעולם. ד"ר דיפאק צ'ופרה אמר עליו: "גרג בריידן הוא שילוב נדיר של מדען, בעל חזון וחוקר עם היכולת לדבר אל מוחנו, תוך כדי נגיעה בחוכמת לבנו".

 בריידן ממלא תפקיד פעיל בקבוצות חשיבה כגון זו של מכון HeartMath העוסקת ביוזמת העקביות העולמית, ובקבוצת ההנהגה ההתפתחותית שנוסדה על ידי דיפאק צ'ופרה וקבוצת מקור הסינרגיה ב 2008. ספריו זכו בחמישה פרסי זהב בקטגוריות של מדע וקוסמולוגיה, דת, ושינוי חברתי, מהפרסים היוקרתיים של נאוטילוס.

גרג שיתף את מצגותיו והדרכותיו עם חברות מרשימת פורצ'ן 500 והאומות המאוחדות, וכעת הוא הוצג בתכניות מדיה המשודרות ברשתות מרכזיות ברחבי צפון אמריקה ואירופה.

** הכותב, גרג בריידן מגיע לארץ ויופיע באולם "רובינא" של תיאטרון "הבימה" בתל אביב ביום שישי, 9.3 החל משעה 9:30 בבוקר. האירוע: 5 שעות (הפסקה של 30 דקות באמצע). האירוע באנגלית. אוזניות עם תרגום סימולטני יוצעו לקהל בעלות של 12 ₪. מחיר כרטיס לאירוע: 300 ₪ לכרטיס בודד, 500 ₪ לזוג כרטיסים. עמוד הפייסבוק של האירוע בישראל: לחצו כאן 

רכישת כרטיסים:  טלפון:   *9066  או 03-5111777

ובאתר איבנטים לחצו כאן 

 מידע נוסף באתר: www.greggbraden.com ובאתר www.shalohaproductions.com

גוף ונפש
כתבות, חדשות ודעות על הקשר שבין הגוף לנפש, איך לשמור על הבריאות, הכושר והאושר האישי