דרך הגוף: דיאלוג מענג בין מטפלת ומטופלת

נטע השתמשה בכל חלקי גופה ומשקלה כדי לבצע דיאלוג עם השרירים שלי. הרגשתי שהיא פוגעת בדיוק בנקודות שצריך משחררת בדיוק איפה שתפוס, והגוף שלי החזיר בשירה משלו

דרך הגוף. צילום: יח"צ

כאמא מג'נגלת, החורף הוא תמיד אותה השגרה: כולם חולים, הילדים הקטנים מבלים איתי את רוב זמנם בבית, כולם עם אף נוזל. ימי החורף הקרים,כשלא נושמים כמעט אוויר וספונים בבית, מביאים אותי לרצות לצאת מהשגרה ולהחזיר קצת פינוק חזרה לגוף. ומה יותר מפנק מלקחת אחה"צ אישי פרטי ולתת לעצמי להתנתק ולנוח?

 דרך הגוף. צילום: יח"צ

כדי להחזיר לעצמי קצת פינוק, הגעתי לספא "דרך הגוף", השוכן בבית יפואי מקסים, ברחוב מנוחה, בתוך מבנה עתיק, מעוצב ומזמין. המקום, בעיצוב מערבי וחם, משתרע על 3 קומות וגג עם נוף בקו הראשון לים, ועוטף אותך מרגע הכניסה ועד רגע היציאה.

את פני קיבלה נטע עם חיוך וכוס תה, שהייתה הדבר הנכון ביותר לאותו ערב קר. כבר מהרגע הראשון באזור המנוחה רואים שחשבו שם על הכל: סלסלות שנועדו להכיל את מטלטלי האישיים, מוזיקה נינוחה וריחות נעימים ששוררים בחדר, נעלי בית שמשחררות את הרגליים מסרבול המגף, והיפרדות מהנייד שמנתקת, גם אם לזמן קצר, את חיי היומיום העמוסים. על שולחן קטן מעץ הונחו פירות יבשים והתה השתלב איתם באופן מושלם.

 דרך הגוף. צילום: יח"צ

לאחר כמה דקות התיישבה מולי נטע והסבירה ליעל הטיפול, איורוודה סיד, שיטת העיסוי שהגיעה מפונה אשר בהודו ואינה דומה לשיטה הקונבנציונאלית של העיסויים המערביים. השיטה מתבססת על שיתוף בין המקבל והנותן. נטע הסבירה שזהו טיפול משותף שבכדי למצות אותו, להיות קשובה, משוחררת, ולשתף פעולה עימה. ישר עלה בי ספק איך אצליח להשתחרר, בייחוד אחרי כל המתח והלחץ השוטף של היום יום.

נטע הציגה בפני את שמן השומשום איתו עובדים ואת אבקת הקלמוס, איתה משפשפים את העור בזמן העיסוי. זוהי אבקה בעלת תכונות אנטי-דלקתיות וממריצות את הדם שמשאירה אפקט של פילינג עדין.

עלינו יחד לחדר הטיפולים והדבר הראשון שקנה אותי היה המזרן המחומם על הריצפה. השחרור הטוטאלי שהרגשתי שנשכבתי עליו, לעומת מיטות הטיפולים המסורתיות, היה תענוג. השכיבה על הרצפה אפשרה לי להגיע לרפיון שרירים ורוגע. במהלך העיסוי נטע השתמשה בכל חלקי גופה ובכל משקלה כדי לחדור לעומק השרירים ולבצע דיאלוג עם השרירים שלי. הרגשתי שהיא פוגעת בדיוק בנקודות שצריך משחררת בדיוק איפה שתפוס, כאילו היא קוראת את הגוף שלי.

הזמן הארוך של הטיפול, כשעה וחצי,אפשר לנטע להגיע לעבודה עמוקה ויסודית על מקומות שדורשים טיפול. הרגשתי שהיא מקשיבה לגוף שלי ומצליחה לפצח אותו מכף רגל ועד ראש. העיסוי כלל עבודה משותפת של מתיחות ותזוזות הממקסמות את התוצאה הסופית.

בסוף העיסוי יש כ- 10 דקות של מנוחה. בזמן הזה שכבתי על המזרן, ראשי נקי ממחשבות, והרגשתי איך הגוף שלי מרחף בחלל החדר. גופי היה עטוף בשמיכות חמות ועיני מכוסות, הרגשתי שממש לא בא לי להתעורר מכל הטוב הזה.

נטע העירה אותי עם צלצול פעמון עדין שהזכיר לי שעלי לשוב להתעטף ולחזור לילדי. למרות שחיי חיכו לי שאמשיך לרוץ איתם קדימה מצאתי את עצמי נשארת לכוס תה נוסף, כי מי רוצה לחזור הביתה אחרי כל הכיף הזה. נטע ומריאן הבעלים והן כל המטפלים במקום כל כך נעימים ומזמיני פנים שפשוט לא רוצים ללכת.

**************

"דרך הגוף" שקיים כבר למעלה מ-13 שנה, מכשיר מטפלים בארץ בשיטת ה"איורוודה סיד", שמקורה מהאירוודה והאיינגר יוגה, עם התאמות למערב, כולל טיפולים מיוחדים לנשים בהריון. בימי שישי מציע המקום אפשרות להתארח בצימר שלו, לחוויה רומנטית מלאה.