10 טיפים מנצחים לטיפול בעור רגיש

אנשים רבים סובלים מעור רגיש ומגורה שגורמים רבים משפיעים עליו ולאו דווקא לטובה. למשל, חילופי העונות, מחלות עור שונות, תכשירים ומוצרים קוסמטיים המכילים רכיבים מיוחדים, כל אלו ועוד רבים אחרים עשויים לגרום לעור להיות רגיש, מגורה, מגרד ואף יותר מכך.
אלו אשר סובלים יותר מתופעות של עור רגיש ומגורה, ישמחו להכיר את עשרת הטיפים הללו, שיוכלו לעזור להם בהקלה ואפילו בפתרון התסמינים השונים.

מוצרים טבעיים עדיפים

אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מתסמינים של עור מגורה היא, לבחור מוצרים טבעיים עד כמה שניתן. מוצרים חסרי ריח, ללא חומרים משמרים ונטולי חומרים כימיקליים. מוצרים ותכשירים כאלו יפחיתו את הגירוי בעור ובכך יימנעו תסמינים כגון אדמומיות, פריחה, גירוד וחוסר נוחות כללית.

דאודורנט טבעי למשל, כזה שאינו מכיל אלומיניום ומיוצר ברובו מחומרים טבעיים בלבד, לא יפגע בתפקוד בלוטות הזיעה של הגוף, ולכן לא יגרום לתגובה חריפה מצידו.

חומציות ניטרלית, PH נמוך

דרך נוספת להימנע מגירויי היא שימוש במוצרים בעלי חומציות ניטרלית. חומציות הגוף היא 5.5, לפיכך מוצרים בעלי רמת חומציות דומה, PH בין 6-4, לא יפרו את האיזון הטבעי של הגוף, והגוף לא ירגיש צורך להגיב אליהם.

מקלחת עדינה ולא אגרסיבית

גם בעת המקלחת כדאי לשים לב לכמה דברים. מומלץ שלא להתקלח עם מים חמים מידי, להשתמש בסבון ושמפו המיועדים לעור יבש ולהתנגב בעדינות, ורצוי שלא לשפשף את העור חזק מידי כדי לא ליצור גירוי חיצוני.

שמירה על עור לח

הגוף שלנו מורכב מ-70% מים, וככל שהעור לח יותר ופחות יבש, כך יפחת הגירוי והתופעות סביבו. ניתן לשמור על לחות העור על־ידי שתייה מרובה, ושימוש בתכשירים ומוצרים בעלי לחות גבוהה ולנסות להישאר רוב הזמן בסביבה שאינה יבשה מידי.

הכול מתחיל בתזונה

כמו בכל תחום אחר אשר נוגע לתחזוקה ושמירה על הגוף, גם בתחום זה התזונה חשובה ועשויה להשפיע על מצב העור. בנוסף לשתייה מרובה במהלך כל שעות היום, מומלץ לצמצם צריכה של מלח ולהימנע ממאכלים חריפים, מטוגנים ושמנים. יש אנשים אשר צמצום צריכה של מוצרי חלב תשפיע גם היא לטובה.

גם סטרס משפיע

הרי ידוע כי לחץ, חרדה ומצבים נפשיים שונים עשויים להשפיע על הגוף, ואין זה מן הנמנע שישפיעו גם בתחום זה של גירוי בעור. אם מזהים התפרצות של תסמיני גירוי לאירוע או לתקופת של לחץ, מומלץ לנקוט בפעולות אשר יורידו את רמת הלחץ ובכך יפחיתו את התסמינים.

טיפול מתאים במחלות עור

יש מקרים שבהם הגירוי נובע ממחלת עור כגון אסטמה של העור, רוזציאה, סבוריאה בפנים וכדומה. במקרים אלו רצוי להשתמש בתכשירים ובמוצרים המותאמים לטיפול בסוג כזה של מחלת עור ולבחור מוצרים אשר נועדו לשיקום ולהגנה על העור הפגוע.

פנייה וייעוץ אצל רופא מומחה

בכל מקרה שבו הגירוי, הגרד, האדמומיות ושאר התסמינים של עור מגורה מגיעים לדרגות חומרה גבוהות, נמשכים לאורך זמן ואינם מושפעים לטובה מפעולות שונות, מומלץ לפנות ולהתייעץ עם רופא מומחה שיאבחן את הבעיה ויוכל אף להמליץ על טיפול תרופתי בעת הצורך.

חשוב לבחון מתי מתרחש הגירוי, מה הסיבה העיקרית הגורמת לו, והתשובה לשאלה הזו תשפיע על סוג הטיפול, בחירת התכשירים ומוצרי השימוש השונים ואף עשויה להוריד את רמת הסטרס הקשורה אליו.

עור מגורה עשוי להשפיע מאוד על מצב נפשי ורגשי של הסובל ממנו כיוון שהוא חיצוני ונראה לעין באופן בולט. זו עוד סיבה חשובה לטפל בעור היטב ולמנוע עד כמה שניתן הופעה של תסמיני הגירוי השונים.

לינק לתמונה https://www.pexels.com/photo/crop-feminine-ethnic-woman-applying-cream-on-face-against-mirror-5938246/