"תנועה די גדולה" שוברת מוסכמות על רקדניות

להקת נשים, בעלות קימורים, החליטה שאין מספיק ייצוג תקשורתי לרקדניות כמוהן והן יצאו לשנות את כללי המשחק. כן, גם נשים שחורות ומלאות יכולות לכבוש את הקהל בדיוק כמו לבנות ודקיקות

ישנה תפיסה שרקדניות אמורות להיות חטובות אך בעיקר רזות ובעלות עור לבן וצחור. היכן שלא תביטו, אתן תראו נשים בהירות במשקל די דומה על הבמה, חלקן שדופות ואחרות שריריות יותר אבל אתן לא ממש תראו נשים מלאות עם קימורים. ואם כן נתקלתן בבחורה כזו, היא בדרך כלל סטנדאפיסטית שצוחקת על עצמה ומגלמת רקדנית שהפכה לבדיחה. אך אם לסמוך על קבוצת הנשים, המרכיבה את התנועה העונה לשם "Pretty Big Movement" הדימוי של הרקדנית הקלאסית תתנפץ.

התנועה, שהוקמה בניו יורק, מתמחה בז'אנרים שונים ומגוונים של ריקוד, כגון היפ הופ, ג'ז, אתני ועוד. המייסדת, אריקה ארמסטרונג, הבינה שאין כיום פלטפורמה מספקת לנשים עגלגלות בתקשורת המיינסטרימית ולכן היא החליטה לייצר אחת בכוחות עצמה. הכל התחיל במהלך האודישנים ל-"Full Figured Fashion Week", כאשר ארמסטרונג פגשה שתי נשים יפות, בעלות קימורים, שהפגינו תשוקה כמו שלה לריקוד. מאותו רגע היא הבינה שיש פה משהו גדול וששינוי תודעתי יכול להתחיל דרכה.

להקה די גדולה

ארמסטרונג החליטה לייסד את החברה, הכוללת כיום 7 חברות וכבר בשנת 2015 הן הופיעו במספר אירועים גדולים ונחשבים, שעד אז לא הציגו נשים כמוהן. ביחד הקבוצה הצליחה לגבש אג'נדה מהפכנית וקבוצת מעריצים, המלווה אותן בנאמנות. בזכותן, נשים גדולות יותר מקבלות לגיטימציה לרקוד, הן חשות בנוח עם גופן ולאט לאט, הן שוברות את כל המוסכמות סביב רקדניות.

רקדנית שחורה

 

כן, כל אחת יכולה לרקוד והבמה אינה סלקטיבית. זה אנחנו, כחברה, שצריכה לשנות את הגישה, לגלות יותר פתיחות ולעודד נשים להצטרף לענפים שפעם היו סגורים בפניהן.

רקדניות שחורות ובעלות קימורים

כמו שישנן דוגמניות בעלות קימורים, כגון אשלי גרהאם הזוכות לתהודה רבה בעולם האופנה, גם הרקדניות הללו מעודדות דימוי גוף חיובי ומוכיחות שנשים מלאות הן לא פחות מוכשרות בריקוד מאשר רזות. כיף לראות שינוי ונקווה שגם בארץ יקבלו יפה רקדניות שונות ויתנו להן במה. עד אז, אחכה שהתנועה הזו תבוא לבקר בארץ.

רקדניות שחורות

הנה סרטון המציג אותן:

[youtube 7Qb1c0nRQgE nolink]