שש עובדות חשובות על אבקות חלבון

המודעות שלנו לגוף שלנו, ולמה אנחנו יכולים להעניק לו על מנת שיעניק לנו בחזרה, רק הולכת וגדלה. 2-3 אימונים בשבוע זה נהדר, אבל היום אנחנו יודעים שגם למה שאנחנו צורכים מיד אחרי האימון יש משמעות והשפעה על גופנו, והתוסף הנכון יכול להזניק את התוצאות קדימה עשרות מונים. כאן נכנסות לתמונה אבקות החלבון, שהפכו כבר למצרך חובה בקרב המתאמנים והמתעמלים. אבל מה הן בעצם אבקות חלבון? מתי ואיך לצרוך אותן? קבלו כמה עובדות בנושא.

 

 


1 – מי בכלל צריך חלבון?

התשובה הפשוטה היא – כולם. אך צריכה מוגברת של חלבונים, בין אם בדיאטה ייעודית ועשירת חלבונים, דרך אכילה של חטיפי חלבון, ועד שילוב של אבקות חלבון, מומלצת במיוחד למתאמנים ולמפתחים את גופם, בחדר הכושר ומחוצה לו. זהו תוסף תזונה פופולרי, שכמו שהבהרנו ניתן לצרוך בכמה דרכים, כל אחד לפי מה שנוח ומתאים לו. חלבון הוא הגורם העיקרי הבונה את השרירים והרקמות בגוף שלנו. הגוף שלנו חכם, ויודע לייצר חלבון בעצמו, אך זקוק לסיוע מאיתנו, המגיע דרך התזונה שלנו. כשאנו מתאמנים – הגוף סופג מידה מסוימת של הרס בסיבי השריר אותו הפעלנו.
על מנת לבנות אותו מחדש, ומהר, הגוף זקוק לחלבון. אם בעבר תוספי החלבון היו מיועדים בעיקר לאנשים מפתחים גוף שרירי ומרשים, היום אנו יודעים שגם אימון רגיל יצא נשכר אם יצרוך בסופו מנה מסוימת של חלבון.

2 – מקור המילה חלבון – מיוון העתיקה עד אלינו
חלבון נקרא בלועזית "פרוטאין", שם המשמש גם אותנו בשיח היומיומי. אך מאין מגיעה המילה? כמו מרבית מהמילים, מיוונית עתיקה. פרוטיאיוס – משמעו "ראשוני". יפה לא?
כשאנחנו בונים דבר מה, אנחנו מניחים את היסודות הראשוניים, לפני הכול. והחלבון הוא היסוד הראשוני. הנה, למדתם עובדה נחמדה לזרוק בשיחת הברזייה הבאה שלכם בחדר הכושר.

3 – אבקות חלבון לא מתחילות ונגמרות רק בשייק

ברור שהמחשבה הראשונה שלנו בכל הקשור לצריכת אבקות חלבון היא על שייקים, אבל חשבתם אולי גם לבשל איתן? מומלץ שלא לחמם אותן יתר על המידה, אך אפשר לצרוך אותן בכיף בערבוב בתוך הרטבים שלכם, למשל, ואפילו לאפות איתן! נסו לגוון בין צריכה דרך ערבוב בשתייה ובשייקים, ובין אכילה. העיקר לא להשתעמם. טיפ – האינטרנט מלא במתכונים שנראים טעימים במיוחד.

4 – סוגי חלבון
ישנם שני סוגים של חלבון (פרוטאין). הקבוצה הראשונה מופקת מצמחים כגון סויה ואפונה, והיא מומלצת במיוחד לאנשים שאינם רוצים לצרוך מוצרים מן החי, או לנמנעים מחלב. זה פתרון מושלם לטבעונים! הקבוצה השנייה מקושרת למוצרים מן החי ומופקת לרוב מחלב וביצים. בכל מקרה, בשוק אפשר למצוא אבקות חלבון המתאימות גם לטבעונים, גם לרגישים ללקטוז, לשומרי כשרות וגם לאלו המבססים את הדיאטה על תזונה מן החי. בדקו את האופציות.

5 – חלבון זה טעים!
אבקות חלבון מגיעות היום בשלל טעמים! חפשו את הטעם האהוב עליכם, או ערבבו חצי כפית מזה וחצי מזה כדי לייצר שייק שגם ירים לכם למסת השריר, וגם ישמח אתכם! אין סיבה להתבאס משייק חלבון כשהוא יכול להיות פינוק נהדר. יש גם אבקות חלבון ללא תוספת טעמים, המתאימות במיוחד למי שרוצה לשלבן גם בבישול ואפייה.

6 – מנת חלבון אישית לדרך – יש גם את זה

ניתן למצוא היום אבקות חלבון המגיעות בשקיות קטנות ואישיות, אותן אפשר לקחת איתכם בקלות אל האימון, לשימוש פשוט ומהיר אחריו. כבר אין צורך להיות תלוי במיכלי הענק של פעם. שקיות אישיות יסייעו לכם גם במדידה מדויקת של כמות האבקה אותה אתם צריכים. פתרון קטן, אבל גדול.

נאחל לכם אימון משמעותי, בריא, וכיפי!