תיעוד באינסטגרם: ניתוח כריתת שדיים

פייג' מור קיבלה את ההחלטה הקשה לכרות את שדיה, לאחר שהגן הסרטני אובחן אצלה. את כל התהליך היא תיעדה בחשבון האינסטגרם שלה. "העדפתי לא לחיות את חיי בחרדה", אמרה

ברשת תמצאו הכל בימינו, טרנדים חדשים, סיפורים מרגשים, פוסטים מטלטלים וכן, גם תיעוד מלא של תהליך כריתת שדיים. מי שהפכה בימים אלה לכוכבת רשת, שנגעה בלבבות רבים היא בחורה בשם פייג' מור שהלכה יום אחד להיבדק אם היא נושאת את הגן האחראי לסרטן. מור ידעה שיש לה היסטוריה משפחתית סביב המחלה ושכדאי לה להיות זהירה. דודה של אימה מתה מסרטן, כאשר היא הייתה תינוקת וגם סבתא שלה הלכה לעולמה כאשר היא הייתה רק ילדה.

מור, 22,  החליטה שאין לה מה להפסיד. אחרי שסיימה את הקולג' ועבדה בתוכנית "גוד מורנינג אמריקה" היא ניגשה להיבדק. כעבור כמה שבועות, הרופא צלצל אליה, בזמן שעבדה במשרד. הוא אמר לה שהוא מצטער, אבל הבדיקה יצאה חיובית ושיש לה את הגן BRCA1, המאיץ את התפתחותם של תאים סרטניים.

במילים אחרות: המחלה עלולה להתפתח אצלה בעתיד. כלומר, פצצה מתקתקת ישבה אצלה בגוף ואי אפשר היה לדעת מתי תתפוצץ. בהתחלה מור שקעה להלם ורק כעבור כמה חודשים הבשורה חלחלה לתודעה. כל האופציות נשמעו לה גרוע. היא הייתה יכולה לבחור מסלול, שכלל בדיקות אינסופיות וביקורים אצל הרופא ולחכות ליום שהסרטן יבוא. או לכרות את שני שדיה.

שדיים של פייג' מור

עוד עשוי לעניין אתכן:

מה פתאום סרטן בגיל 22? 

מה צריך לדעת על סרטן השד

גם כשהסרטן חזר החלטתי לא להיכנע 

הניתוח אמנם פשוט יחסית אך ישאיר אותה בשנות העשרים לחייה בלי ציצי – דבר שהיא לא תיארה לעצמה בגילה. במשך ימים היא התייסרה עם ההחלטה והפחד לחלות בסרטן גבר על הדאגה לאיך תיראה בלי שדיה האהובים. אחרי שמור שוחחה עם סביבתה הקרובה, בן זוגה, חבריה ובני משפחתה היא החליטה לעשות את המהלך המבהיל ולהתקדם עם הניתוח.

בסתיו של 2016, מור החליטה לוותר על חיים של חרדות ופחדים ולקחה את גורלה בידיה.  במילים שלה, היא החליטה להרוג את הסרטן לפני שהסרטן יהרוג אותה.

פייג' מור כריתה

אחרי הניתוח מור הרגישה הקלה עצומה. שמשקולת הוסרה מעל כתפיה. בן זוגה תמך בה לאורך כלך הדרך ואמר לה שהוא אוהב את שדיה לא משנה מה. "אני אשיג חדשים", מור ענתה לו. בינתיים, היא החלה להתאמן ולהכין את עצמה לקראת היום הגדול – הניתוח. היא נסעה לניו יורק בינואר ושם היא נפרדה משדיה שליוו אותה כל חייה.

לא רבים ידעו מה עובר עליה. "זה לא משהו שעולה בשיחה", סיפרה בטקסט שכתבה. אבל מהר היא גילתה שהרשת החברתית יכולה להיות מאוד תומכת ברגעי מצוקה. היא העלתה תמונות וסרטונים וקיבלה חיבוק וירטואלי שעודד אותה להמשיך ולחשוף את כל התהליך. "קיבלתי אלפי לייקים ותגובות. אנשים אמרו לי שאני מעוררת השראה.שאני אמיצה. הם כינו אותי 'חזקה', 'מדהימה', אני אדם שעובד מאחורי הקלעים ולא דוחפת את עצמי מול המצלמות אבל הבנתי את הכוח העצום של השיתוף".

כריתת שדיים

התהליך עצמו היה קשה מנשוא. היא סבלה מכאבים וכאשר התאוששה, נגעלה מעצמה מול המראה. היה למור קשה להתרגל למראה החדש ולשחזר את תחושת הנשיות שלה. הניתוח הוכתר כהצלחה ומור לפתע הרגישה גאווה ועוצמה. הצלקות רק הזכירו לה מה עברה והיא החליטה למנף את החוויה למקום חיובי – לעורר השראה ולעודד נשים רבות.

מור רצתה להעביר את המסר: הנה, יש חיים אחרי כריתת השדיים. היא החליטה לעבור ניתוח השתלת חזה ומבחינתה, שדיים בגודל הרצוי לה יהיו לא פחות יפים מהמקוריים. את כל הדרך המורכבת דאגה מור לתעד ברשת. מאז שהיא פתחה את חשבון האינסטגרם שלה, החלו רבים לעקוב אחריה והיא נתנה עצות בריאותיות ותמיכה נפשית לנשים רבות שפנו אליה.

לא הכל ורוד. מור סבלה מדכאונות חולפים, היו לה חרדות וחששות וגם כאבים שפקדו אותה בפטמות אבל היא בדרך להחלמה והיא שמחה שהיא יכולה לעורר מודעות לנושא רגיש מאוד. "ההחלטה שלי גורמת לי להרגיש חזקה ועוצמתית וזה הכי סקסי בעיני. כאשר אני מסתכלת על הצלקות שלי, אני חושבת שהם מהממים. לקחתי שליטה על חיי. הלכתי להיות דאגנית ללוחמנית".

פייג' מור על המיטה